jak sprawdzić adres ip

Jak Sprawdzić IP – Dowiedz się Jak Sprawdzić Swój Adres!

Adres IP nie identyfikuje jednoznacznie komputera. Często przypisywany jest grupie urządzeń lub nawet całej sieci. Mimo to jego znajomość może Ci się przydać. Dowiedz się jak sprawdzić swoje IP.

Adres IP zapisuje się w wielu formach. Możesz natknąć się na zapis binarny, szesnastkowy lub liczbę całkowitą nie oddzielaną żadnymi znakami. Prawdopodobnie jednak najlepiej kojarzysz cyfry oddzielone kropkami. W popularnym użyciu są protokoły IPv4 (12 cyfrowy) i coraz częściej wykorzystywany IPv6 (aż 32 cyfrowy). Jak go znaleźć?

W każdym systemie operacyjnym sposób jest nieco inny. Konieczna może być komenda, skrót klawiaturowy lub znajomość menu danego systemu. Mimo to zawsze adres IP jest łatwo dostępny, a dotarcie do niego zajmuje od kilku do kilkudziesięciu sekund.

Ponieważ adres, którym identyfikuje się komputer (niekoniecznie precyzyjnie – może tylko wskazywać grupę urządzeń) jest przesyłany przez internet, bardzo łatwo jest go sprawdzić na zasadzie lustra. Właściwa witryna odbiera sygnał identyfikacyjny i „odbija” go za pomocą wyszukiwarki. W ten sposób sprawdza się IP często nawet szybciej niż wewnątrz systemu. Ten sposób ma też taką zaletę, że możesz sprawdzić adres IP z dowolnego urządzenia o dowolnym systemie operacyjnym w ten sam sposób.

Wyszukiwanie Adresu IP Przy Użyciu Menu Start 

Wyszukiwanie Adresu IP Wyszukiwanie Adresu IP Przy Użyciu Menu StartPrzy Użyciu Menu Start

Sprawdzenie adresu IP kiedy korzystasz z systemu Windows zajmie Ci mniej niż minutę. Metoda działa dla systemu XP, Win 7, Win 8 i Vista. Zapewne będzie też działać w następnych odsłonach.

1. Najpierw wejdź w menu START.
2. Wybierz Wszystkie Programy.
3. Wybierz Akcesoria.
4. Rozwinie się menu akcesoriów, znajdź w nim wiersz polecenia (zazwyczaj na samy dole).
5. Wyświetli się okno o czarnym tle.
6. Wpisz w wierszu polecenia ipconfig.
7. Przyciśnij ENTER.
8. W oknie pojawi się szereg informacji w tym adres IP.
Sprawdzone. Jeśli potrzebujesz, są tam również informacje na temat maski podsieci i bramy domyślnej.

Wyszukiwanie IP Przy Kombinacji Skrótu Klawiszowego

Wyszukiwanie IP Przy Kombinacji Skrótu Klawiszowego

Jeśli preferujesz korzystanie ze skrótów klawiaturowych, możesz wykorzystać je by sprawdzić IP o kilka sekund szybciej. Wówczas:

1. Naciśnij naraz [przycisk Windows] + R.
2. Wpisz cmd.
3. Potwierdź przyciskając ENTER.
Jesteś w punkcie 5 powyższego sposobu – Przy Użyciu Menu Start.

Wyszukiwanie Ip W Systemie Mac OS X

Wyszukiwanie Ip W Systemie Mac OS X

Jak szybko sprawdzić swoje IP na MACu? Jeśli korzystasz z tego systemu operacyjnego też możesz potrzebować swojego adresu IP. Nie myl go z Mac adresem, który jest raczej numerem seryjnym Apple i może być potrzebny jedynie wyjątkowo.

1. Wejdź w Ustawienia Systemu (System Preferences),
2. Wejdź w Sieć (Network),
3. Wybierz Pokaż (Show), Built-in-Ethernet,
4. Wybierz TCP/IP,
5. Pojawią się adresy, których potrzebujesz razem z maską podsieci I bramą domyślną.

