Star Wars – 5 gier, których prawdziwy fan nie może nie znać

Uniwersum Gwiezdnych Wojen to seria, której z pewnością nie trzeba nikomu powstawać. Nie powinno też dziwić to, że na podstawie kultowej sagi powstał cały szereg gier, proponujących graczom jeszcze głębsze zanurzenie się w tym świecie. Zobaczmy, po które z nich naprawdę warto sięgnąć!

Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast

Rozgrywka rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach znanym nam z Powrotu Jedi – pokazuje zatem losy galaktyki bez Imperatora Palpatine’a. Prawdziwych graczy zainteresuje jednak innowacyjny tryb walki, z którym mamy do czynienia w tej grze. Prezentowany w niej model szermierki na miecze świetlne jest przepełniony efektami specjalnymi, które uważane są za jedne z najlepszych ze wszystkich gier powstałych na bazie sagi. Możemy więc jeszcze lepiej wczuć się w losy bohaterów i balansować na cienkiej linii pomiędzy Światłem a Cieniem.

Star Wars: Republic Commando

Republic Commando to jedna z mroczniejszych propozycji, która zaskakuje nas przede wszystkim swoim podejściem do kwestii wojny. Ukazuje ją jako niepotrzebną i totalną zagładę, przez którą najbardziej cierpią cywile. Co więcej, zamiast standardowej rozgrywki jednym bohaterem, otrzymujemy na rozkazy całą grupę klonów połączonych braterstwem krwi. Republic Commando to nietuzinkowa propozycja dla prawdziwych twardzieli!

Star Wars: Battlefront II

Gra Battlefront II często bywa nazywaną symulatorem prawdziwego pola bitwy. Wszystko za sprawą realistycznej grafiki i dopracowanych elementów rozgrywki, które pozwalają nam poczuć się tak, jakbyśmy byli w samym centrum walk pomiędzy Rebeliantami i Imperium. Kultowa gra proponuje nam mnóstwo możliwości toczenia bitew w przestrzeni kosmicznej, lądowania na krążowniku należącym do przeciwnika i wiele innych interakcji, które w pełni oddają charakter filmowego uniwersum. Wskocz w konflikt rodem z Gwiezdnych Wojen i zmień losy historii całej galaktyki!

Star Wars: TIE Fighter

Innowacyjność gry TIE Fighter polega na tym, że jako pierwsza ze wszystkich nawiązujących do serii Star Wars pozwala nam na wczucie się w rolę „tego ciemnego charakteru”. A któż z nas nie zastanawiał się kiedyś nad tym, jak to jest być po ciemnej stronie mocy… Ciekawa jest także sama oprawa gry – poważna atmosfera towarzysząca służbie u Imperatora oraz ważne misje wykonywane wraz z zamaskowanymi oficerami Imperium. Mroczna, zaskakująca i wciągająca – właśnie tymi określeniami można by najlepiej podsumować grę TIE Fighter.

Lego Star Wars: The Complete Saga

Jeśli kochamy zarówno klocki Lego, jak i uniwersum Star Wars, Lego Star Wars The Complete Saga jest zatem dla nas prawdziwą gratką! W komplecie znajdziemy dwie gry z dokładnie odwzorowanymi, klockowymi światami nawiązującymi do pierwszych sześciu filmów z sagi. Na uwagę zasługuje dopracowana grafika oraz rozbudowany tryb gry dla dwóch graczy. Warto też wspomnieć o tym, że poszczególne etapy gry odnoszą się do konkretnych scen z filmów – czy uda nam się odgadnąć je wszystkie?

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz