Smartfony Lenovo – nowy wymiar nowoczesności

Szybki rozwój technologii widoczny jest na każdym kroku. A nadzwyczaj łatwo zauważyć to na przykładzie telefonów Lenovo.
Jeszcze do niedawna azjatyckie produkty nie cieszyły się najlepszą sławą w Europie, jednak ekspansja w ostatnich latach oraz bujny rozwój tamtejszych przedsiębiorstw zupełnie zmieniły ten stan rzeczy. Obecnie firmy z tego regionu słyną nie tylko z oferowania urządzeń nowoczesnych i innowacyjnych, ale również bardzo konkurencyjnych pod względem ceny.

Jedną z firm, która w ogromnej mierze przyczyniła się do wzrostu azjatyckiego rynku elektronicznego, jest Lenovo. Powstała dopiero w 1984 roku, a do tej pory znana była głównie z produkcji komputerów osobistych. Stosunkowo niedawno weszła również do branży telefonów komórkowych i trzeba przyznać, że było to doskonałe posunięcie.

Marka posiada wiele ośrodków badawczych na całym świecie oraz nieustannie inwestuje w innowacyjne rozwiązania technologiczne. Dlatego właśnie smartfony Lenovo zyskują coraz większą popularność, a grono ich stałych użytkowników ciągle się powiększa.

Multmedialne potwory z Azji

To nieco żartobliwe i z pewnością autorskie określenie, jednak sprawiedliwie trzeba przyznać, że koncerny z odległego wschodu śmiało idą w kierunku rozwiązań multimedialnych. Nie ulega wątpliwości, że to jeden z trendów przyszłości na rynku smartfonowym, a możliwości oferowane przez nowoczesne technologie sprawiają, że świat niemal dosłownie staje się mniejszy.

Przykładów nie trzeba szukać daleko. Wystarczy spojrzeć na specyfikację jednego z flagowych modeli smartfonów Lenovo, czyli K6 Note. Urządzenie to posiada dwa bardzo mocne aparaty z matrycami o rozdzielczości kolejno 16 Mpix oraz 8 Mpix. Takie rozwiązania jeszcze nie tak dawno można było spotkać tylko w profesjonalnym sprzęcie fotograficznym, a teraz są dostępne właściwie dla każdego i to w bardzo atrakcyjnej cenie.

Warto również dodać, że K6 Note posiada funkcję PDAF, lampę błyskową uzupełnioną dwiema diodami LED i korekcję kolorów. Wszystko to sprawia, że bez żadnych kłopotów można zapisać w pamięci telefonu naprawdę jakościowe fotografie i filmy. A skoro już o wideo mowa, to taki smartfon rejestruje materiały w jakości Full HD. Dzięki temu wszelkie detale są wiernie odwzorowane, a cały film jest nadzwyczaj płynny.

Smartfony Lenovo i solidne procesory

Aby tak wyśrubowane parametry optyczne działały sprawnie, niezbędne są klasowe jednostki napędowe – czyli oczywiście procesory. Wydajny, ośmiordzeniowy procesor (taki znajduje się m.in. w K6 Note) koordynuje pracę całego telefonu oraz odpowiada za jego szybkość reakcji. Dobrze dobrana jednostka pozwala na równie płynną pracę urządzenia nawet w przypadku uruchomienia wielu programów w tym samym czasie.

Sprytne rozwiązania dodatkowe

O sukcesie marki (bądź pojedynczego modelu) często decydują detale. Dlatego też w przypadku wielu smartfonów Lenovo na pierwszy plan wychodzą rozwiązania innowacyjne i praktyczne, które nie zawsze należą do często spotykanych u konkurencji. Ciekawym przykładem są np. czytniki linii papilarnych, dzięki którym nikt niepowołany nie odblokuje Twojego telefonu.

W Lenovo K6 Note zdecydowano się natomiast na możliwość korzystania z dwóch kart SIM. Dzięki temu nie musisz nosić ze sobą dwóch telefonów (np. prywatnego i służbowego), ponieważ możesz zawiadywać dwoma numerami z jednego smartfona. Smartfony chińskiego koncernu należą już do czołowych na rynku, a każda kolejna premiera budzi coraz większy podziw. Warto obserwować poczynania marki i sprawdzić choć jeden ze smartfonów Lenovo.

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz