gry-na-przegladarke-internetowa

Najpopularniejsze Gry Na przeglądarke Internetowa – TOP 10

Jeszcze kilka lat temu chcąc skorzystać z komputerowej rozrywki, musiałeś posiadać cały arsenał płyt oraz plików zajmujących cenną pamięć komputera. Dzisiaj natomiast, kiedy internet stał się jednym z najpopularniejszych mediów, dostęp do swoich ulubionych gier uzyskujesz bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Jedno kliknięcie dzieli Cię od wielogodzinnej zabawy, bez konieczności instalowania dodatkowych plików, czy też posiadania oryginalnych płyt.

Oczywiście nie wszystkie gry na przeglądarkę internetową są darmowe.
W przypadku niektórych musimy uiszczać regularne opłaty, aby mieć możliwość założenia i używania konta.
Na całe szczęście większość obecnych i najpopularniejszych tytułów działa na zasadach freemium.
Dzięki temu użytkownik decyduje czy zamierza grać za darmo, czy też poprzez system mikropłatności zakupi ulepszenia albo uzyska dostęp do dodatkowych opcji.
Jako, że liczba gier przeglądarkowych jest w sieci przytłaczająca, przeciętny użytkownik może mieć problem ze znalezieniem interesujących go tytułów.


Tysiące gier RPG, MMO, przygodówek, gier logicznych i zręcznościowych oraz strzelanek – które z nich wybrać? Które okażą się najciekawsze, oferując najlepszy gameplay?

 

Chcąc ułatwić Ci wybór i umożliwić znalezienie tych najatrakcyjniejszych, przygotowałem listę TOP 10 najlepszych gier na przeglądarkę internetową

Poniższy ranking zawiera tytuły, które przyciągnęły największą liczbę graczy, ale również te najoryginalniejsze, najciekawiej wykonane i gwarantujące wielogodzinną rozrywkę.

Tyle tytułem wstępu. Nie przedłużając, przejdę od razu do zestawienia TOP 10 – zapraszam do lektury!

Battlestar Galactica Online

 

Battlestar Galactica Online

Widziałem już różne gry na przeglądarkę internetową. Niektóre z nich powstawały na bazie książek, filmów, komiksów lub odnosiły się do popularnych bohaterów i postaci. Nigdy jednak nie miałem do czynienia z grą na bazie… serialu!

Battlestar Galactica Online udowadnia jednak, że nie jest to żadnym problemem. W 2011 roku studio Bigpoint postanowiło przygotować grę przeglądarkową typu MMOG, której fabuła oraz gameplay nawiązywał do popularnej w 2004 roku serii Battlestar Galactica.
Fabuła tytułu, podobnie jak samego serialu osadzona jest w odległej galaktyce, gdzie ludziom udało się skolonizować grupę planet powszechnie znanych jako Dwanaście Kolonii. Bohaterowie toczą cybernetyczną wojnę z rasą Cylonów, których głównym celem jest eksterminacja ludzkości i wymazanie jej z historii kosmosu.

Popularność serii oraz świetnie przygotowana gra sprawiły, że w przeciągu zaledwie kwartału od jej uruchomienia, developer mógł pochwalić się przyciągnięciem ponad 2 milionów aktywnych graczy! Co prawda kolejne statystyki odnośnie popularności nie zostały udostępnione, wszystko wskazuje jednak na to, że Battlestar Galactica Online bije rekordy popularności!
W grze wcielasz się w postać pilota jednego ze statków kosmicznych przemierzających wszechświat. Gra posiada ciągłą fabułę, a userzy zdobywają kolejne poziomy, pną się w rankingach najaktywniejszych i najlepszych graczy, mogą kupować dodatkowe statki, wyposażenie, ulepszenia i ciągle powiększać swoją flotę.

Wspaniałe Gry Na Przeglądarkę Internetową – Poznaj Topia Island!

 


Cukierkowa grafika, gameplay przypominający praktycznie każde MMO dostępne przez web-browsera i brak tego „czegoś”. Chociaż Topia Island nie robi wrażenia najbardziej wyjątkowej gry na przeglądarkę internetową to powinieneś dać jej szansę!

