TOP 5 najlepszych routerów do domu – Ranking Routerów

Prezentujemy aktualny ranking routerów na stronie Wirtualny-wojownik.pl. Router wraz z biegiem czasu stał się jednym z podstawowych urządzeń, które muszą stanąć w polskim domu. Dziś jest ich w sprzedaży na tyle dużo, że dokonanie właściwego wyboru nowego routera jest niezwykle trudne. Urządzenia te mają kilka, najważniejszych parametrów i to właśnie pod ich względem należy wybrać najlepszy router do domu. Zapraszamy do naszego rankingu routerów.

Przeczytaj również: Jaki router kupić? Sprawdź na co zwrócić uwagę przy zakupie routera

Wśród producentów routerów od kilku lat niezmiennie króluje firma TP-LINK. Już na wstępie należy zaznaczyć, że mimo, iż jest to chińskie przedsiębiorstwo, produkty przez nie oferowane są naprawdę wysokiej jakości. Świadczą o tym bardzo dobre opinie wydawane przez użytkowników i ciągle rosnące wyniki sprzedaży firmy.

Ranking routerów – najlepsze routery.

TP-LINK TL-WR841N – niezaprzeczalny standard

router TL-WR841ND

Zobacz ceny

Router ten jest obecnie najczęściej wybierany przez użytkowników domowych. Przemawia za tym bardzo niska cena, która plasuje się na poziomie około 60 zł i wysoka niezawodność urządzenia.  Router WiFi TL-WR841N pozwala na stworzenie w zaciszu własnego domu sieci zarówno przewodowej, jak i bezprzewodowej w wysokim standardzie N. Prędkość, jaką może obsłużyć ten sprzęt, to zawrotne 300 Mb/s.

Przyglądając się temu urządzeniu, nie sposób nie wspomnieć o jego wyjątkowym designie. Obudowa jest minimalistyczna, smukła, przez co idealnie będzie licować się w otoczeniu wielu urządzeń elektronicznych. Router TP-LINK TL-WR841N w szczególności polecamy użytkownikom domowym poszukującym najlepszego routera domowego.


TP-LINK TL-MR3240 v2 – dodatkowe możliwości w niewielkim urządzeniu

router TP-LINK TL-MR3240 v2

Zobacz ceny

Według nasz to jeden z najlepszych routerów domowych – TP-LINK TL-MR3240 v2 jest znacznie unowocześnioną wersją swojego poprzednika. Poza tym, że charakteryzuje się on dostępnością 4 złączy Rj-45, obsługuje również sieci bezprzewodowe w technologii 3G i 4G. Rozwiązanie to pozwala na korzystanie z internetu nawet poza domem, czy w momencie, gdy nie mamy dostępu do usług dostawcy internetu stacjonarnego.

Aby móc współdzielić połączenie GSM wystarczy jedynie podłączyć modem zawierający kartę 3G/4G do routera, a urządzenie to automatycznie zidentyfikuje i rozpowszechni sygnał internetowy w wybranym otoczeniu. Transmisja danych w tym routerze LTE oferowanym przez TP-LINK jest na naprawdę wysokim poziomie, dlatego polecamy je osobom ceniącym sobie niezależność i stabilny dostęp do sieci Web.


TP-LINK TL-WR1043ND – wielkie możliwości w niewielkim sprzęcie

nr 3 w rankingu routerów TP-LINK TL-WR1043ND

Zobacz ceny

Router ten oferuje swoim użytkownikom wiele dodatkowych, a często nawet niespotykanych funkcji. Pierwszą z nich jest obsługa transmisji danych z prędkością do 450 Mb/s pozwalająca na płynny przesył obrazu i dźwięku w bardzo wysokiej rozdzielczości HD. Dodatkowo konstrukcja routera została wzbogacona o port USB 2.0, dzięki któremu w każdej chwili użytkownik może współdzielić dane zapisane na przenośnym dysku lub pamięci Flash.