Wyszukiwanie Ip W Systemie Android i IOS

Wyszukiwanie Ip W Systemie Android i IOS

Czasami potrzebujesz też odpowiedzi na pytanie jak szybko sprawdzić swoje IP na urządzeniu mobilnym. Jest to równie proste, co pokazane wyżej sposoby wykorzystywane dla Windows. Jeśli masz Iphona, Samsung Galaxy, Ipada czy inne urządzenie z systemem Android postępuj następująco:

1. Wejdź w zakładkę Ustawienia Systemu (po prawej w dolnym pasku),
2. Wybierz Sieci zwykłe i bezprzewodowe,
3. Na rozwijanym menu zaznacz Ustawienia Wi-Fi
4. W prawym górnym rogu ekranu pojawi się ikonka – dotknij jej i wybierz Zaawansowane,
5. Na ekranie pojawi się IP urządzenia
W ten sam sposób możesz sprawdzić Mac adres – wyświetla się na tym samym ekranie co IP jeśli masz urządzenie od Apple. Podobnie jest gdy twoim systemem operacyjnym jest IOS. W takim wypadku zacznij od:
1. Wejścia w Ustawienia,
2. Potem Wi-Fi,
3. Obok nazwy dostępnej sieci pojawi się strzałka podobna do znaku >, nie przegap jej,
4. Po dotknięciu strzałki pojawią się na ekranie numer IP i Mac adres.

[sociallocker] Poświęciłem sporą ilość własnego czasu, aby dostarczyć Ci wartościowej, unikalnej informacji rozwiązującej dany problem.
W związku z tym proszę jedynie o udostępnienie mojej ciężkiej pracy Twoim znajomym.
Pozwoli mi to utrzymać serwer, który generuje z roku na rok coraz to większe koszty.
Dziękuje serdecznie z góry, WW.[/sociallocker]
Jak Sprawdzić Ip W Open Source?

Dla twórców Linuxa szybki dostęp do IP był dość istotny. W efekcie możesz go sprawdzić w kilka sekund. Wystarczy, że w konsoli lub trybie tekstowym wpiszesz ifconfig. Adres IP wyświetli się od razu. Żadnego przechodzenia przez menu, tyle że musisz zapamiętać prostą komendę. Zazwyczaj tak samo działa to na wszystkich systemach linuxopodobnych.

W Debianie potrzebna jest dłuższa komenda /sbin/ifconfig. Możesz też mieć zainstalowany iproute, wówczas komenda ogranicza się do ip a.

Jak Sprawdzić Ip W Sieci?

Jak Sprawdzić Ip W Sieci


Ponieważ twój IP jest wysyłany przez internet i odbierany przez inne urządzenia, bardzo możliwe, że równie szybko co na swoim komputerze sprawdzisz go w sieci. W wyszukiwarce Google Chrome możesz wpisać what’s my IP. Pierwsza strona, która się wyświetli to IPAdress.com.

Automatycznie informuje Cię o tym jaki masz przypisany adres IP, z jakiej wyszukiwarki korzystasz i w jakim regionie świata jesteś. Tak na wszelki wypadek. Jak każdą stronę możesz ją zapisać w zakładkach czy ulubionych. Ten sposób jest odrobinę szybszy niż sprawdzanie w Windows, ale różnica jest minimalna. Inne strony automatycznie sprawdzające jakie IP wysyłasz w przestrzeń to między innymi:

Prawdopodobnie adres IP nie będzie ci często potrzebny, jeśli jednak zajdzie konieczność jego znalezienia, np. przy konfiguracji programów zapewniających szyfrowaną komunikację między urządzeniami, masz go zawsze pod ręką.

Jeśli nie czujesz się zaawansowanym użytkownikiem i nie znasz skrótów klawiaturowych, najlepsze będą strony internetowe działające na zasadzie lusterka.

Oceń post

Zostaw komentarz