aplikacje na androida

Aplikacje na Androida – 9 Mega Przydatnych Programów

Chcesz zawsze być na czas? Wiedzieć jaka będzie pogoda? Dobrze się wysypiać? Kontrolować swoje wydatki?

Przedstawiam Ci popularne aplikacje na Androida, dzięki którym będziesz mógł cieszyć się pełną funkcjonalnością swojego urządzenia mobilnego.

Evernote – obszerny organizer

[dropcap style=”style1″]1[/dropcap]Ta aplikacja to, w szerokim tego słowa znaczeniu, wszechstronny organizer. Umożliwia gromadzenie i przechowywanie wszelkich potrzebnych użytkownikowi danych w postaci notatek, zdjęć i wielu innych. Są one zapisywane nie tylko na dysku, ale także na Twoim koncie internetowym, co umożliwia Ci na korzystanie z nich na urządzeniach mobilnych z dowolnego miejsca.


Swiftkey – błyskotliwa klawiatura

swiftkey

[dropcap style=”style2″]2[/dropcap]To aplikacja, która pozwoli Ci szybciej i łatwiej zapisywać myśli na ekranie Twojego urządzenia mobilnego. Jest to jedna z najpopularniejszych klawiatur przeznaczonych dla systemu Android. Można o niej bez namysły powiedzieć „inteligentna”, bowiem analizuje i zapamiętuje Twój indywidualny styl pisania. Dzięki temu trafniej podpowiada słowa, które możesz chcieć w danym momencie użyć i pozwala na pisanie poprzez zaznaczanie wyświetlanych słów, poprawiając też błędy pisowni. Ponadto istnieje opcja przeanalizowania przez aplikację Twoich wpisów na Facebooku, Twitterze, kanale RSS lub wiadomości na Gmail-u i wpisania na tej podstawie nowych słów do słownika.

Event Flow Calendar Widget – wspaniały kalendarz

[dropcap style=”style1″]3[/dropcap]Aplikacje na androida powinny dawać Ci więcej czasu. Głównym zadaniem tej jest uporządkowanie Twojego planu dnia i przypominanie Ci o ważnych wydarzeniach, które zanotowałeś w kalendarzu. Aplikacja pokazuje listę umówionych spotkań wraz z datą, godziną, miejscem, a nawet zapowiadaną na ten czas pogodą. Kalendarz dostępny jest w podglądzie dziennym lub miesięcznym. Możesz także modyfikować jego wygląd w zależności od swoich preferencji.

Tasker – z serii intuicyjne aplikacje na Androida

[dropcap style=”style2″]4[/dropcap]Głównym zadaniem tej aplikacji jest automatyzowanie powtarzalnych zadań, które wykonujesz regularnie. Zapamiętuje ona ruchy myszą lub wpisane przy użyciu klawiatury polecenia i umożliwia ich odtwarzanie dowolną ilość razy, zwiększając w ten sposób Twoją produktywność. Wystarczy bowiem kliknięcie na konkretne zadanie, a zostanie ono wykonane automatycznie bez konieczności wykonywania przez Ciebie serii działań. Przykład? Codziennie kładziesz się spać o tej samej porze, przedtem wyciszając swój telefon. Za pomocą aplikacji możesz tak go zaprogramować, aby w konkretne dni, o konkretnych godzinach przechodził w tryb wyciszenia. Proste.


Splashtop – zdalne sterowanie komputera

splashtop

[dropcap style=”style1″]5[/dropcap]Dzięki tej aplikacji będziesz miał dostęp do danych zapisanych na Twoim komputerze nawet wtedy, gdy nie będzie on w Twoim zasięgu. Wystarczy dostęp do internetu i z poziomu Twojego tableta, smartphona, iPhona albo innego urządzenia mobilnego będziesz mógł zdalnie sterować swoim komputerem. Co więcej na ekranie pojawi się widok pulpitu. Jeśli więc, wychodząc z biura na spotkanie z klientem, zapomniałeś wziąć ze sobą laptopa z prezentacją, nie musisz zawracać. Będziesz mógł ją zaprezentować na swoim tablecie albo smartphonie.