Na uwagę zasługuje również bardzo duży zasięg, który zapewniany jest przez bardzo wydajny układ elektroniczny i trzy wysokiej jakości anteny zamontowane na tyle urządzenia. Ponadto router TL-WR1043ND został wyposażony w funkcję nawiązywania połączenia za pomocą jednego przycisku umieszczonego na obudowie. Po jego przyciśnięciu następuje błyskawiczne łączenie z wybranym urządzeniem, co pozwala na łatwy dostęp do szybkiego Internetu.

Ostatnim elementem, który zasługuje na uwagę, jest prostota obsługi i duża ilość diod informujących o stanie urządzenia. Korzystanie z routera TP-LINK nie przysporzy nawet najmniejszych problemów osobom, które nie są zaznajomione z najnowszymi technologiami. Ponadto na obudowie sprzętu znajduje się wiele diod, dzięki którym w każdej chwili możliwe jest zbadanie stanu połączenia, czy samego routera.

Potrzebujesz więcej informacji i propozycji routerów. Warto skorzystać z stron takich jak: www.dlink.com/pl/pl/dla-domu/routery-i-urządzenia-sieciowe/routery czy też https://najlepszyranking.pl/ranking-routery-ap


TP-LINK Archer C1200 – zawrotnie szybka skuteczność

najlepszy router TP-LINK Archer C1200

Zobacz ceny

W naszym rankingu routerów nie mogło zapomnieć urządzeń z wyższej półki. Pierwszym z nich jest router TP-LINK Archer C1200. Cechuje się on możliwością pracy w dwóch pasmach: 2,4 Ghz i 5 Ghz. Transmisja danych w każdym z tych pasm charakteryzuje się inną prędkością maksymalną. Dla pierwszego pasma wynosi ona 300 Mb/s, a dla drugiego 867 GB/s.

Wartym uwagi jest fakt, że praca w tych zakresach może odbywać się w tym samym czasie, co znacznie redukuje występujące zakłócenia i pozwala cieszyć się ultraszybką transmisją danych umożliwiającą przesył obrazu w jakości FullHD, czy płynną rozgrywkę w gry sieciowe.

Dodatkowo producent routera udostępnia użytkownikom łatwe w obsłudze oprogramowanie Tether, przy którego pomocy każdy będzie mógł zarządzać stworzoną przez siebie siecią domową z poziomu smartfona lub innego urządzenia mobilnego.


TP-LINK Archer MR200 – mocarny router

ranking routerów TP-LINK Archer MR200

Zobacz ceny

Nasz ranking najlepszych routerów kończymy urządzeniem wyjątkowym nie tylko ze względu na jego cenę, która wynosi, bagatela 470 zł, ale również możliwości. Są one na tyle duże, że pozwalają na stworzenie wysoce wydajnej i rozbudowanej sieci domowej spełniającej wszystkie oczekiwania użytkowników.

Do dyspozycji w tym najlepszym routerze mamy funkcje, takie jak:

  • 3 złącza Rj-45, dwuzakresowa praca,
  • 3 odłączane, wysoce wydajne anteny,
  • złącze przeznaczone na kartę SIM.

Nie można również zapomnieć o obszernej liście zabezpieczeń, które można zastosować w dowolnie wybranym momencie. Ponadto użytkownik może skonfigurować własną sieć Wi-Fi opartą o wybrany przez siebie standard.

Zasięg routera LTE TP-LINK Archer MR200 pozwala na rozpowszechnienie sieci nawet w bardzo dużym domu, dzięki czemu nie ma konieczności rozbudowywania struktury sieci domowej. Użytkowanie tego urządzenia możliwe jest również poza domem, co znacznie powiększa możliwości.

Inni użytkownicy szukali też:

  • router na karte sim
  • router wifi na kartę sim
  • router bezprzewodowy
  • ranking routerów mobilnych lte
4.5/5 - (10 votes)

Zostaw komentarz