jak włączyć bluetooth w laptopie

Jak Włączyć Bluetooth W Laptopie? – Krótki Poradnik

Sieć WiFi znacznie zmniejszyła użyteczności Bluetooth, wciąż jednak są sytuacje gdy nie masz w zasięgu żadnej sieci, a potrzebujesz połączyć kilka urządzeń mobilnych – jak włączyć bluetooth w laptopie ?

W większości laptopów jest wmontowany adapter bluetooth. Bazowe ustawienia są jednak takie, że jest on wyłączony. Wynika to z konieczności oszczędzania i tak nie zawsze starczającej na długo baterii. Jednak kiedy jedziesz pociągiem, czy siedzisz w górskim schronisku, bluetooth może być dokładnie tym czego potrzebujesz by zgrać zdjęcia z telefonu czy aparatu lub zagrać partyjkę z przyjaciółmi. 

Trochę Historii O Technologii Bluetooth

Technologia Bluetooth powstała dzięki połączonemu wysiłkowi gigantów z branży elektronicznej: IBM, Ericson, Nokia, Toshiba i Intel. Miała być podstawą umożliwiającą łączenie wszystkich typów urządzeń w jednym typie bezprzewodowej sieci. Uznano, że będzie to wielkie zjednoczenie elektroniki i postanowiono nadać odpowiednio patetyczną nazwę, najlepiej pochodząca od znanego władcy.

Wybór padł na Haralda, króla Danii, który zjednoczył ją, przyjął chrześcijaństwo i próbował podbić Norwegię. Nosił przydomek Blatand – co zostało przetłumaczone na język polski jako Sinozęby, a na angielski jako Bluetooth. Prawdopodobnie niesłusznie, ponieważ w X wieku znaczyło raczej „czarnozęby” niż „niebieskozęby”. Ale przydomek zachował się ostatecznie wrócił do historii jako nazwa nowego typu sieci bezprzewodowej. 

Najpierw Sprawdź Czy Masz Bluetooth

Najpierw Sprawdź Czy Masz Bluetooth

Jeśli nigdy dotąd bluetooth nie był Ci potrzebny, to najpierw sprawdź czy Twój laptop w ogóle jest w niego wyposażony. Zdarza się, że komputery mają klawisz lub suwak oznaczony bluetooth, ponieważ korzystają ze standardowej obudowy, ale w danym modelu po prostu nie ma odpowiedniego urządzenia.

Nikt nie odpowie Ci na pytanie jak włączyć bluetooth w laptopie, jeśli go nie masz. Dlaczego o tym przypominamy? Ponieważ większość użytkowników, którzy skarżą się na to, że nie mogą włączyć bluetooth po jakimś czasie sprawdzania orientuje się, że cały ich wysiłek (i osób próbujących im pomóc) był na darmo. Dotyczy to np. użytkowników tańszych modeli Acer’a. W panelu sterowania możesz sprawdzić jakie urządzenia są w Twoim laptopie. I tam też możesz go uruchomić.

Jak Włączyć Bluetooth W Laptopie ? – Wystarczy Nawet Jeden Klawisz

Jak Włączyć Bluetooth W Laptopie - Jeden Klawisz

Jeśli masz pewność, że bluetooth na twoim laptopie jest, po prostu przesuń suwak na ON lub naciśnij odpowiedni klawisz. Bluetooth powinien się uruchomić automatycznie, a Ty zobaczysz inne używające go urządzenia w odpowiednim oknie. Jeśli tak nie jest:

W tym miejscu możesz zdecydować czy BT chcesz uruchomić/wyłączyć. W dalszym ciągu suwak/klawisz BT muszą zostać użyte, po prostu w panelu jest jakby wcześniejsza blokada, która zapobiega przypadkowemu uruchamianiu BT i zużywaniu przez to baterii. Jeśli nie widzisz w tym miejscu BT, użyj opcji Pokaż Ukryte Urządzenia. Jeśli wciąż brak BT – możliwe że po prostu go nie ma.

[sociallocker] Poświęciłem sporą ilość własnego czasu, aby dostarczyć Ci wartościowej, unikalnej informacji rozwiązującej dany problem.
W związku z tym proszę jedynie o udostępnienie mojej ciężkiej pracy Twoim znajomym.
Pozwoli mi to utrzymać serwer, który generuje z roku na rok coraz to większe koszty.
Dziękuje serdecznie z góry, WW.[/sociallocker]

Możliwy Brak Sterowników

Jeśli masz adapter BT podłączany za pomocą pamięci USB, to prawdopodobnie musisz do niego doinstalować sterowniki. Podobnie jak w przypadku gdy laptop był składany z podzespołów, lub był na nim przeinstalowywany system operacyjny. Sprawdź swoje urządzenie i ściągnij właściwe sterowniki do niego.

Laptop Z Bluetooth Czy Bez?

Laptop Z Bluetooth Czy Bez

Zanim zaczniesz się zastanawiać jak włączyć bluetooth w laptopie, pomyśl czy nie możesz go czymś zastąpić. W końcu telefon możesz połączyć z laptopem za pomocą kabla USB, a zagrać z przyjaciółmi przez WiFi. Technologia Bluetooth choć w założeniu miała utworzyć standard dla wszystkich urządzeń, szybko została przelicytowana użytecznością przez kolejne rozwiązania.

Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku urządzeń z góry zaprojektowanych by działać na BT np. część drukarek w firmach jest dzięki temu znacznie wygodniejsza. Także bezprzewodowe słuchawki, piloty i inne urządzenia mogą z powodzeniem korzystać z Bluetooth.

Jeśli w twoim laptopie łatwo uruchamia się BT, skorzystaj z niego, ale jeśli masz z tym kłopoty, lub co gorsza występuje konieczność dokupienia odpowiedniego urządzenia – obejdź problem korzystając z innych rozwiązań.

1/5 - (2 votes)

Zostaw komentarz