drukarka-laserowa-brother-dcp-l2500-ranking

Ranking drukarek – Najlepsze drukarki w 2024 roku

Mimo wielu możliwości przesyłania zdjęć i dokumentów drogą elektroniczną zawsze warto mieć ich kopie w formie papierowej. Dlatego przygotowaliśmy dla Was ranking drukarek. Aby uniknąć konieczności ciągłego chodzenia i odpłatnego drukowania zdjęć lub dokumentów w zajmujących się tym firmach warto jest zainwestować w zakup drukarki dla własnego użytku. Najlepsze drukarki zawarte w naszym rankingu posiadają szereg funkcjonalności, które mogą usprawnić produktywność pracy biurowej czy też ułatwić wykonywanie domowych czynności.  W naszym artykule dowiedzą się Państwo czym cechują się najlepsze drukarki oraz na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednie urządzenie. Zamieszczamy także ranking drukarek, które w naszej opinii są aktualnie najlepsze.

Jaką drukarkę kupić, atramentowa czy laserowa?

Podstawową cechą jaką musimy określić wybierając najlepszą drukarkę jest technologia jej druku. Wybór mamy między dwoma rodzajami drukarek:

  • drukarka atramentowa, która znacznie lepiej sprawdzi się w przypadku użytkowania jej w warunkach domowych. Ponadto drukarka atramentowa zapewni znacznie lepszą jakość drukowania zdjęć i kolorowych grafik. Wybierając ten rodzaj drukarki szczególną uwagę należy zwrócić na cenę jej wkładów, które zazwyczaj są bardzo drogie.
  • drukarka laserowa jest idealnym urządzeniem dla osób drukujących bardzo wiele dokumentów. Oferuje szybsze wydruki oraz dużo niższy koszt eksploatacji, niż jej atramentowa konkurentka. Zakup drukarki laserowej wiąże się z większym kosztem początkowym, jednak w późniejszym użytkowaniu generuje ona znacznie niższe koszty utrzymania nawet przy częstym drukowaniu w dużej ilości. Polecana jest szczególnie do użytku biurowego.

Drukarki laserowe dzielą się także na monochromatyczne, czyli urządzenia oferujące druk tylko czarno-biały oraz kolorowe które są jednak znacznie droższe. Najlepsze drukarki są oczywiście kolorowe i warto jest w nie zainwestować jeśli kiedykolwiek będziemy chcieli za ich pomocą wydrukować zdjęcia lub grafiki. Nasz ranking drukarek zawiera aktualne ceny drukarek atramentowych oraz laserowych.

Na co zwrócić uwagę wybierając parametry drukarki.

Także przy wyborze najlepszej drukarki musimy zwrócić uwagę na jej parametry. Dotyczy to w szczególności informacji takich jak:

  • prędkość druku, która istotna będzie dla osób często drukujących duże ilości dokumentów lub zdjęć, a także przy wyborze drukarki do użytku biurowego. Wybierając drukarkę kolorową trzeba zwrócić uwagę na prędkość druku jaką osiąga zarówno przy zastosowaniu technologii monochromatycznej jaki kolorowej, najlepsze drukarki laserowe potrafią drukować powyżej 30 stron na minutę!
  • drukowanie bezprzewodowe, które jest dużym ułatwieniem w korzystaniu z urządzenia. Dzięki możliwości drukowania bezprzewodowego po skonfigurowaniu drukarki z routerem WiFi możemy połączyć z nią urządzenia takie jak smartfon czy tablet i drukować z nich dokumenty oraz obrazy z dowolnego miejsca w domu lub firmie,
  • format drukowania – coraz więcej drukarek oferuje możliwość wydruku w różnych formatach. Jeżeli zależy nam na drukowaniu dokumentów lub obrazów w niestandardowych formatach musimy zwrócić uwagę na to czy wybrane przez nas urządzenie daje nam taką możliwość,
  • rodzaje używanego papieru – to cecha, na którą musi zwrócić uwagę każdy, komu zależy na wydrukach na specjalnym papierze do zdjęć lub papierze o lepszej jakości niż standardowy. Aby przekonać się czy drukarka poradzi sobie z tego typu zadaniami w jej danych technicznych należy sprawdzić obsługiwaną przez nią gramaturę papieru, która powinna wynosić minimum 200g/m.

Jeżeli nadal nie mogą się Państwo zdecydować na konkretny model poniżej przedstawiamy ranking drukarek szczególnie przez nas polecanych.

Możliwości drukarki wielofunkcyjnej.

O tym jaką kupić drukarkę decydować będzie przede wszystkim jej przeznaczenie. Warto jest także na samym wstępie zaznaczyć, że na rynku możemy znaleźć drukarki o wielu w funkcjach dodatkowych. Zatem oprócz podstawowej funkcji drukowania możemy zdecydować się na urządzenie wielofunkcyjne, dzięki któremu będziemy mogli wykonywać czynności takie jak: kopiowanie i skanowanie dowolnych zdjęć oraz dokumentów czy też wysyłanie faksu. Najlepsze urządzenia wielofunkcyjne są często wybierane zarówno do użytku domowego jak i do biura. Jeżeli zatem nawet sporadycznie chcemy wykorzystywać powyżej wymienione funkcje warto jest zainwestować w tego rodzaju urządzenie

Ranking drukarek – Najlepsze drukarki

Poniżej przedstawiamy dwa zestawienia drukarek. Ranking drukarek laserowych, gdzie znajdziecie polecane modele drukarek, oraz ranking drukarek atramentowych. Przeglądając nasz ranking, dowiesz się jaka jest najlepsza drukarka do domu, a także która drukarka jest najtańsza w eksploatacji.

