Co warto wiedzieć na temat Kas Fiskalnych? Poradnik dla nowych przedsiębiorców

Kasy fiskalne to nie tylko narzędzia do rejestrowania sprzedaży, ale też kluczowy element w kontroli  finansów i walce z oszustwami podatkowymi. Co warto wiedzieć na temat kasy fiskalnej?

Kasa fiskalna to jedno z najważniejszych urządzeń w punktach handlowych i usługowych. Tradycyjne kasy zostały zastąpione przez kasy fiskalne online, które są nowoczesnymi urządzeniami wyposażonymi w dodatkowe funkcje. O czym warto pamiętać, wybierając kasę fiskalną?

Co warto wiedzieć na temat kas fiskalnych?

Urządzenia fiskalne są niezbędne w działalności punktów handlowych i usługowych. Ich używanie regulują przepisy, przedsiębiorcy muszą więc używać kas zgodnych z prawem, aby uniknąć kar. Posiadanie kasy fiskalnej jest obowiązkowe dla podatników prowadzących sprzedaż towarów i usług na rzecz osób fizycznych, jeśli obroty na ich rzecz przekroczą 20 tys. zł rocznie i nie są objęte zwolnieniem z rejestracji sprzedaży przy użyciu kasy. Do limitu nie zalicza się sprzedaż nieruchomości, środków trwałych oraz wartości prawnych i niematerialnych.

Kasy fiskalne online podłączone są do sieci i przesyłają informacje do Centralnego Repozytorium Kas, które prowadzi Szef Krajowej Administracji Skarbowej. Dzięki temu urzędy skarbowe mogą skuteczniej kontrolować sprzedaż. Duży wybór kas fiskalnych pozwala na dostosowanie urządzenia do potrzeb konkretnego przedsiębiorstwa. Niewielkie urządzenie sprawdzi się tam, gdzie nie ma dużo miejsca oraz wśród przedsiębiorców ceniących mobilne rozwiązania. Firmy, które mają obowiązek wymienić kasę starszego typu na kasę fiskalną online, mogą skorzystać z ulgi do 90% wartości zakupu (maksymalnie 700 zł netto). Jeśli planujesz zakup kasy fiskalnej, zajrzyj na stronę: https://multicom.com.pl/kasy-fiskalne-wroclaw/

Kasy fiskalne Wrocław – pomoc na każdym etapie

Wybierając kasy i drukarki fiskalne, warto pamiętać, że wybieramy też serwis kas fiskalnych, z którym zwiążemy się na lata. Warto więc postawić na wysoką jakość usług i starannie wybrać miejsce, w którym dokonamy zakupu. Firma Multicom zatrudnia specjalistów, którzy w każdej chwili są do dyspozycji klientów. Firma oferuje nie tylko wybór urządzenia dostosowanego do potrzeb klienta i przeszkolenie z obsługi kasy. Kasa zostanie też zaprogramowana i ufiskalniona. Nie musisz samodzielnie rejestrować kasy – Multicom zrobi to za Ciebie. Wszystko to bez dodatkowych opłat. Warto więc dokonać dobrego wyboru i przy zakupie kas fiskalnych i drukarek fiskalnych zwrócić uwagę na to, czy w cenie otrzymamy dodatkowe usługi.

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz