Jak dodać napisy do filmu 2 Najpopularniejsze metody w sieci

Jak dodać napisy do filmu? 2 Najpopularniejsze metody w sieci


Przewijając się przez kilka forum, zauważyłem, że wiele osób ma problemy z tym Jak dodać napisy do filmu. Temat jest popularny i istnieje wiele różnych rozwiązań w sieci, przedstawię swój  sprawdzony sposób. Oczywiście, pokażę  Ci również jak wkleić na stałe napisy do filmu, ponieważ jest to temat naturalnie powiązany z powyższym. Uzupełniając całość podrzucę Ci kilka przydatnych linków do kodeków, patentów.Na potrzeby powstania tego artykułu zaopatrzyłem się w film z 1996 roku George Carlin’a – Back in Town, który gorąco polecam 😉 Czysty klasyk w jego wykonaniu, jeśli lubujesz się w solowych występach komików pokroju Jim Carrey, będziesz zadowolony.

 

Osobiście, często szukając filmów lub interesujących mnie video plików staram się szukać torrentów, które już podczas pobierania posiadają dopasowane napisy. Istnieje wiele serwisów, które pozwalają na dostosowanie wersji napisów do filmu, jednak jeśli mogę sprawnie ominąć ten etap, to oczywiście, chcę z niego skorzystać.

Jak dodać napisy do filmu – VLC Media + napisy.txt

Tak wygląda folder, który jest odpowiednio przygotowany do oglądania filmu. Jak dodać napisy do filmu? Uważnie postępuj zgodnie z obszerną instrukcją przedstawioną poniżej.

 Nazwa pliku zawierającego napisy powinna być taka sama jak nazwa filmu.  Poprawnie nazwij pliki, tak jak przedstawia to obrazek w załączniku.

Zaopatrz się w odpowiedni pakiet kodeków.

Oprogramowanie, które będzie odtwarzać filmy na Twoim komputerze musi zostać wyposażone w odpowiednie kodeki, które umożliwią odtwarzanie wielu formatów plików audio i wideo. Polecam wersję K-Lite Codec Pack Full – lepiej mieć z głowy instalowanie dodatkowych kodeków w przyszłości, mam rację?

Mega pakiet kodeków znajdziesz tutaj : http://pliki.onet.pl/K-Lite.Mega.Codec.Pack,Kodeki.audio.i.wideo,Windows,116.html

Jak dodać napisy do filmu

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem Windows’a, wybierz opcję – Pobierz dla Windows, jeśli korzystasz z innego systemu operacyjnego, wybierz drugą opcję.

ww20

Poczekaj chwilę, aż witryna internetowa Onet’u zacznie pobieranie automatyczne. Jeśli masz problemy z okienkami pop-up, używasz zaawansowanego Ad-Blocker’a lub po prostu automatycznie pobieranie nie zostało zainicjowane, wykonaj ręcznie polecenie – Pobierz.

Następnie Rozpocznij instalacje pliku, zauważ, że Onet niespostrzeżenie próbuje ustawić się jako stronę startową, co jest dla mnie nachalne  – więc, szybko rezygnuje z tej propozycji.

k-lite mega codec pack

Następnie bez wahania naciskam przycisk – Rozpocznij.

Posiadam już zainstalowaną wersję kodeków na swoim systemie operacyjnym, więc na tym etapie musisz polegać na instalatorze, który pomoże Ci przebrnąć przez ten cały żmudny proces. Wystarczy czytać ze zrozumieniem i potwierdzać kolejne, automatyczne procesy.

Jeśli znajdzie się osoba, która wyjątkowo będzie potrzebowała wsparcia podczas przebiegu tej instalacji. Jestem w stanie pomóc  - Daj znać w komentarzach!

Jesteś posiadaczem najnowszej wersji, dobrych i popularnych kodeków w sieci! Gratuluje! Najwyższy czas zająć się instalowaniem odpowiedniego oprogramowania, które umożliwi Ci oglądanie filmów.

W związku z tym, przejdź na tą stronę internetową  : http://www.videolan.org/

Pobierz najnowszą wersje VLC  media, na dzień dzisiejszy jest to 2.0.8 22 MB dla środowiska systemu Windows.

Następnie tak w przypadku powyżej, ściąganie pliku powinno załączyć się automatycznie. Otwórz lokalizację docelową pobranych plików i kliknij dwukrotnie na pobrany plik z rozszerzeniem  .exe

Przeprowadź poprawnie instalacje programu VLC Media Player. Nie powinieneś mieć żadnych większych problemów z wykonaniem tego, po prostu zatwierdź, każdy etap instalacji.