Chociaż cały czas dostępna w wersji beta, zyskała sobie uznanie ogromnej liczby graczy na całym świecie, zyskując jednocześnie tytuł najlepszego MMO przeglądarkowego w 2014 roku! Wyróżnienie to przyznawane jest tylko i wyłącznie najlepszym i najbardziej kompletnym tytułom – obok Topia Island nie możesz więc przejść obojętnie.

Całkowicie bezpłatna i casualowa gra przenosi nas na wspaniałą wyspę, gdzie stworzyć możemy własny świat. Mieszkańcy wiodą spokojne życie oparte głównie na handlu oraz rolnictwie – wkrótce jednak sielanka ma zostać zaburzona przez wielkie zagrożenie.
Obywatele wyspy Topia nie mogą doczekać się Twojego przybycia – tylko Ty jesteś w stanie przeciwstawić się złemu Imperium, ze strony którego spodziewać możesz się wielkiego niebezpieczeństwa. Stań przed wyzwaniem

Topia Island i obroń spokojną krainę przed wojną oraz chaosem.
Rozwijaj swoje miasto, dbaj o handel oraz mieszkańców, podpisuj kolejne sojusze, zdobywaj surowce naturalne i jednocześnie odpieraj ataki nieprzyjaciela przygotowując się do ostatecznego pojedynku. Nie możesz pozwolić, aby zło wygrało i Topia Island zniknęła z mapy świata!

The Settlers Online

gry na przeglądarkę internetową

Starsi gracze z całą pewnością pamiętają wydany w 1993 roku przez Blue Byte tytuł The Settlers, rozpowszechniany w polskiej wersji językowej jako Osadnicy. Gra napisana przez Volkera Werticha dała początek wszystkim grom ekonomiczno-strategicznym, przenosząc nas do czasów średniowiecza, pozwalając na kierowanie rozwojem własnej osady.

Gra wydana została w siedmiu kolejnych wersjach, by w końcu zadebiutować na początku 2012 roku w formie browserowej. To właśnie wtedy powstała całkowicie darmowa gra przeglądarkowa The Settlers Online, która przyciąga obecnie graczy z całego świata!

Na chwilę obecną autorzy tytułu mogą poszczycić się posiadaniem 1 miliona aktywnych użytkowników i kilkukrotnie wyższej liczby zarejestrowanych kont. Zbuduj swoje miasto od pierwszej cegły i doprowadź je do chwalebnej prosperity!

Dzięki dostępowi przeglądarkowemu możesz wchodzić w interakcje z pozostałymi graczami, tworzyć gildie, wymieniać się surowcami oraz bonusami pomagając sobie w nieustannym rozwoju! The Settlers Online to kontynuacja fabuły oraz rozwiązań znanych z wcześniejszych wersji gry, z dodatkiem całkowicie nowych funkcjonalności i możliwości!
Gry na przeglądarkę intrnetową typu The Settlers Online zawsze cieszą się ogromną popularnością. Pozwalają Ci bowiem na zaplanowanie własnego miasta od samych postaw, rozwinięcia skromnej osady w wielką metropolię i wprowadzenia ustroju ekonomicznego oraz politycznego opartego na Twojej własnej strategii. Buduj, rozwijaj oraz podbijaj dążąc do dominacji i zadowolenia swoich mieszkańców!

Online Footbal Manager

Online Footbal Manager
OFM nie bije może rekordów popularności pośród gier browserowych, jest jednak jednym z nielicznych sportowych i tak dobrze dopracowanych tytułów dostępnych online.

W sieci przeważają gry MMORPG, Online Footbal Manager to natomiast gratka dla wszystkich, którzy kiedykolwiek chcieli poczuć się jak prawdziwy trener lub kierownik drużyny piłkarskiej!
W OFM gra obecnie ponad 600 tysięcy osób na całym świecie, walcząc o pożądane trofea próbując zdobyć miano prawdziwego menedżera.