Nasze zestawienie zostało starannie przygotowane według najpopularniejszych urządzeń, porównania opinii użytkowników oraz specyfikacji urządzeń na stronach producentów. Znajdziesz w nim najlepsze drukarki laserowe oraz poznasz najlepszą drukarkę do zdjęć w naszym rankingu drukarek atramentowych. Zapraszamy do sprawdzenia!

Ranking drukarek laserowych – najlepsze drukarki do domu

1

Drukarka laserowa Samsung SL-M2026

Drukarka monochromatyczna marki Samsung została stworzona z myślą o prostej oraz intuicyjnej obsłudze. Jest to nowoczesne urządzenie, które można sparować ze smartfonami oraz innymi urządzeniami posiadającymi dostęp do sieci Internet. Szybkość drukowana to 20 stron na minute. Drukarka Samsung została wyróżniona przez ranking drukarek ze względu na swoją wytrzymałość – potrafi wykonać w cyklu pracy 10000 stron miesięcznie!

Najtańsze oferty w sieci

2

Drukarka laserowa HP LaserJet Pro P1102

Najlepsza drukarka laserowa pod względem ergonomiczności. Produkt marki HP umożliwia uruchomienie bez instalowania żadnych płyt CD, konfiguracja urządzenia z komputerem dokonywana jest za pomocą systemu HP Smart Install. Dodatkowo korzystając z drukarki HP nie musimy zastanawiać się czy wyłączyliśmy drukarkę. Urządzenie jeśli nie jest używane, wyłącza się samoczynnie. Szybkość druku to 18 stron na minute, a cykl pracy 5000 stron miesięcznie.

Najtańsze oferty w sieci

3

Drukarka laserowa Brother DCP-L2500

Szybka drukarka laserowa czarno-biała. Druk 26 stron na minutę! Urządzenie jest niestety monochromatyczne. Posiada jednak możliwość łączenia z Wifi. Posiada możliwość automatycznego drukowania z dwóch stron, jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Urządzenie wyróżnione przez ranking drukarek ze względu na możliwość bezpośredniego skanowania do takich urządzeń jak Iphone, tablet oraz telefony z Androidem. Drukarka laserowa Brother, umożliwia również drukowanie z powyższych urządzeń.

Najtańsze oferty w sieci

Ranking drukarek atramentowych – najlepsze drukarki do domu

1

Drukarka atramentowa Lexmark MS312dn

Najlepsza drukarka atramentowa marki Lexmark! Szybkość drukowania to, aż 33 strony na minutę. Posiada możliwość drukowania ze sprzętów mobilnych w tym z systemem iOS. Podajnik papieru mieści średnio około 300 arkuszy do max. 800. Cykl pracy 2500 stron na miesiąc.

Najtańsze oferty w sieci

2

Drukarka atramentowa HP OfficeJet 7110

Znana marka HP i jej OfficeJet. Najlepsza drukarka pod względem cyklu pracy, bo aż 12000 stron miesięcznie! Szybkość druku natomiast utrzymywana na poziomie 8 stron na minutę w kolorze oraz 15 w mono. Jest to drukarka Wifi przeznaczona do domu oraz do małego biura.

Najtańsze oferty w sieci

3

Drukarka atramentowa Canon PIXMA ip7250

Najtańsza drukarka wyróżniona przez ranking drukarek. Optymalna szybkość drukowana wg specyfikacji 10 stron w kolorze na minutę oraz 15 w mono. Drukarka Wifi, posiada funkcję drukowania dwustronnego. Wysoka jakość druku oraz ciekawy design.

Najtańsze oferty w sieci

Podsumowanie rankingu drukarek

Jeśli nie zamierzamy zbytnio eksploatować naszego urządzenia, najlepszym wyborem będzie drukarka atramentowa. Najlepsze drukarki do domu charakteryzują się dużą wytrzymałością urządzenia oraz takimi udogodnieniami jak interfejs Wifi. Nasz ranking drukarek uwzględnił kilka modeli drukarek Wifi, które polecamy. Jeśli nie zamierzamy przeznaczać zbyt wielkiego budżetu na zakup nowej drukarki, wystarczy wybrać najtańszy model.

Jeśli natomiast planujemy często używać drukarki, warto zaopatrzyć się w drukarkę laserową. Najlepsze drukarki laserowe posiadają cykl pracy powyżej 100000 stron miesięcznie. W naszym rankingu drukarek znajdziesz mniejsze modele, przeznaczone do użytku w małych firmach oraz domach.

3.3/5 - (3 votes)

Jeden komentarz

Zostaw komentarz