Jak smarfon może ułatwić każdy dzień?

Telefon komórkowy mamy ze sobą właściwie w każdej chwili. Jak wykorzystać pełnię jego możliwości?

Codzienna walka z rzeczywistością

Być może brzmi to nieco enigmatycznie, ale każdego dnia musisz stawić czoła wielu przeciwnościom i wyzwaniom. Niektóre są większe, inne mniejsze i znacznie mniej inwazyjne. Część z nich rozpoczyna się już z chwilą otwarcia oczu o poranku – szczególnie, jeśli nie cierpisz porannego wstawania, a w pracy musisz pojawić się o świcie. Inne wynikają niejako naturalnie z przejawianej aktywności. Dojazd na uczelnię, do biura czy do lekarza – to stały element życia każdego z nas. Jednak w wyniku korków lub zwykłej niewiedzy, możesz przyjechać po wyznaczonym czasie. A co, jeśli zapomnisz zabrać ze sobą ważny projekt, który pochłaniał czas w ostatnich tygodniach?

W każdej z wymienionych sytuacji, a także wielu innych, pomocny może okazać się telefon, który masz w kieszeni lub torebce. Praktyczne i funkcjonalne urządzenia, jak choćby Huawei Y6 II Compact, są przydatne każdego dnia i niemal w każdej chwili.

Dbaj o swój sen

Najczęstszą przyczyną niewyspania i kłopotów z codziennym wstaniem z łóżka jest po prostu zbyt krótki sen oraz wynikające z niego przemęczenie. A przecież najszybsza regeneracja organizmu zachodzi właśnie wtedy, kiedy śpisz. Dlatego też warto kłaść się nieco wcześniej, a najlepiej o stałych porach.

Aplikacje takie jak np. Sleep Cycle Alarm Clock pozwalają na lepsze zarządzanie własnym snem. Możesz nie tylko ustawić odpowiednie przypomnienia, które będą wskazywały odpowiednią porę na pójście do łóżka, lecz także na bieżąco analizować fazy snu, w których się znajdujesz. Wystarczy położyć telefon na łóżku w pobliżu głowy (nie zasłaniaj go poduszką lub kołdrą). Aplikacja monitoruje fazy snu i obudzi Cię za pomocą budzika w optymalnym momencie. Dzięki temu wstaniesz szybciej i z lepszym samopoczuciem. A co najważniejsze – bardziej się zregenerujesz.

Przemieszczanie się z Huawei Y6 II Compact

Smartfon przydaje się w każdej podróży – zarówno w codziennej drodze do pracy, jak i podczas wyjazdu urlopowego. Niektóre urządzenia, tak jak Huawei Y6 II Compact, dysponują szybką przeglądarką internetową oraz zaawansowanym systemem rozrywki, co pozwala w przyjemny sposób spędzić czas w podróży. To jednak nie wszystko.

Nie do przecenienia są aplikacje zapewniające stały dostęp do map i różnego rodzaju nawigacje. Dzięki temu nie tylko szybko zorientujesz się, gdzie dokładnie jesteś, ale możesz sprawdzić trasę dojazdu do dowolnego miejsca. Na przykład w Google Maps masz do wyboru kilka środków lokomocji, a mapy są często aktualizowane. Dodatkowym atutem jest monitorowanie nasilenia ruchu w czasie rzeczywistym, dzięki czemu unikniesz korków, oszczędzając w ten sposób sporo czasu.

Programy takie jak jakdojade.pl to z kolei poręczny rozkład jazdy. Zaledwie kilka kliknięć wystarczy, aby sprawdzić najszybsze połączenie komunikacją publiczną w obrębie największych miast w kraju. Nie musisz nawet wpisywać adresu początkowego, aplikacja automatycznie wyznaczy bieżącą lokalizację.

Planowanie i organizacja

Intuicyjny kalendarz oraz sprytny system przypomnień w telefonie sprawią, że nie zapomnisz o imieninach cioci, ważnym spotkaniu biznesowym czy zbliżającej się prezentacji.  Ustaw dowolne wydarzenia lub zaznacz ich lokalizację. Pamiętaj przy tym, aby przypomnienia włączane były odpowiednio wcześniej. Dzięki temu zyskasz czas na odpowiednie przygotowanie się do danego wydarzenia.

Materiał zewnętrzny

Oceń post

Zostaw komentarz