Nareszcie jesteś przygotowany do tego, aby dowiedzieć się Jak dodać napisy do filmu!

Otwórz folder w którym znajduję się film wraz z napisami. Przypominam, nazwa obydwu plików powinna być taka sama.

Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy na plik odpowiadający za film i skorzystaj z opcji – Otwórz za pomocą. Wybierz świeżo zainstalowany VLC.

Nareszcie jesteś przygotowany do tego, aby dowiedzieć się Jak dodać napisy do filmu!

Przejdź do ustawień programu. Skróty klawiszowe są modne, więc jeśli chcesz ćwiczyć pamięć i dodatkowo szybciej poruszać się w środowisku, wykonaj polecenie CTRL + P.  Drugi sposób to skorzystanie z zakładek, a dokładniej – Tools, w której znajdziesz – Preferences ( Ustawienia )

subtitles & on screen display setting

Zmień parametry Defult encoding, na System Codeset, aby uniknąć problemu z odczytywaniem polskich znaków. Polecam również zmienić Font (Czcionkę) na Times New Roman.

jak dodać napisy do filmu

Czy już wiesz jak dodać napisy do filmu? Masz dalej z tym problem? Otrzymujesz komunikaty z błędami  lub brakami biblioteki plików? Daj mi znać – chętnie pomogę!

Jak wkleić napisy do filmu na stałe?

Korzystasz z odtwarzacza DVD i chcesz wkleić napisy do filmu na stałe? Miałeś problem z VirtualDub i szukasz innego rozwiązania?  Trafiłeś w odpowiednie miejsce. Przebrnąłem przez kilka artykułów oraz obszernych tematów na forum, aby wreszcie móc podzielić się z Tobą metodą, która really works  – czyli naprawdę działa.  Jeśli chcesz obejrzeć swój ulubiony film lub serial korzystając z urządzenia przenośnego lub odtwarzacza DVD to właśnie to rozwiązanie jest idealne. Miłej lektury 😉

Zmień .txt na .srt !

Najpierw upewnij się, że Twoje napisy są zapisane w rozszerzeniu .srt

Jeśli są w wersji .txt wystarczy odwiedzić ten adres internetowy > www. konwerternapisow.pl

Jak wkleić napisy do filmu na stałe?

Wybierz swój plik z napisami na dysku lokalnym. Zaznacz odpowiedni format, w tym wypadku .srt (Subrip) . Pozostaw Polskie znaki bez zmian i naciśnij – Wyślij plik do konwersji

Mając odpowiednio skonwertowany plik z napisami, możesz przejść dalej. Odwiedź stronę http://www.avirecomp.com na której znajduje się program – Avi ReComp 1.5.5 , którym dowiesz się Jak dodać napisy do filmu.

Ściągnij plik instalacyjny na dysk a następnie przejdź przez cały, automatyczny proces instalacji. Dodatkowo kreator instalacji będzie domagał się instalacji programów VobSub 2.23 oraz kodeków Xvideo, które są istotne i potrzebne. Nie obawiaj się, że są to jakieś zbędne dodatki i śmiało je zainstaluj.

Jak wkleić napisy do filmu na stałe?

Jeśli wykonasz wszystkie czynności poprawnie, powinieneś ujrzeć taki oto komunikat o zakończeni pracy kreatora.Kolejny etap za Tobą, jesteś coraz bliżej oglądania filmów na swoim urządzeniu przenośnym!

Jak wkleić napisy do filmu na stałe?

Otwórz program a następnie ustal miejsce docelowe swojego pliku źródłowego – czyli miejsca w którym znajduje się Twój film.

Następnie ustal plik wyjściowy, czyli miejsce w którym pojawi się film z dodanymi napisami na stałe. Polecam pulpit.

Jak dodać napisy do filmu? – Ważne !

Nie zmieniaj rozmiaru AVI – pozostaw taką wartość jaką ustali program, w innym wypadku przedłużysz cały proces konwertowania kilku krotnie i możesz obniżyć jakość filmu.

W zakładce – Dodatki znajdziesz opcję Włącz/Wyłącz oraz Auto-Ładowanie w sekcji – Napisy.  Ustal miejsce gdzie znajdują się Twoje napisy, następnie zaznacz odpowiedni plik i użyj klawisza – Otwórz.

ww16

Ostatni etap , który pozostał do wykonania znajduje się w zakładce – Kolejka. W której wystarczy użyć przycisku – Dodaj pracę a następnie potwierdzić swoje zamiary przyciskiem Start. Cała reszta magicznego procesu odbywa się automatycznie!