Również powinieneś zarejestrować swoje darmowe konto i poprowadzić własną drużynę na szczyt wykazują się umiejętnościami planowania, ustalania strategii, zarządzania finansami, wynajdowania obiecujących piłkarzy oraz administrowania całym klubem.

W Online Football Managerze czeka na Ciebie opcja stworzenia własnego klubu, co najmniej 4 emocjonujące mecze dziennie, rozbudowane drzewko funkcji, kilkusettysięczna społeczność sportowa oraz uczciwa i dająca wiele satysfakcji gra.
Bierz udział w rozgrywkach ligowych, testuj ustawienia podczas meczów towarzyskich, wspinaj się na szczyt drzewka w międzynarodowych pucharach lub weź udział w eventach FunCup, do których możesz zaprosić znajomych z Facebooka!

Rozbudowane Gry Na Przeglądarkę Internetową – Propozycja Nie Do Odrzucenia Business Tycoon Online

Business Tycoon Online
Jedna z najpopularniejszych gier typy Tycoon oraz gier przeglądarkowych w międzynarodowej sieci.

Możesz wierzyć lub nie, ale BTO zgromadziło do tej pory ponad 30 milionów aktywnych graczy! Co najmniej kilkaset tysięcy z nich pochodzi z naszego kraju.
W Business Tycoon Online wcielasz się w rolę biznesmena, który rozpoczyna swoją karierę od niewielkiego sklepiku, doświadczając wszystkich trudności oraz wyzwań stojących przed małym przedsiębiorcą. Dzięki Twojemu uporowi oraz odpowiedniemu planowaniu wykorzystujesz nadarzające się okazje nieustannie dbając o rozwój i szukając nowych sposobów zarobku.

To tylko od Ciebie zależy w jakie gałęzie biznesu zainwestujesz – nieruchomości, handel, przemysł ciężki, finanse i wiele, wiele innych. Jeżeli miałbym wskazać najbardziej rozbudowane i cenione przeze mnie gry na przeglądarkę internetową to BTO znalazłoby się najprawdopodobniej na szczycie mojej listy.
W tym miejscu należy się ogromny ukłon w stronę wydawcy, firmy Dovogame, która stworzyła niezwykle realistyczny i jednocześnie dający wiele frajdy symulator prowadzenia przedsiębiorstwa. W grze liczy się nie tylko

Twoja żyłka do interesów, ale szczęście, ogromna liczba czynników zewnętrznych, nieuczciwa konkurencja oraz każdy pojedynczy aspekt prowadzenia biznesu.
Zatrudniaj pracowników, prowadź księgi rachunkowe, unowocześniaj swój sprzęt, zwiększaj wartość przedsiębiorstwa, prowadź kampanie reklamowe, a nawet kandyduj do rady miasta. W Business Tycoon Online tylko i wyłącznie Ty jesteś kowalem własnego losu 😉

RuneScape Online

RuneScape Online

RuneScape to kolejny przykład legendarnego tytuły, który idealnie pokazuje, że w każdą grę można tchnąć nowe życie udostępniając ją online w formie przeglądarkowej.

RuneScape oryginalnie debiutował w 2001 roku i przygotowany został przez firmę Jagex.

Na chwilę obecną RuneScape jest jedną z największych darmowych gier przeglądarkowych typu MMORPG, która zgromadziła przed ekranami komputerów ponad 200 milinów użytkowników, dzięki czemu trafiła do Księgi Rekordów Guinessa.
Tytuł przenosi nas do świata Gielinor, średniowiecznej krainy podzielonej na niezależne królestwa oraz miasta. W każdej z lokalizacji znajdujemy inne złoża, potwory oraz questy do wykonania.

