Lampka nocna Xiaomi Mijia – Recenzja

Niedawno na rynku pojawił się produkt sygnowany logiem producenta popularnych smartfonów i być może okaże się nawet, że jest to rzecz, która niebawem podbije także polski rynek. Chodzi bowiem o lampkę, która swoje miejsce może znaleźć na biurku, nocnej szafce albo na regale salonowym. Nie jest to zwykła lampka, ale smart-lampka pozwalająca na regulację natężenia światła oraz jego koloru poprzez panel dotykowy lub specjalną aplikację na smartfona dzięki technologii Bluetooth albo WiFi…

Lampka nocna Xiaomi Mijia – co ją wyróżnia?

Lampka, o której tutaj mowa to produkt z gatunku tych designerskich i z pewnością wpasuje się ona do każdego wnętrza i każdego wystroju – od tych modernistycznych pomieszczeń, po te bardziej w stylu retro. Xiaomi Mijia to bardzo niepozorna rzecz, bo w zasadzie jest to tylko lekki i nieskomplikowany tubus z niewielką podstawką w tym samym kształcie. Prawdziwy efekt zaczyna się dopiero po zmroku, kiedy zostanie ona włączona i odpowiednio ustawiona.

Xiaomi Mijia używa oświetlenia marki Osram LED oferując nam zestaw 16 mln kolorów w technologii RGBW. Za pomocą prostego panelu dotykowego można dostosować do własnych upodobań jasność emitowanego światła i jego kolor. Najciekawsze jednak jest to, że lampka pozwala na programowanie scenariuszy oświetlenia, co pozwala na emitowanie różnych kolorów, zmieniających się w czasie. Dodatkowo, o czym była już mowa we wstępie, można nią sterować przy pomocy aplikacji na telefon komórkowy z wykorzystaniem technologii Bluetooth albo WiFi. Jest to duże udogodnienie, ale też świetna zabawa, która dodatkowo pozwala na włączanie i wyłączanie lampki oraz zmiany natężenia światła lub jego koloru bez wstawania z fotela, czy łóżka. Dzięki tym rozwiązaniom jesteśmy w stanie dopasować kolor światła do sytuacji lub do kolorystyki pomieszczenia, w którym nasza nowa lampka została ustawiona.

Parametry techniczne produktu

Jak już wspomniano lampka posiada możliwość emitowania 60 milionów kolorów w technologii RGBW dzięki wysokiej jakości żarówkom Osram LED. Lampka pobiera 10 W prądu zmiennego za sprawą 12V, jednoamperowego zasilacza, a żywotność zastosowanych diod przekracza 20 tys. godzin ciągłego święcenia żarówek Osram LED. Oznacza to, że można cieszyć się nieprzerwanym świeceniem przez ponad 3 lata, co w praktyce przekłada się na ponad 10 lat bezawaryjnego, normalnego użytkowania lampki. Aby w pełni cieszyć się sterowaniem z aplikacji mobilnej, należy posiadać system Android w wersji przynajmniej 4.4 lub system iOS w wersji 8.0. Żeby pobrać aplikację, wystarczy zeskanować kod QR lub skorzystać ze strony producenta. Należy pamiętać także, choć niektórym może się to wydawać zabawne, że producent nie dostarcza nam żadnego telefonu komórkowego.

Jakość wykonania smart lampki

Lampka wykonana jest z lekkich materiałów, a całość waży zaledwie około 1 kg. Z naszej perspektywy użyte materiały wydają się być w miarę odporne na uszkodzenia mechaniczne i ładunki elektrostatyczne, co zapewnia słabe przyciąganie i osiadanie na produkcie kurzu. Oczywiście smart lampka nie jest produktem, którym należy rzucać o podłogę, lecz wydaje nam się, że przy rozsądnym traktowaniu może on przetrwać długie lata w nienaruszonym stanie. Nie mamy w nim żadnych mechanicznych elementów, wszystko można sterować poprzez aplikację, więc możemy zapomnieć o jakichkolwiek uszkodzeń wynikających ze zwykłego jej użytkowania.

Lampka nocna Xiaomi Mijia – opinie internautów

Sprawdziliśmy również, co piszą internauci na całym świecie, którzy odważyli się zamówić Xiaomi Mijia jeszcze w momencie, kiedy nie było o niej żadnych wzmianek ze strony nabywców. Okazuje się, że większość ludzi jest nią co najmniej miło zaskoczona, ale jest też spora ilość klientów, którzy są wręcz zachwyceni nowym zakupem. Większość podkreśla, że lampka, którą kupili jest po prostu niesamowita i że w zwykłym sklepie czegoś takiego kupić się nie da. Pozytywne opinie dotyczą też jakości wykonania produktu, który ze względu na swoje azjatyckie pochodzenie może nie napawać w Polsce optymizmem. Tutaj jednak jest jak widać inaczej. Warto podkreślić też, że do lampki dołączona jest przejściówka umożliwiająca podłączenie zasilacza do polskiego gniazdka. Dla nas najważniejsze jest to, że zwykle użytkownicy mówią, iż po prostu lampka sprawia im dużą frajdę i zwyczajnie cieszy oko, kiedy ukradkiem się na nią spogląda.

Dlatego właśnie Xiaomi Mijia to produkt, który niedługo może wyprzeć zwykłe tradycyjne oświetlenie z naszych domów – szczególnie to, które stawia się na biurku lub na regale w salonie. Produkt jest bardzo estetyczny i przypadnie do gustu nawet bardzo wymagającym klientom, bo przecież skoro można kupić fajną i cieszącą oko lampkę w porównywalnej cenie do zwykłych, dobrej jakości produktów, to czemu mielibyśmy kupować tradycyjne oświetlenie?

Lampkę można kupić w sklepie GearBest – używając kuponu MIEU obniżymy cenę do 59,99$.

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz