kickstarter

TOP 10 – Lista Najbardziej Epickich Projektów na Kickstarter!

Jeżeli jesteś kreatywną osobą z ciekawymi pomysłami, ale nie masz środków na realizację swoich projektów, istnieje takie miejsce, gdzie pomogą Ci je zdobyć.

A może masz ochotę wspomagać nowe projekty i otrzymywać w zamian nie tylko wdzięczność? Jeśli tak, zajrzyj na Kickstarter.

Dobrze, ale co to tak naprawdę jest?

Kickstarter to crowdfundingowa strona internetowa, która umożliwia zbieranie funduszy na sfinansowanie projektów z różnych dziedzin, takich jak: film, gry, komiksy, muzyka, moda, fotografia, teatr, nowe technologie.

Przekonaj się, jak skuteczny jest Kickstarter, przeglądając listę 10 najbardziej udanych zbiórek na ufundowanie projektów najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i tych, które odniosły największy sukces.


Niewiarygodny Zegarek: E-Paper Watch for iPhone and Android

 • Zebrano: $10 266 845
 • Liczba fundatorów: 68 928

Projekt ten zebrał największe fundusze w historii Kickstarter. Pubble to zegarek, a raczej smartwatch, który możesz sparować z Twoim iPhonem albo telefonem z systemem Android. W ten sposób otrzymujesz połączenie tradycyjnego zegarka i telefonu. Smartwatch Pebble powiadamia o przychodzących telefonach, wiadomościach SMS i e-mailach. Umożliwia także korzystanie z setek ciekawych i przydatnych aplikacji. Jest bardzo wygodny w zastosowaniu.

Konsola OUYA: A New Kind of Video Game Console

OUYA konsola

 • Zebrano: $8 596 474
 • Liczba fundatorów: 63 416

OUYA to konsola gier komputerowych oparta na systemie Android. Umożliwia grę w gry ze specjalnym przeznaczeniem na OUYA, a także na PC za pośrednictwem platformy OnLive. Zachwyca wysmakowanym designem. W chwili wydania gracz miał do dyspozycji 170 gier. Każda z gier jest udostępniana za darmo w wersji próbnej, niektóre także w pełnych wersjach. Twórcy konsoli zachęcili także ceną – $99. Konsola doczekała się różnych recenzji, również nieprzychylnych, co nie zmienia faktu, że zryw graczy chcących wspomóc projekt na Kickstarterze był naprawdę imponujący.

Pierwsza Gra Komputerowa, dzięku Kickstarter: Double Fine Adventure

 • Zebrano: $3 336 371
 • Liczba fundatorów: 87 142

Gra komputerowa point-and-click, która zgromadziła wielu fanów jeszcze przed jej wydaniem. Double Fine Adventure, obecnie nosząca tytuł Broken Age, to przygodówka, której rozgrywka toczy się w dwóch miejscach równolegle, a jej bohaterami jest dwójka młodych osób, które chcą się uwolnić od życia, które wiodą. Jest to pierwsza gra komputerowa, która dzięki Kikstarter zyskała tak duże wsparcie graczy. Od niej rozpoczęła się seria podobnych sukcesów gier komputerowych na tym portalu.

Film: Veronica Mars Movie Project

 • Zebrano: $5 702 153
 • Liczba fundatorów: 91 585

Projekt zasługujący na uwagę ze względu na rekordową liczbę sponsorów, którzy wsparli projekt na Kickstarter. Film „Veronica Mars” oparty został na amerykańskim serialu kryminalnym dla młodzież, który zyskał tak dużą popularność, że wielu uwierzyło w sukces filmu i postanowiło go wesprzeć. To wprawdzie nie jedyny film finansowany za pośrednictwem Kikstarter, ale z pewnością budzący wiele kontrowersji i dyskusji. Produkcja weszła do dystrybucja w 2014r.