Fabuła nie posiada tutaj liniowej ciągłości, gracze sami ustalają swoje cele oraz sposoby ich osiągnięcia. Możesz wybierać między walką z NPC, mobami, uzupełnianiem questów, które cały czas są aktualizowane lub zwiększaniem swojego doświadczenia i rozwojem umiejętności. Pełna interakcja pomiędzy graczami pozwala na handel, walkę, chatowanie oraz uczestnictwo w mini-grach.
Świat RuneScape jest niezwykle rozbudowany – dawno nie spotkałem gry na przeglądarkę internetową, która byłaby dopracowana pod tak wieloma względami i rozwinięta w tak wielu szczegółach!

Plemiona

Kiedy plemiona debiutowały w niemieckiej sieci w 2003 roku, chyba nikt nie spodziewał się, że zyskają sobie tak wielką popularność. Tribal Wars na powyższej liście znajduje się nieprzypadkowo. Gra rozwija się bowiem dynamicznie od 2006 roku na polskim rynku i zgromadziła przed ekranami komputerów ponad ćwierć miliona graczy – i to tylko w naszym kraju!
Fabuła, zasady oraz strategia gry jest niezwykle prosta. Zaczynamy jako właściciel niewielkiej osady na mapie wielkiego świata, którą rozwijamy.

W tym czasie mamy możliwość grabienia z surowców osad sąsiednich i po upływie czasu również ich przejmowania. Naszym celem jest zebranie jak największej ilości własnych wiosek oraz obrona przed atakami nieprzyjaciół. Pomocna będzie w tym przynależność do rozbudowanych sojuszów oraz gildii, w których zawodnicy mogą wymieniać się surowcami, doświadczeniem oraz posiadanymi przez siebie wojskami.
O ogromnej popularności Plemion w Polsce świadczy liczba kilkudziesięciu działających aktywnie światów, podzielonych na kolejne kilkadziesiąt kontynentów.

Każdy ze światów (serwerów) różni się delikatnie swoimi ustawieniami oraz wersjami dystrybucji, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie.
Plemiona to niezaprzeczalnie jeden z tych rodzajów gry na przeglądarkę internetową, w który każdy co najmniej raz w życiu miał okazję zagrać.

Najpopularniejsze Gry Na Przeglądarkę Internetową – Happy Wheels

gry-happy-wheels

Bezsensowna, brutalna, krwawa i nieposiadająca jakiejkolwiek fabuły. Tak w skrócie moglibyśmy opisać grę Happy Wheels. Nie zmienia to jednak faktu, że na całym świecie zagrywają się w nią setki milionów internautów.
Co czeka na Ciebie po uruchomieniu HW? Ogromna liczba tras z przeszkodami i śmiertelnymi pułapkami, które musisz pokonać, aby dotrzeć do linii mety. Do wyboru masz dziesięć oryginalnych postaci oraz możliwość tworzenia swoich własnych bohaterów i map w Edytorze Poziomów.

To głównie dzięki swobodzie projektowania autorskich plansz i map, gra cieszy się tak dużą popularnością. Najlepsze levele w przeciągu zaledwie kilku miesięcy potrafią być uruchomione nawet kilka milionów razy!
Happy Wheels w odróżnieniu od innej, standardowej gry na przeglądarkę internetową nie zawsze posiada jakiś cel.

Wielu poziomów z zasady nie da się skończyć i chodzi w nich po prostu o jak najoryginalniejsze zmasakrowanie i zabicie swojego bohatera.
Chociaż sam do końca nie rozumiem fenomenu Happy Wheels – ani to zabawne, ani porządnie to wykonane, to niejednokrotnie dałem się wciągnąć w tę bezsensowną rozrywkę na wiele godzin. Uważaj – naprawdę uzależnia!

Quake Live

Na początku wahałem się trochę, czy tytuł od ID Software umieścić w zestawieniu. Quake Live jest może i odpalany przez przeglądarkę internetową, do jego uruchomienia konieczne będzie jednak pobranie dodatkowych wtyczek do swojego web-browsera.

