Sport Heads: Tennis Open – Recenzja niezwykle wciągającej gry przeglądarkowej.

Sport Heads: Tennis Open – po piłce nożnej, koszykówce oraz siatkówce „głowami przyszedł również czas na tenis ziemny dla wszystkich pasjonatów tej dyscypliny sportowej i nie tylko. Sport Heads: Tennis Open powszechnie znany również jako tzw. „Tenis Głowami” to bardzo prosta przeglądarkowa gra sportowa, w której gracze wcielają się w znane postaci tenisistów z wyjątkowo dużymi głowami, za pomocą których (a nie rakiety, jak mógłby sugerować zdrowy rozsądek) będziemy starali się przebić piłkę na połowę naszego przeciwnika – sterowanego przez drugiego gracza lub też sztuczną inteligencję – wyboru dokonuje się tuż przed rozpoczęciem gry.

Oprócz, zdawałoby się, dosyć monotonnego przebijania piłki z jednej strony na drugą, będziemy mogli również korzystać z różnego rodzaju power – upów, jak na przykład przyśpieszenie naszego gracza czy też zamrożenie naszego oponenta. Musimy jednak uważać na czerwone „znajdźki” mające z kolei negatywny efekt – będący zwykle odbiciem „zielonych” bonusów: możemy przypadkowo spowolnić samych siebie lub również stanąć w bezruchu na dłuższą chwilę, co może oczywiście skutkować utratą punktu. Na planszy co jakiś czas będą się pojawiać także „neutralne” modyfikatory, które spowodują, że piłka będzie poruszała się wolniej lub szybciej czy też zwiększy swój stopień reakcji na odbicia.

Screen Shot 2015-10-04 at 12.39.55

Screen Shot 2015-10-04 at 12.41.35

Mimo, że gra pozornie wydaje się dosyć nudna i powtarzalna, to możliwości wyboru postaci, z których każda posiada odmienne właściwości oraz umiejętności, czyni z niej bardzo przyjemny sposób na zrelaksowanie się bądź po prostu zabicie nudy w wolnej chwili. Na dodatkową uwagę zasługuje również bardzo przyjemna i pozytywna jak na tego typu grę muzyka w tle, całkiem dobra grafika i efekt wiwatujących kibiców przy każdym zdobytym punkcie jest po prostu bezcenny Co więcej, opinie na temat samej gry są jak najbardziej pozytywne, a fakt, iż niedawno pojawiła się już trzecia aktualizacja gry Sport Heads: Tennis Open świadczy tylko o tym, że proste gry przeglądarkowe cieszą się w naszym kraju i nie tylko ogromnym zainteresowaniem ludzi niemal w każdym wieku.

Screen Shot 2015-10-04 at 12.41.08

Oto kilka cennych wskazówek dla graczy amatorów popularnego „Tenisa Głowami”:

– piłkę można odbijać głową lub rakietą (taka możliwość dostępna jest w 3 aktualizacji gry, jednak duże głowy sportowców nadal pozostają)

– jeśli piłka dotknie dwukrotnie pola naszego przeciwnika wtedy zdobywamy punkt,

– w kwestii sterowania – poruszamy się za pomocą strzałek na klawiaturze, natomiast odbijamy piłeczkę naciskając spację,

– gra polega na rozegraniu dziesięciu pojedynków, z których każdy kończy się w momencie, gdy jeden z graczy osiągnie wynik siedmiu punktów,

– podczas gry pojawiają się różnego rodzaju ikonki i tak – jeśli uda nam się odbić piłkę prosto w zieloną ikonkę, wtedy zyskujemy jakiś specjalny efekt pozytywny np. przyspieszenie prędkości naszego gracza lub spadające bomby u przeciwnika, jeśli natomiast trafimy w czerwoną ikonkę – czeka nas jakiś negatywny efekt np. spowolnienie prędkości, spadające bomby, a jeśli w ikonkę koloru żółtego to efekt będzie neutralny dla obu graczy np. powiększenie piłki.

Oceń post

Zostaw komentarz