żelazko-bosch-tda703021-ranking

Jakie jest najlepsze żelazko? – Ranking żelazek

Szukasz najlepszego żelazka? Sprawdź najnowszy ranking żelazek przygotowany przez Wirtualnego Wojownika! To narzędzie jest jednym z najbardziej praktycznych prezentów, jakie możemy sprawić naszym bliskim, a także samemu sobie. Jednak aby wybrać najlepsze żelazko, tak by dobrze sprawowało swoją rolę i spełniało nasze oczekiwania, musimy często spędzić masę czasu w sklepach. Aby pomóc w wyborze najlepszego żelazka, stworzymy ranking żelazek, który pomoże Wam przy zakupie wymarzonego prezentu, niezbędnego niemal każdego dnia i w każdym gospodarstwie domowym.

Jakie żelazko kupić?

Sklepy oferują nam ogromną możliwość wyboru danego sprzętu, dlatego już na wstępie powinniśmy sami postawić sobie parę ograniczeń bądź cech, które zawężą ilość poszukiwanych przez nas urządzeń do najlepszego żelazka, a także pomogą doprecyzować, czego oczekujemy od sprzętu. Obecnie żelazka można podzielić na dwie duże rodziny:

 • Generatory pary
 • Żelazka tradycyjne

Warto więc omówić pokrótce obydwie gałęzie żelazek, aby już na starcie nieco przybliżyć możliwy wybór.

Generatory pary są stosunkowo niedawno powstałym sprzętem. Od zwyczajnych żelazek różni się przede wszystkim wymiarami oraz koniecznością posiadania odpowiednio dobranej do niego deski. Ponieważ w przypadku Generatorów pary głównym czynnikiem prasującym zagniecenia nie jest temperatura a słup pary wyrzucany pod dużym ciśnieniem, dlatego potrzebna będzie deska metalowa, na której będzie mogła spokojnie skraplać się pod spodem woda powstała z pary wodnej podczas prasowania. Typowa deska drewniana użytkowana razem z generatorem pary będzie chłonąć wodę, a co za tym idzie: pęcznieć, aż w końcu może się nawet złamać.

Ponadto generatory pary są duże, ze względu na całą maszynerię. Posiadają one dwa przewody: jeden służący do podłączenia żelazka do prądu, drugi, grubszy przewód, służy do transmisji pary wodnej, wytwarzanej w środku żelazka. Poprzez systematycznie rozmieszczone dziurki para wydobywa się ze stopy żelazka. Dodatkowo żelazko ma bardzo duży zbiornik na wodę, sięgający nawet do dwóch litrów! Co ciekawe, wcale nie pobiera więcej prądu niż żelazko tradycyjne: ich pobór mocy oscyluje koło 2400 Watów.

Żelazka tradycyjne mają jeden przewód, służący do podłączenia je z prądem. Są o wiele mniejsze, więc osoby o nie za dużych możliwościach mieszkaniowych bardziej je preferują, zwłaszcza, że coraz więcej modeli przejmuje najlepsze cechy od generatorów pary i umieszcza je w swoich modelach (na przykład jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa: i jedne, i drugie po określonym dla siebie czasie potrafią się wyłączyć, dzięki czemu nie musimy się już przejmować, czy żelazko nie spowoduje pożaru w domu. Jednak pod względem cenowym są nieporównywalnie bardziej atrakcyjne dla konsumentów.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie żelazka?

Jeśli chcesz kupić najlepsze żelazko, powinieneś najlepiej jeszcze przed wyruszeniem na zakupy opracować swój plan: jaka jest maksymalna kwota, którą mogę poświęcić na zakup żelazka, czy mogę sobie pozwolić na zakup ratalny, czego oczekuję od sprzętu, gdzie i do czego będę go używał. I chociaż to ostatnie może wydawać się dziwne, to generatory pary dają możliwość prasowania np. w pionie zasłon i firan, a zwykłe żelazka służbowe raczej nie potrzebują tej umiejętności.

 • Pobór mocy ( wyrażona w watach). Przeciętnie żelazka pobierają od 2000 Watów do 2400 Watów, chociaż zdarzają się i takie modele, które ciągną po 2600 oraz 2800 Watów ( przeważnie są to modele Bosha). Należy to rozumieć dwojako: Im większa jest ilość watów, tym szybciej się nam nagrzeje żelazko. Z drugiej strony, tym więcej zużyjemy prądu, co przełoży się na nasze rachunki. Prasowanie nie jest czynnością odbywającą się sporadycznie, dlatego warto celować w żelazka o średnim poborze mocy.
 • Funkcja wyłączania się po określonym czasie. Wbrew pozorom to bardzo przydatna rzecz, szczególnie w rodzinach, w których jest duży ruch i ciągle coś się dzieje. Tam o chwilkę zapomnienia nie trudno, a tak problem zostanie rozwiązany za nas.
 • Stop, z jakiego została wykonana stopka. Sama ceramika jest krucha i bardzo szybko tworzą się na niej rysy. Najbardziej wytrzymałymi stopkami są stopki diamentowe a także szafirowe (Braun). Stopy z dodatkiem tytanu ą bardzo odporne na wszelkie zarysowania i mechaniczne uszkodzenia. Ponadto warto zwrócić uwagę, czy dziubek jest odpowiednio wyprofilowany, gdyż później ułatwi to prasowanie trudno dostępnych miejsc, takich jak kołnierzyki koszul czy przestrzenie pomiędzy guzikami i zakładkami. Stopa żelazka w żadnym razie nie powinna przywierać do materiału.
 • Funkcja usuwania kamienia. Jeżeli korzystamy z wody, wlewając ją do żelazka, po jakimś czasie powstaje kamień, który osadza się na newralgicznych częściach naszego sprzętu, a co za tym idzie, po prosu szybciej się psuje. Dlatego niektóre żelazka tradycyjne i wszystkie generatory pary mają specjalny zawór, po odkręceniu którego wylatuje zużyta woda razem z resztkami kamienia, który nie osadza się w ten sposób na żelazku.
 • Strumień pary a uderzenie pary. Chociaż mówimy tu o tym samym, to jednak parametry są znacząco różne i mają bardzo duże rozbieżności. Poprzez strumień pary należy rozumieć ciągłą ilość, jaka będzie się wydobywała podczas spokojnego prasowania. Natomiast uderzenie, jak sama nazwa już podpowiada, jest jednorazowe. Powstaje w ściśle określonym momencie, podczas uruchomienia odpowiedniego przycisku, po czym znowu schodzimy do poziomu strumienia pary.
 • Długość kabla. Warto zainteresować się tym już podczas zakupu, aby nie musieć inwestować dodatkowo w przedłużacz.

