Najnowsze Informacje

Jak Obrócić Film – Godne Zaufania Metody

Sierpień 7, 2014
1541 Views

Zdarzyło Ci się kiedyś przez nieuwagę nagrać film, trzymając telefon, aparat lub kamerę w złej pozycji? A może, nagrywając filmy kamerą z czujnikiem położenia, czujnik źle dobrał orientację nagrywania i kamera nagrała filmik odwrócony o 90 stopni?

Po powrocie do domu i zgraniu go na komputer, zapewne spotkała Cię przykra niespodzianka. Film odtwarza się w pozycji odwróconej o 180 albo 90 stopni. Domyślam się, że pierwszą Twoją reakcją było obrócenie głowy albo monitora do pozycji, w jakiej powinno się go oglądać. 

Nie martw się, nie musisz za każdym razem tego robić. Rozwiązaniem Twojego problemu jest obrócenie filmu do prawidłowej pozycji. O ile jednak poradzenie sobie z tym w przypadku zdjęcia to pestka, o tyle z filmami jest już trudniej.

Poniżej przedstawiam sposoby na obracanie filmów z jednoczesnym zapisywaniem ich w edytowanej postaci.

 


 

Skorzystaj z Windows Movie Maker na Twoim Windowsie

Ten program jest bezpłatnym dodatkiem do systemów Windows xp, Windows Vista, Windows 7 i Windows 8. Jeśli więc jesteś posiadaczem komputera z jednym z tych systemów, łatwo odnajdziesz go wśród programów. Jeśli jednak nie zainstalował się wraz z systemem, możesz go pobrać za darmo.

To proste w obsłudze narzędzie służące do tworzenia i edycji filmów. Aby skorzystać z funkcji Movie Makera, plik, który chcesz poddać obróbce, musi być zapisany w obsługiwanym przez program formacie. Niewykluczone więc, że filmiki nagrane, np. telefonem będą wymagały konwersji. W tym celu może być potrzebny oddzielny program do konwertowania.

W celu obrócenia filmu przy pomocy MMW wybierz Edytuj film, a następnie wybierz z listy opcję efektów wideo. Program daje możliwość obrócenia filmu o 90 stopni, o 180 stopni i o 270 stopni, a także uzyskania lustrzanego odbicia pionowo i poziomo. Aby uzyskać spodziewany efekt obrócenia, przeciągnij wybraną opcję na klip przeniesiony wcześniej na oś czasu.

Możesz to także zrobić w inny sposób. Przeciągnij film na oś czasu, kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz opcję Efekty wideo, z listy wybierz polecenie obrócenia filmu. Aby zapisać edytowany klip, wybierz Plik i Zapisz jako. 

Jeśli potrzebujesz dodać napisy do filmu sprawdź moje metody.

Darmowe Rozwiązania – Free Video Flip and Rotate

darmowe rozwiązania
To darmowa i prosta aplikacja do nadawania filmom prawidłowej pozycji i zapisywania ich w poprawionej formie. Jego zaletą jest łatwy w obsłudze interfejs w polskiej wersji językowej, co jest rzadkością w przypadku programów do obróbki plików wideo, gdyż większość występuje w wersji angielskiej.

 


 

Przeczytaj:  6 Skutecznych Sposobów - Jak Przyspieszyć Windows 7?

Minusem może być mała liczba oferowanych przez program funkcji, jednak do zwykłego obrócenia filmu jest wystarczający. Narzędzie obsługuje kilka najpopularniejszych formatów plików video. Natomiast pliki docelowe zapisuje w formacie avi. Poza tym posiada wygodną opcję automatycznego wyłączenia komputera po zakończeniu konwersji i funkcję automatycznej aktualizacji.

W celu obrócenia filmu najpierw wczytaj plik źródłowy, klikając przycisk „…” po lewej stronie, następnie wybierz katalog docelowy prawym przyciskiem „…”. Rozpocznij proces edycji, wybierając jedną z dostępnych opcji: obrót o 90 stopni w lewo, obrót o 90 stopni w prawo, obrót o 180 stopni, odbicie poziome, odbicie pionowe, obrót o 90 stopni w prawo i odbicie pionowe, obrót o 90 stopni w lewo i odbicie pionowe. Na koniec naciśnij Zapisz wideo. Chyba nie ma nic prostszego.