AVi Recomp 1.1.5

Proces przebiegu rekompresji jest czasochłonny i może delikatnie spowolnić  wydajność Twojego systemu Windows.  Zasłużyłeś na czas dla siebie – polecam kawę ;)

Otrzymasz gotowy plik w postaci {nazwa Twojego filmu}_ arc.

Czy masz jakieś dodatkowe pytania – Jak dodać napisy do filmu? Jesteś zadowolony z tego artykułu? Daj mi znać a postaram się dodatkowo wyjaśnić każdy etap, który jest dla Ciebie niejasny !


Oceń post

13 komentarzy

 1. Fantastyczny tutorial, brawo!
  Wszystko wyłożone w bardzo prosty i przystępny sposób. Każdy sobie poradzi. Ja osobiście do konwersji pików na format *.srt używam programu przelicztekst ze strony napiprojekt, ale poza tym reszta działa bez zarzutu.
  Pozdrawiam

  • Hey Dzordzu,

   Dziękuje serdecznie, za miłe słowa 🙂 Zawsze motywują mnie do dalszego działania!
   Czy napiprojekt jest projektem nadal aktualizowanym?

 2. Konwerter nie zmienia plików z txt na srt. Dodaje jakąs dziwną końcówkę XVID-SAI, ale co śmieszne wczoraj zmieniał i wszystko było ok.

  • Hej Alicja,

   skoro wcześniej wszystko sprawnie działało. Postaraj sobie przypomnieć jakie wykonałaś czynności / jakie programy instalowałaś wcześniej. Czy instalowałaś jakieś niekompatybilne, dodatkowe kodeki?

   Ściągnij ten programik – http://download.komputerswiat.pl/muzyka-i-wideo/napisy-do-filmow/to-srt-converter i wykonaj nim proces konwertowania napisów z TXT – SRT.

   Jest kilka innych dostępnych programów w sieci, jeśli ten powyżej nie dokona tego poprawnie.

   Spróbuj starej sztuczki jak świat, czyli zmień ręcznie z XVID-SAI na srt, bądź sprawdź czy w opcjach masz poprawnie zaznaczone. Zainstaluj inną przeglądarkę i wykonaj konwertowanie na świeżej instalacji.

   Kilka pierwszych pomysłów na które wpadłem, daj znać jak wygląda sytuacja 🙂

 3. Cześć, wczoraj próbowałem wgrać napisy do filmu o formacie .mkv za pomocą pierwszej metody i wszystko było super aż do odtworzenia filmu, zamiast polskich znaków pojawiały się inne znaczki, cyfry itp. a zaznaczałem wszystko tak jak było podawane 🙂

 4. Niestety wszystko działało sprawnie, do czasu. Udało mi się wgrać napisy do dwóch odcinków dwóch różnych seriali, a przy kolejnych pojawia się błąd. Nie zmieniałam nic w ustawieniach, wszystkie napisy były z tego samego miejsca, odcinki w takim samym formacie.

  • Czy mogłabyś sprezycować z jakiego miejsca pochodzą pliki oraz w jakim formacie są zapisane? Sprawdziałaś kilka innych odcinków, być może tylko jeden jest niekompatybilny z opisaną metodą.

   • Problem pojawia się z każdymi napisami ściągniętymi przez napiprojekt (w formacie .srt, z taką samą nazwą, jak plik z odcinkiem). Pojawia się problem „błąd podczas drugiego przebiegu”. Odcinki są w formacie .avi
    Natomiast przy dodawaniu napisów do poprzedniego sezonu, w momencie kiedy napisy były ściągane wraz z odcinkami, wszystko działało bez najmniejszego problemu.

 5. Bardzo dziekuje,nareszcie po wielu staraniach udalo mi sie na stale wkleic napisy do filmu. Jednak zauwazylam ze nie musze konwertowac chyba na .srt bo przy wgranych .txt dziala.

 6. Mogę prosić o pomoc?
  Chciałam dodać napisy poprzez avi recomp, mam film avi, ale kiedy chcę go otworzyć w programie, pokazuje mi, że format, w którym jest dźwięk filmu nie jest obsługiwany. Jak mogę przekonwertować sam dźwięk?

Zostaw komentarz