Sklep z akcesoriami telefonicznymi – dobry pomysł na biznes?

Telefony to urządzenia, bez których praktycznie nikt nie wyobraża już sobie życia. Dzisiejsze smartfony to nowoczesne urządzenia, które do prawidłowego funkcjonowania potrzebują jednak także starannie dobranych akcesoriów. Zapotrzebowanie na nie sprawia z kolei, że wiele osób marzących o własnej firmie decyduje się na otwarcie sklepu z akcesoriami GSM. Czy to dobry pomysł na dochodowy biznes?

Sklep z akcesoriami telefonicznymi – czy warto?

Najnowsze badania rynkowe mówią, że telefonów komórkowych jest aktualnie znacznie więcej niż ludzi. W 2016 r. na 100 mieszkańców naszego kraju przypadało bowiem aż 142 abonentów telefonii komórkowej. Wraz z rozwojem nowoczesnej technologii trend ten będzie z pewnością rósł.

Ogromne zainteresowanie ludzi nowoczesnymi smartfonami sprawia, że rośnie także ich zapotrzebowanie na akcesoria do posiadanych przez siebie urządzeń. Żaden właściciel nowego flagowca nie wyobraża sobie bowiem noszenia go bez ochronnego etui, szkła chroniącego delikatny szklany ekran, słuchawek oraz innych niezbędnych akcesoriów.

Większość użytkowników decyduje się także wymienić swoje stare urządzenie na najnowszy model co średnio 2-3 lata, co także powoduje konieczność dokupienia do niego nowych akcesoriów. A te znaleźć można praktycznie wyłącznie w specjalistycznych sklepach oferujących akcesoria telefoniczne.

Można więc śmiało powiedzieć, że otwarcie własnego sklepu z akcesoriami telefonicznymi jest obecnie świetnym pomysłem na biznes i tylko od nas samych i obranej strategii zależy, czy on wypali, czy też nie. To, co najważniejsze, czyli zapotrzebowanie na oferowane produkty, mamy już bowiem zapewnione.

Sklep z akcesoriami telefonicznymi stacjonarny czy internetowy?

Samo otwarcie sklepu z akcesoriami telefonicznymi nie jest drogie. Chcąc otworzyć sklep lub punkt stacjonarny musimy liczyć się z koniecznością poniesienia kosztów założenia nowej działalności gospodarczej, wynajmu lokalu, zakupu towaru oraz pokrywania bieżących wydatków.

Koszty te możemy nieco zmniejszyć decydując się na założenie sklepu internetowego, w którym będziemy sprzedawali akcesoria online. W tym drugim wypadku musimy się jednak liczyć z dość dużą konkurencją. To, czy bardziej opłaca się sklep stacjonarny, czy internetowy, zależy więc od naszego budżetu oraz preferencji.

Wybór dobrej hurtowni akcesoriów telefonicznych

Najważniejszym wyborem, jaki musimy podjąć decydując się na handel akcesoriami telefonicznymi, jest znalezienie odpowiedniej hurtowni, w której będziemy się zaopatrywali w towar. Aby z sukcesem rozpocząć handel akcesoriami telefonicznymi musimy bowiem mieć ich szeroki wybór.

Duży wybór markowych i wysokiej jakości akcesoriów posiada hurtownia ERT Group. Jest to krakowska firma z bardzo rozbudowaną ofertą skierowaną wyłącznie do klientów biznesowych. W asortymencie ERT Group znajdziemy więc wszystko, co niezbędne do otwarcia sklepu z akcesoriami telefonicznymi, zarówno tego stacjonarnego, jaki i internetowego.

ERT Group zajmuje się hurtową sprzedażą wyłącznie wysokiej jakości akcesoriów, co ma szczególne znaczenie dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze sprzedażą tego typu produktów. Pamiętajmy bowiem, że klientów zdobywa się nie tylko dobrymi cenami i rozbudowaną ofertą, ale przede wszystkim wysokiej jakości towarem, który będzie im prawidłowo służył przez długi czas.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku telefonów komórkowych, które będąc kosztownymi urządzeniami, zasługują wyłącznie na najlepsze markowe akcesoria. A te hurtem możemy nabyć np. w firmie https://www.ertgroup.pl.

Oceń post

Zostaw komentarz