Marketing automation w e-commerce

Świat e-commerce w obecnych czasach rozwija się bardzo prężnie, a to wszystko m. in. dzięki marketing automation. Aktualnie wszyscy, którzy tylko są zainteresowani sprzedażą internetową w najprzeróżniejszych jej formach zyskują możliwość korzystania z różnych dodatkowych udogodnień, pod warunkiem, że skorzystają z systemów edrone. Jedną z najpopularniejszych platform sklepowych, która zjednoczyła swe siły ze wspomnianym systemem, jest PrestaShop, znana też pod skrótową nazwą presta. Można zadać sobie pytanie, na czym właściwie polega marketing automation presta? Jeśli rzeczywiście Cię to interesuje specjaliści z firmy edrone.me przygotowali ten artykuł specjalnie dla Ciebie.

Co to jest PrestaShop?

W dzisiejszych czasach w sieci pojawia się coraz więcej platform sklepowych usprawniających proces dokonywania zakupów internetowych. PrestaShop to właśnie jedna z takich platform, reprezentujących tę samą grupę co serwis Magento. Firma ta ma bardzo silną pozycję na rynku e-commerce w skali całego świata, o czym świadczą choćby zestawienia liczbowe, wskazujące, że jak do tej pory na komputery użytkowników pobrano aż 4 miliony takich platform, które oferują klientom ponad 300 funkcji, ciągle udoskonalanych i ulepszanych przez kilkudziesięciu ekspertów. Po zintegrowaniu z edrone platforma taka poza dokonywaniem standardowych zakupów udostępnia możliwość przeprowadzenia skutecznych kampanii marketingowych.

Korzyści płynące z marketing automation presta

Za pomocą nowego systemu można na bieżąco monitorować i identyfikować, jak zachowują się potencjalni konsumenci na stronach sklepu oraz jak reagują oni na kierowane specjalnie do nich różne akcje promocyjne. W ten sposób dochodzi do automatycznego stworzenia behawioralnego profilu obecnych oraz przyszłych klientów. Segmentacja internautów poruszających się po stronach umożliwia ich posegregowanie na różne grupy, do których później wysyła się odpowiednio spreparowane komunikaty. Dużą uwagę zwraca się również na poziom aktywności zakupowej poszczególnych klientów, wysyłając do nich odpowiednie komunikaty dostosowane do aktualnej sytuacji. Dzięki temu można łatwo trafić do tych klientów, którzy akurat w danym czasie wykazują się największą tendencją do dokonywania określonych zakupów w sieci.

Jak to działa?

Aby połączyć PrestaShop i Marketing Automation, trzeba zainstalować na platformie specjalną wtyczkę, przy czym trzeba podać kilka niezbędnych danych o sklepie. Później należy zalogować się w obu platformach. W pierwszej kolejności należy wkleić kod monitorujący z edrone do PrestaShop. Później należy zainstalować wtyczkę oraz wpisać różne niezbędne parametry. Ostatnim krokiem jest integracja newslettera oraz wyrażenie zgody na wysyłanie materiałów marketingowych. Więcej informacji przeczytasz na: edrone.me

Oceń post

Zostaw komentarz