Jak Obrócić Film z VirtualDub?

jak obrócić film z virtualdub

To rozbudowane narzędzie służące do obróbki i kompresji plików video. Stworzony został dla obsługi plików AVI, więc zanim przystąpisz do obróbki filmu możliwe, że będzie trzeba skonwertować plik do tego formatu.

Aby obrócić film w programie VirtualDub, z menu Video wybierz Filters, następnie Add i odszukaj na liście Rotate i kliknij OK. Wybierz jedną spośród opcji: Left by 90°, żeby obrócić w lewo o 90 stopni, Right by 90°, żeby obrócić w prawo o 90 stopni albo Around 180°, aby obrócić o 180 stopni. Dalej wybierz File i Save as AVI, aby zapisać obrócony film.

[sociallocker] Poświęciłem sporą ilość własnego czasu, aby dostarczyć Ci wartościowej, unikalnej informacji rozwiązującej dany problem.
W związku z tym proszę jedynie o udostępnienie mojej ciężkiej pracy Twoim znajomym.
Pozwoli mi to utrzymać serwer, który generuje z roku na rok coraz to większe koszty.
Dziękuje serdecznie z góry, WW.[/sociallocker]

Darmowa Metoda z Avidemux

Inny popularny darmowy program do obróbki i konwertowania plików wideo. Posiada bardzo dużo funkcji edytowania filmów, a jednocześnie dysponuje przyjaznym interfejsem. Plusem tego programy jest to, że dostępne są wersje zarówno na Windowsa, jak i Linuxa oraz Mac OSa. Program obsługuje pliki AVI, MP4, MPEG i ASF.

W celu obrócenia filmu najpierw wybierz kodek wideo, np. MPEG-4 ASP (Xvid4) i format wyjściowy. Z Filters wybierz opcję Tranform, a następnie Rotate i obrót o 90 albo 180 stopni. Efekt nie będzie widoczny od razu, musisz zapisać edytowane wideo w pliku wyjściowym. Po kliknięciu Save pamiętaj, aby wpisać nazwę pliku docelowego wraz z rozszerzeniem, np. mp4.

Skorzystaj z Prostego w Obsłudze YouTube Video Editor

Skorzystaj z Prostego w Obsłudze YouTube Video Editor

Wprawdzie to mało zaawansowana technika, ale dzięki tej funkcji możesz edytować filmy z poziomu przeglądarki. Narzędzie to nie wymaga instalacji, bowiem działa w chmurze. Nie ma więc prawie żadnych wymagań sprzętowych. Jedyne, czego Ci potrzeba to wystarczająco szybkie łącze, aby przesyłanie filmów nie było zbyt czasochłonne i uciążliwe.

Obrócić film przy pomocy YouTube Video Editor możesz w następujący sposób. Po zalogowaniu się na konto YouTube, które musisz założyć sobie w serwisie, kliknij przycisk Prześlij film, znajdujący się u góry ekranu. Następnie wybierz Edytuj pod opcją Edytor wideo.

Wybierz dostosowanie i dodawanie efektów. Gdy przesuniesz kursor na klip, pojawi Ci się wśród opcji Obróć, co pozwoli Ci na obrócenie filmu o 90 stopni. Po zakończeniu wybierz Opublikuj, aby przesłać edytowany film. Jeśli chcesz go mieć z powrotem na komputerze, musisz go pobrać z serwisu.

Jak widzisz, nie musisz kasować filmu nagranego w nieprawidłowej pozycji, jeśli wiesz jak obrócić film.

Teraz w łatwy sposób możesz go po prostu obrócić o 90 stopni w dowolną stronę albo o 180 stopni, żeby już nie był „do góry nogami” i zapisać na dysku w zmodyfikowanej wersji.

Mam nadzieję, że któraś z przedstawionych metod okaże się dla Ciebie użyteczna.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
jak-edytowac-plik-pdf
Jak Edytować PDF? Programy do edycji PDF online – To Proste!

- O, widzisz? Tu jest błąd, a tu podwójna spacja. Popraw to zanim pokażemy to szefowi. - Ale nie mogę....

Zamknij