Najlepsze żelazka do 200 zł

Potrzebujesz żelazka, nie wiesz jakie kupić? Przeczytaj i wybierz mądrze.

Sprzęt RTV jaki mamy do wyboru obecnie w sieciach sklepów elektronicznych może przytłoczyć i wprawić w nie małe zakłopotanie nie jednego kupującego. Wybór odpowiedniego produktu dla siebie jest obecnie bardzo trudny ponieważ z setki modeli o różnych parametrach musimy wybierać warianty najbardziej odpowiadające naszym preferencjom, oraz potrzebom. Właśnie ze względu na ogromny wybór w większości przypadków zaczynamy kierować się nie tyle parametrami co ceną danego urządzenia. Cena to ważny parametr który wielokrotnie jest determinantą tego jakiego typu produkty, bądź usługi wybieramy. W przypadku produktów RTV są to zakupy na co najmniej kilka lat dlatego warto jest dobrze przemyśleć co będzie przedmiotem naszego zakupu. 

Jak dobrać odpowiednie żelazko? 

Podczas wyboru żelazka powinniśmy zwracać uwagę na następujące parametry, od których będzie zależał komfort użytkowania.

 • Rodzaj żelazka: Na rynku dostępne są różne rodzaje tego produktu rozpoczynając od klasycznych parowych a kończąc na małych turystycznych. Większość klientów indywidualnych decyduje się zazwyczaj na żelazka parowe.
 • Moc: Od mocy żelazka zależy jak szybko będzie się ono nagrzewało, im większa moc tym szybciej. 
 • Rodzaj stopki: Każda osoba chociaż raz prasująca własne rzeczy zdaje sobie sprawę z tego jak ważny jest to element całego żelazka. Stopki metalowe potrafią przywierać do tkanin i przypalać je. Bardzo popularne rozwiązanie to stopki ceramiczne, lub pokryte teflonem zapewniające bardzo dobry poślizg, oraz wygodę użytkowania. 
 • Uwalnianie pary: Para ułatwia rozprasowanie trudnych do zniwelowania zagnieceń dlatego ten element również jest bardzo istotny w produkcie. Odpowiednia regulacja strumienia pary pozwoli lepiej prasować a także ułatwić cały proces.
 • Inne funkcje: Inne ważne funkcje to np.strumień wody, jest alternatywą dla pary i może również ułatwić proces prasowania 
 • Długi kabel: Często o tym zapominamy a jednak jest to bardzo istotne i pozwala wygodniej prasować

Jeżeli podczas zakupów zwrócimy uwagę na wszystkie powyższe czynniki na pewno kupimy sprzęt odpowiadający naszym oczekiwaniom. 

Ranking najlepszych żelazek do 200 zł [2018]

 • Żelazko Philips Azur Performer Plus GC4506/20
  • Żelazko Philips Azur to klasyczne żelazko o bardzo ergonomicznym kształcie i ciekawym wyglądzie. Jego ochronna stopka pozwala płynnie poruszać się po każdym materiale zapewniając przy tym odpowiedni poślizg. Wbudowane pod stopką wtryskiwacze pary pozwolą łatwiej rozprasować nawet bardzo ciężkie zagniecenia. Zbiornik znajdujący się na końcu żelazka pozwala gromadzić kamień powstały w procesie prasowania a także łatwe jego usunięcie. Generator pary zapewnia silne uderzenie strumienia gorącej pary nawet do 170 g! Precyzyjna końcówka zapewnia łatwe dostanie się do trudno dostępnych miejsc. Funkcja self clean pozwala na łatwiejsze czyszczenie urządzenia z kamienia. 
  • Cena: 170 zł
 • Żelazko Russell Hobbs 20630-56
  • Żelazko Russel Hobbs należy do bestsellerów w ilości sprzedanych sztuk, oraz ocen użytkowników. Produkt posiada ciekawy design w czarnych barwach i bardzo ergonomiczną rączkę. Zaletą tego produktu jest bardzo duża moc aż 3100 W! W żelazko wbudowane są wtryskiwacze pary, dzięki którym użytkownik bardzo łatwo rozprasuje nawet najgorsze zagniecenia. Żelazko posiada ceramiczną stopkę, które nie przywiera do żadnego materiału. Doskonałe parametry są również w wtryskiwaczach pary które potrafią wystrzelić na raz aż 210 g gorącej pary na materiał.
  • Cena: 159 zł
 • Żelazko Bosch Sensixx’x TDA 703021A
  • Żelazko Bosch Sensixx’x to jedna z lepszych opcji jeżeli mówimy o żelazkach użytkowych do domu. Jego nowatorski design, oraz bardzo ergonomiczny uchwyt pozwalają na wygodne prasowanie. Żelazko posiada bardzo dużą moc dostępną po kilku sekundach od jego podłączenia do kontaktu (3000 W). Potężne wtryskiwacze pary zapewnią wygodne użytkowanie nawet podczas zmagania się z trudnymi zagnieceniami. W przypadku prasowania na sucho dostępny jest również spryskiwacz dzięki któremu będziemy mogli jeszcze bardziej ułatwić sobie zadanie. Długi kabel zapewnia wygodę użytkowania.
  • Cena: 199 zł 

Powyższe żelazka są przykładami bardzo dobrych wyborów z budżetem do 200 zł. Parametry w podanych produktach zapewniają bardzo dobrą jakość pracy jak i wytrzymałość samego produktu na lata. 

3.8/5 - (5 votes)

Zostaw komentarz