Czy warto wykupić ubezpieczenie OC w branży IT?

Praca w systemie B2B jest w branży IT standardem, jednak ta forma zatrudnienia niesie ze sobą ryzyko ponoszenia odpowiedzialności za popełnione błędy lub zewnętrzne cyber zdarzenia. Dowiedz się, dlaczego warto wykupić ubezpieczenie zawodowe w branży IT i przed jakimi konsekwencjami ochroni Cię polisa.

Jakie ryzyko niesie praca w IT?

Twoi kontrahenci mogą wnosić wobec Ciebie roszczenia w naprawdę wielu sytuacjach, w których zostali narażeni straty lub faktycznie je ponieśli. Jedną z poważniejszych konsekwencji zaniedbania lub błędu w pracy są wyciek lub utrata poufnych danych. Jeśli nie zadbałeś wcześniej o cyber ubezpieczenie, takie zdarzenie może kosztować Cię naprawdę dużo. Oprócz tego Twój kontrahent może rościć do Ciebie o pokrycie kosztów za:

  • niepoprawne działanie napisanego programu,
  • niespełnianie kluczowych funkcji przez oprogramowanie,
  • naruszenie cudzej własności intelektualnej,
  • naruszenie zasad uczciwej konkurencji.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej dedykowane pracownikom branży IT uchroni Cię przed niekiedy ogromnymi kosztami popełnionych błędów, które wcale nie muszą być efektem Twojego zaniechania.

OC zawodowe w IT – dlaczego warto je wykupić?

Ubezpieczenie zawodowe w branży IT przez wiele firm ubezpieczeniowych jest coraz lepiej dostosowane do specyfiki branży oraz potrzeb jej pracowników. Dlatego, kiedy zdecydujesz się wykupić się OC zawodowe, zwróć uwagę na to, by było to dedykowane ubezpieczenie dla programisty lub innych pracowników IT. Zwykłe zawodowe ubezpieczenia OC bardzo często posiadają zapisy, które utrudniają pokrycie kosztów przez ubezpieczyciela lub nawet całkowicie je uniemożliwiają.

Ubezpieczenie cyber – korzyści

Oferty ubezpieczenia OC dla pracowników IT kierowane są zarówno do firm zatrudniających pracowników, jak i samozatrudnionych programistów i informatyków. Niosą ze sobą wiele korzyści przystosowanych specjalnie z myślą o specyfice tej branży.

  • Ochrona na całym świecie – pracownicy IT zatrudnieni na zasadach B2B często pracują dla zagranicznych firm lub wykonują swoje obowiązki z innych z różnych miejsc na świecie. Ubezpieczenie OC zawodowe dla informatyków i programistów pomaga rozwiązywać incydenty praktycznie na całym globie.
  • Pokrywanie kosztów cyber incydentów i błędów zawodowych – z polisy pokryte zostaną koszty cyber ataków, niefortunnych zdarzeń lub Twoich błędów zawodowych, przez które tworzone przez Ciebie oprogramowanie nie działa prawidłowo.
  • Gwarancja bezpiecznych kontraktów – ubezpieczenia OC dla branży IT pokrywają także roszczenia wynikające z umów oraz oferują pomoc prawną, informatyczną oraz innych specjalistów, którzy pomogą Ci pomyślnie rozwiązać kryzys lub spór.

Zadbaj w pełni o swoją działalność. Nie pozwól, by ludzki błąd lub nieuczciwe działanie osób trzecich przeszkodziły Ci w rozwoju swojej kariery w branży IT. 

Oceń post

Zostaw komentarz