Drukarka 3D: FORM 1 – an affordable, professional 3D printer

drukarka 3D

 • Zebrano: $2 933 252
 • Liczba fundatorów: 2 945

Jest to jedna z pierwszych powszechnie dostępnych drukarek 3D. Dzięki niej możesz wydrukować różne przedmioty według własnego projektu. FORM 1 drukuje w technologii stereolitograficznej. Oznacza to, że druk powstaje w wyniku utwardzania żywicy wiązką lasera i tym różni się od drukarek drukujących z plastiku. To również wpływa na niezwykłą dokładność wydruku. Bez wątpienia właśnie ten element wpłynął na duży sukces projektu. Drukarka zbiera pochwalne recenzje od użytkowników.

Innowacyjna Bluza Kickstarter: The 10-Year Hoodie
 • Zebrano: $1,053,830
 • Liczba fundatorów: 9 226

The 10-year Hoodie to bluza z kapturem, o prostym kroju unisex, zapinana na suwak, z dwiema kieszeniami, której twórcy zapewniają dziesięcioletnią gwarancję. Jest konsekwencją niezgody jej twórców na politykę producentów odzieży, którzy mechanicznie „postarzają tkaniny”. Bluzy są produkowane wyłącznie w USA. Materiałem jest rzadka, bardzo wytrzymała odmiana bawełny, która jest w stanie przetrwać dekady. Specjalny sposób szycia dodatkowo zabezpiecza przed zniszczeniem. Bluza jest dostępna w różnych kolorach, za cenę około $100.

Uzdolniona Amanda Palmer: The New Record, Art Book & Tour

 • Zebrano: $1,192,793
 • Liczba fundatorów: 24 883

Duży sukces amerykańskiej artystki Amandy Palmer na Kickstarter. Amanda zwróciła się do swoich fanów o pomoc w sfinansowaniu jej nowego projektu artystycznego, na który składają się: album muzyczny, art book i trasa koncertowa. Artystka zgromadziła zespół muzyków i producentów pod nazwą The Grand Theft Orchestra i postanowiła pokazać swoim fanom nowe oblicze. Podobnie jak twórczość Amanty, umieszczenie przez nią projektu na Kickstarter, doczekało się skrajnie różnych ocen.

Rewolucyjne gogle: Oculus Rift: Step Into the Game

gogle

 • Zebrano: $2 437 429
 • Liczba fundatorów: 9 522

Oculus Rift to rewolucyjne gogle dla graczy. Zakładane na głowę i obudowane tak, żeby obrazy z zewnątrz nie zakłócały odbioru, przenoszą Cię do wirtualnego świata gry. Możesz maksymalnie wczuć się w rolę Twojego bohatera, widząc to, co widzi on. Nie jest to nowość wśród tego typu urządzeń, ale wyróżnia się zaawansowaniem technologicznym i niższą ceną. Zdobył sporą popularność wśród graczy.

Autor Jed Henry i Jego Dzieło: Ukiyo-e Heroes

 • Zebrano: $313 341
 • Liczba fundatorów: 2 422

Ciekawy projekt artysty Jed’a Henry’ego, którego celem było namalowanie serii ilustracji tradycyjną japońską techniką, stosowaną przed setkami lat. Przedstawiają one znane postaci z gier komputerowych w ich najbardziej charakterystycznych akcjach.

Teleskop Szybujący w kosmosie: ARKYD – Space Telescope for Everyone

teleskop arkyd

 • Zebrano: $1 505 366
 • Liczba fundatorów: 17 614

ARKYD to pierwszy publiczny teleskop kosmiczny. Twórcy projektu postanowili wysłać na orbitę niewielkich rozmiarów teleskop kontrolowany przez zwykłych ludzi. Uczestnicy zbiórki na Kickstarter, zależnie od wpłaconej kwoty otrzymali możliwość zrobienia sobie zdjęcia w przestrzeni kosmicznej albo nawet nazwania asteroidy odkrytej przez ARKYD.

Jak Ci się podoba idea Kickstartera i crowdfundingu w ogóle?

A może masz chęć dołączyć do społeczności wspierających albo wspieranych?


Oceń post

Zostaw komentarz