Ostatecznie jednak górę wziął sentyment do tego legendarnego tytułu, w którego pecetowe wersje zagrywałem się latami. Zakładam jednocześnie, że podobne doświadczenia z Kłejkiem miałeś również i Ty.
Wersja przeglądarkowa Quake’a opublikowana została w sierpniu 2010 roku wchodząc w fazę beta. W przeciągu zaledwie kilku godzin założonych zostało ponad sto tysięcy unikatowych kont! Obecnie, Quake Live uruchamiany jest na milionach maszyn na cały świecie.

Quake Live to udostępniona za darmo wersja Quake III: Gold, nastawiona jest więc na rozgrywkę sieciową. Naszym zadaniem jest więc zabicie jak największej liczby przeciwników, przy uniknięciu śmierci z ich rąk oraz zebranie w określonym czasie większej ilości fragów niż pozostali gracze.

Chociaż rozgrywka jest całkowicie darmowa, to istnieje możliwość wykupienia konta premium. Gracze opłacający miesięczny abonament mogą skorzystać z dodatkowych trybów gier, wprowadzający do Quake Live więcej elementów drużynowej strategii.

Evony

Evony

Na sam koniec zostawiam sobie tytuł według mnie wyjątkowy. Mowa tutaj oczywiście o wypuszczonym w 2009 roku Evony, którego mechanizmy gry oraz gameplay bazują na legendarnym Civilization. Tytuł jest jednym z najpopularniejszych jeżeli chodzi o gry na przeglądarkę internetową – każdego roku rejestrowane są kolejne miliony kont, a liczba graczy zarejestrowanych do serwerów wynosi w tym momencie kilkanaście milionów!

Evony to klasyczna strategia – na początku gry zarządzamy skromnym ratuszem, niewielkim zapasem surowców oraz grupką 50 osadników. Naszym celem jest powiększanie populacji, rozbudowana osady oraz dążenie do jak największej prosperity mieszkańców, przy jednoczesnym podbijaniu kolejnych ziem oraz odpieraniu ataku nieprzyjaciół.

Gra miejsce ma w czasie rzeczywistym, przy pełnej interakcji z pozostałymi userami. Oznacza to, że nawet po wylogowaniu się z serwera możemy zostać zaatakowani, a nasze miasto może paść łupem najeźdźców lub być dręczone przez choroby i kataklizmy.
Pomimo przeciętnej grafiki, gra posiada szereg rozbudowanych opcji rozwoju miasta, p prowadzenia potyczek militarnych oraz ciekawych questów, dzięki czemu nigdy się nie nudzi. Dołącz do graczy z prawie 170 krajów na całym świecie i rozpocznij swoją własną przygodę w świecie Evony.

Lubisz Gry Na Przeglądarkę Internetową? To Powiedz w Co Grasz Najchętniej?

gry na przeglądarkę internetową
Przy tworzeniu powyższej listy starałem się zachować jak największy obiektywizm i wziąć pod uwagę różne aspekty dobrania odpowiednich tytułów do topowej dzięsiątki gier browserowych. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że

Twoim zdaniem całkowicie inne gry na przeglądarkę internetową mogłyby znaleźć się w zestawieniu najciekawszych tytułów tego typu w 2014 roku.

Jeżeli posiadasz jakiekolwiek sugestie lub inne propozycje najciekawszych gier browserowych to podziel się nimi ze mną i pozostałymi czytelnikami.

Jeśli lubisz grać, polecam ciekawą publikację oraz portal dotyczący najnowszych projektów i innowacyjnych koncepcji, które często nawiązują do tworzenia nowych gier pod aplikacje na androida bądź typowo pod system Windows. Jeśli jesteś chętny,  polecam ten artykuł – Kickstarter

Zawsze z miłą chęcią spróbuję poświęcić chwilę czasu na przetestowanie kolejnego tytułu online.

Ich liczba jest obecnie tak duża, że sprawdzenie wszystkich okazuje się niemożliwe.
Dzięki serdeczne za lekturę i mam nadzieję, że przynajmniej kilka TOP 10 Najlepszych Gier na Przeglądarkę Internetową w 2014 roku przypadnie Ci do gustu i zapewni ogrom rozrywki przez wiele tygodni!!

Oceń post

Zostaw komentarz