Ranking żelazek – najlepsze żelazka

1

Żelazko Braun SI9188

Żelazko numer jeden – wyróżnione przez ranking żelazek. Moc 2800 W, wyrzut pary 280 g/min. Dlaczego jest to najlepsze żelazko? – posiada funkcję samoczyszczenia, więc nie musimy obawiać się o BHP. Dodatkowo pozwala na ustawienie optymalnej temperatury dla wszystkich ubrań. Nie musimy obawiać się, że nasze żelazko będzie zbyt gorące lub oczekiwać na jego nagrzanie.

Jako najlepsze żelazko w naszym rankingu, nie pozwala też na marszczenie ubrań! Posiada specjalnie zakrzywioną stopę, wykonaną w technologii 3D z zaokrąglonymi krawędziami, która zapobiega marszczeniu się ubrań. Żelazko Braun posiada również szafirową stopę grzejną, która jest wielokrotnie twardsza od stali i bliska twardości diamentu!

Dlaczego Braun to najlepsze żelazko w naszym rankingu? Oprócz wyżej wymienionych zalet, możesz cieszyć się funkcją Auto-Off, która chroni zapominalskich przed niewyłączeniem żelazka. Urządzenie wyłącza się automatycznie już po 30 sekundach w pozycji poziomej, oraz 8 minutach w pionie. Dzięki temu uchronisz swoje pranie przed niechcianym przypaleniem.

Żelazko posiada swój własny system usuwania kamienia, dzięki czemu szybko usuniesz zawartość kamienia ze sprzętu. Jeśli myślisz poważnie o zakupie żelazka, powinno zainteresować Cię to, że posiada ono cyfrową blokadę kapania wody. Dopóki stopa żelazka nie jest nagrzana, woda nie wydobywa się z żelazka, chroniąc przy tym tworzenie się niechcianych plam na ubraniach.

Najtańsze oferty w sieci

2

Żelazko Bosch TDA703021

Żelazko firmy Bosch – moc 3000 W – ultra szybkie nagrzewanie. Wyrzut pary 200 g/min. Posiada funkcję samoczyszczenia oraz system zapobiegający osadzaniu się kamienia. Dodatkowo posiada cechę, którą powinno posiadać każde najlepsze żelazko – system QuickFill, czyli szybkie napełnianie zbiornika żelazka wodą.

Na wyróżnienie w naszym rankingu żelazek zasługuje fakt wysokiego standardu podejścia do bezpieczeństwa użytkowania urządzenia. Narzędzie wyłącza się zaraz po puszczeniu rączki żelazka oraz nagrzewa się od razu po złapaniu za nią. W kwestii udogodnień warto również zwrócić uwagę na długość kabla – 2,5 m oraz doczepioną klamerkę do spinania kabla.

Najtańsze oferty w sieci

3

Żelazko Philips GC 2046

Najlepsze żelazko pod względem ergonomiczności. Moc zużywana przez to urządzenie to jedynie 2200 W, wyrzut pary 110 g/min. Posiada ceramiczną stopę, automatyczne wyłączanie. Żelazko Philips posiada suwak, dzięki któremu możemy usunąć kamień nagromadzony podczas użytkowania. Jak każde na najlepsze żelazko, posiada też funkcję blokady kapania, dzięki czemu możemy pracować ubrania przy niskiej temperaturze oraz nie musimy się martwić o plamy z wody.

Najtańsze oferty w sieci

 

Ranking żelazek – podsumowanie zestawienia najlepszych żelazek

Wymienione produkty sklasyfikowaliśmy od najbardziej funkcjonalnych do najmniej zaawansowanych technologicznie. Jednak wśród wyżej wymienionych urządzeń znajdziecie aktualną czołówkę najlepszych żelazek.

Ranking żelazek został opracowany zgodnie z najważniejszymi potrzebami użytkownika. Jedynym czynnikiem wiążącym jest ostateczna decyzja odnośnie wyboru najlepszego żelazka do swojego domu. Naszym zdaniem najważniejsze funkcje, takie jak automatyczne wyłączanie żelazka oraz higiena pracy są zachowane we wszystkich trzech produktach w rankingu żelazek. Pozostałe aspekty takie jak ergonomiczność użytkowania, zależne są już od wyboru klienta.

Inni użytkownicy szukali też:

 • jakie żelazko polecacie
 • jakie żelazko kupić
 • ranking żelazek z generatorem pary
 • dobre żelazko opinie
3/5 - (20 votes)

Jeden komentarz

Zostaw komentarz