System alarmowy Dione Basic – bądź spokojny o swój dom gdziekolwiek jesteś!

Obecnie w sprzedaży mamy wiele systemów alarmowych. Najbardziej podstawowe zawierają jedynie kilka czujek i odpowiedni sterownik, za którego pomocą przesyłany jest sygnał odpowiednim służbom. Bardziej zaawansowane technologicznie zestawy wprowadzają element kontroli użytkownika, dzięki któremu możliwe jest dokonanie odpowiednich ustawień, a nawet sprawdzanie aktualnej sytuacji w domu za pomocą odpowiedniej aplikacji. Między innymi takimi funkcjami charakteryzuje się system alarmowy Dione Basic, który dzisiaj szczegółowo omówimy.

Duże możliwości rozbudowania

Podstawowy zestaw Dione Basic zawiera centralę sterującą, dwie czujki ruchu PIR, a także czujkę, którą możemy zamontować na drzwiach lub oknie i sprawdzać, czy są one zamknięte. To jednak nie jest maksimum, jakie oferuje system, ponieważ możemy podłączyć do niego dodatkowe 12 czujek i 8 kamer, dzięki czemu powstaje bardzo rozbudowany system alarmowy zdolny do objęcia ochroną nawet bardzo dużą posiadłość.

Kolejną istotną cechą Dione Basic jest fakt, że pracą systemu możesz sterować za pomocą smartfona. Dokonasz tego za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej na systemy Android w wersji 4.0 lub wyższej. Oprogramowanie pod nazwą DioneApp dostępne jest w sklepie Google Play. Ponadto producent zapewnia, że w najbliższej przyszłości pojawi się odpowiedni program na systemy Apple, dlatego użytkownicy sprzętu tego typu również będą mogli czuć się bezpieczni o swoje mienie. Wspomniana aplikacja pozwala na kontrolowanie systemu z każdego miejsca na świecie, niezbędne jest jedynie połączenie z Internetem.

System ma zastosowanie w małych działalnościach gospodarczych (np. biura).

dione alarm

Atrakcyjny wygląd i łatwa obsługa

Znaczna część systemów alarmowych dostępnych na rynku nie charakteryzuje się nawet przystępnym designem. W przypadku Dione Basic jest jednak zupełnie inaczej. Wszystkie elementy zestawu prezentują się bardzo dobrze. Producent zadecydował o utrzymaniu ich w białej kolorystyce z wyraźnie odznaczającymi się elementami sygnalizacyjnymi i sterującymi będącymi w kolorze czarnym.

Na uwagę zasługuje również fakt, że omawiany system jest niezwykle łatwy w obsłudze. Po wyjęciu z pudełka jest niemal natychmiast gotowy do użycia. Jedyne, co musisz zrobić, to połączyć centralę z siecią Wi-Fi w Twoim domu. Ponadto połączenie pomiędzy poszczególnymi czujnikami a jednostką sterującą również jest bezprzewodowe, dlatego możesz zapomnieć o konieczności rozmieszczania okablowania.

Jak już wspominaliśmy, obsługa całego systemu odbywa się z poziomu aplikacji, ale bez obaw – jest ona dostępna w języku polskim. Wykorzystanie oprogramowania tego typu oznacza także, że nie musisz mieć wiedzy specjalistycznej w zakresie obsługi systemów bezpieczeństwa, wszystkie funkcje będą dokładnie i zrozumiale opisane.

Dodatkowo na stronie producenta są filmy instruktażowe na temat kalibracji urządzenia.

DioneApp – jakie funkcje oferuje?

Aplikacja DioneApp w rzeczywistości jest bardzo rozbudowanym narzędziem. Przy jej pomocy możesz nie tylko dokonać ustawień swojego systemu alarmowego, ale również sprawdzać w czasie rzeczywistym, co dzieje się w Twoim domu. Ponadto program jest na tyle rozbudowany, że nie będzie najmniejszym problemem sprawdzenie podglądu z nawet 8 kamer. Istotne jest również, że korzystać z niego może maksymalnie 8 użytkowników, dzięki czemu informację o sytuacji w domu będą mieli wszyscy domownicy.

Jednak funkcja ustawień, czy podglądu to nie wszystko, co oferuje DioneApp. Jako użytkownik systemu będziesz w stanie wezwać pomoc lub odpowiedzieć na jej wezwanie. Funkcja ta dotyczy wszystkich użytkowników Twojego systemu alarmowego i wprowadza dodatkowy element bezpieczeństwa. Ponadto moduł ten jest bezpośrednio połączony z mapami Google, co oznacza, że nie tylko otrzymasz informację o tym, kto potrzebuje pomocy, ale również gdzie się aktualnie znajduje. Dzięki temu bardzo szybko dotrzesz do osoby potrzebującej i udzielisz jej niezbędnego wsparcia.

Mówiąc o aplikacji, nie możemy zapomnieć również o kosztach, a te również się w tym momencie pojawiają. Użytkowanie DioneApp kosztuje 4,90 zł miesięczne i uprawnia do korzystania na jednym urządzeniu wykorzystującym system Android 4.0 lub wyższy. Kwota ta nie jest duża, dlatego uważamy, że zdecydowanie warto skorzystać z abonamentu.

Dione Basic to wysokiej klasy system alarmowy zapewniający bezpieczeństwo nie tylko mienia, ale również poszczególnych osób użytkujących go razem z nami. Inwestując stosunkowo niewielką kwotę, stajesz się posiadaczem solidnego zabezpieczenia wyposażonego w odpowiednią ilość kamer i czujek. Ponadto swoim systemem możesz sterować z poziomu aplikacji mobilnej, dlatego to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo i lubią wiedzieć, co dzieje się w ich domu.

4/5 - (15 votes)

Zostaw komentarz