Pocket – chomikowanie na później 

[dropcap style=”style2″]6[/dropcap]Znalazłeś jakiś ciekawy artykuł w internecie albo śmieszny filmik na YouTube  ale śpieszysz się do pracy? Zastosuj aplikacje Pocket i zachowaj je na później. Wszystkie interesujące Cię witryny możesz teraz przechowywać w jednym miejscu i powracać do nich w dowolnym czasie, gdziekolwiek jesteś, również w trybie offline. Nie ma znaczenia, na jakim urządzeniu znalazłeś ciekawe treści. Po zapisaniu w aplikacji będziesz je mógł odtworzyć na swoim komputerze, tablecie, czy smartphonie, będąc w domu, w podróży albo na wakacjach.

Sleep as Android – zapewnia dobry sen

Sleep as Android

[dropcap style=”style1″]7[/dropcap]Wyspany człowiek, to człowiek szczęśliwszy i bardziej zrelaksowany w ciągu dnia. Aby dobrze planować czas przeznaczony na sen, a rano obudzić się rześkim i wypoczętym, skorzystaj z aplikacji, która pozwoli Ci go kontrolować. Śledzi ona cykle Twojego snu, rejestrując jak długo trwa faza snu głębokiego, a jak długo płytkiego. Ponadto posiada budzik, który obudzi Cię, gdy będziesz w fazie płytkiego snu, dzięki czemu nie będziesz czuł się zmęczony po przebudzeniu. Dodatkowo będziesz mógł śledzić przebieg swojego snu, dzięki dokładnym wykresom, statystykom jego niedoboru, czy zarejestrowanemu mówieniu przez sen i chrapaniu. Aplikacja działa dzięki wbudowanym w Twojego smartphona czujnikom rejestrującym ruchy, jakie wykonujesz podczas snu. Jeśli się wiercisz, oznacza to, że jesteś w fazie snu płytkiego, a jeśli leżysz nieruchomo- głębokiego. Tak więc od dziś, wszystkim wiecznie niewyspanym, życzymy słodkich snów.

Dollarbird – przydatna pomoc w oszczędzaniu

[dropcap style=”style2″]8[/dropcap]Chcesz z głową wydawać swoje pieniądze, a przy tym coś zaoszczędzić? Nawet do tego napisano już aplikacje na androida. Dollarbird to aplikacja idealna dla Ciebie. Składa się na nią klasyczny kalendarz z aktualnym miesiącem. Najpierw notujesz, jaką kwotę możesz wydać danego miesiąca, a następnie każdego dnia odnotowujesz swoje wydatki. Aplikacja umożliwia Ci też orientowanie się w tym, na co wydajesz swoje pieniądze oraz z czego masz dochody. zarobione i wydane kwoty zapisujesz w poszczególnych kategoriach, np. na jedzenie, na ubrania, na samochód. Teraz możesz racjonalnie planować swoje wydatki i łatwo kontrolować stan swojego konta.

Weather Signal – podręczna pogodynka 

[dropcap style=”style1″]9[/dropcap]Jeśli chcesz wiedzieć, czy wychodząc dziś z domu lepiej zrobisz, biorąc ze sobą parasol, czy okulary przeciwsłoneczne, skorzystaj z aplikacji, która pozwoli Ci śledzić pogodę na bieżąco. Działa ona dzięki czujnikom znajdującym się w telefonie, które odbierają sygnały z otoczenia, a aplikacja przetwarza je na dokładny raport pogodowy. Po jej uruchomieniu, na ekranie wyświetlą się informacje o warunkach atmosferycznych jakie panują wokół Ciebie, takich jak: temperatura, ciśnienie, poziom nasłonecznienia. Informacje pogodowe mogą być wyświetlane również na mapie.

Dzięki liście Aplikacje na Androida, Twoje urządzenie mobilne zyska nowe oblicze, a Ty będziesz mógł cieszyć się pełnią życia z systemem Android.

Oceń post

2 komentarze

Zostaw komentarz