HP OfficeJet Pro 9023 – Recenzja

W świecie biurowych urządzeń wielofunkcyjnych pojawił się nowoczesny maszyna do drukowania, skanowania, faksowania. Jego obsługa jest możliwa również za pomocą smartfona. To najnowsza propozycja od HP, czyli HP OfficeJet Pro 9023. Co oferuje to urządzenie? Producent reklamuje je jako najlepsze rozwiązanie w zakresie produktywności, sprawdzające się nawet w druku wysokonakładowym. Zostało zaprojektowane, by oszczędzić czas. Czas na test, by przekonać się, czy warto kupić HP OfficeJet Pro 9023!

HP OfficeJet Pro 9023 najważniejsze parametry

Urządzenie wielofunkcyjne HP OfficeJet Pro 9023 posiada 3-letnią gwarancję producenta bez dodatkowych kosztów. Oferuje funkcje:

 • drukowania,
 • kopiowania, 
 • skanowania, 
 • faksowania.

Posiada bezobsługową funkcję skanowania dwustronnego. Umożliwia drukowanie obustronne. Na wyposażeniu są 2 podajniki na 250 arkuszy papieru oraz odbiornik na 100 arkuszy. Funkcja Smart Tasks pozwala na tworzenie edytowalnych dokumentów możliwych do przeszukania (niestety nie jest dostępny język polski), a także na zaplanowanie etapów zadań dla jeszcze szybszej pracy i braku konieczności ponawiania tych samych czynności. Po otwarciu kartonu naszym oczom ukazuje się sprzęt zabezpieczony styropianem oraz folią, na której zamieszczono wskazówkę dotyczącą wyjmowania drukarki z kartonu. Zgodnie z nią należy obrócić karton na bok i wysunąć zawartość, trzymając za niebieski fragment folii, stanowiący uchwyt. W zestawie do urządzenia wielofunkcyjnego znajdujemy:

 • przewód zasilający,
 • materiały eksploatacyjne (tusze),
 • dokumentację wraz z instrukcją obsługi.

Rozmiary HP OfficeJet Pro 9023 nie zaskakują nas specjalnie. Po wysunięciu pojemnika na papier cały biurowy kombajn zajmuje powierzchnię 43,7 x 54,7 × 31,8 cm (szer./głęb./wys.). W tylnej części urządzenia znajduje się:

 • 1 port USB 2.0,
 • 1 port hosta USB,
 • 1 port Ethernet, 
 • 1 karta sieci bezprzewodowej Wi-Fi, 
 • 2 porty modemu RJ11.

Od frontu mamy także do dyspozycji 1 port USB, dzięki czemu możemy łatwo podpiąć dodatkowe urządzenia (pamięci) i z nich drukować dokumenty lub zdjęcia. Ponadto bez problemu skorzystamy z funkcji skanowania z zapisem na podpięte w tym miejscu urządzenie USB. Jeśli chcemy korzystać z faksu, będziemy musieli podłączyć klasyczną linię telefoniczną z tyłu. Port USB w tylnej części służy do podpięcia komputera (stacji roboczej) w tradycyjny sposób. W zestawie nie jest dołączony kabel USB. Najłatwiej korzystać z urządzenia poprzez sieć WIFI. Podczas instalacji wprowadzamy hasło do WIFI, aby móc korzystać z drukarki bez potrzeby kablowego połączenia. Wówczas może ona stać w dowolnym miejscu naszego biura.

Korzystanie z HP OfficeJet Pro 9023

Po wyjęciu urządzenia pamiętajmy o usunięciu zabezpieczeń. Przed przystąpieniem do obsługi należy dokonać instalacji oprogramowania. Dla drukarki HP OfficeJet Pro 9023 dostępne jest oprogramowanie na różne urządzenia, komputer stacjonarny, laptop, a także urządzenia mobilne, czyli smartfon oraz tablet. Z witryny 123.hp.com pobierzemy i zainstalujemy właściwą aplikację. Jest ona dostępna również w sklepie App Store oraz Google Play, odpowiednio dla systemów iOS oraz Android. Konfiguracja odbywa się intuicyjnie i co najważniejsze, szybko! My nasz sprzęt instalowaliśmy na komputerze, korzystając ze strony producenta. Żeby znaleźć właściwe sterowniki, trzeba wskazać model. Kiedy komputer wykrył nowe urządzenie, wpisaliśmy hasło WIFI, by wykorzystywać je w łączności bezprzewodowej. Następnie dodaliśmy drukarkę na smartfonie, co było szybkie i proste, gdyż aplikacja wykryła ją w sieci WIFI automatycznie. Korzystanie z funkcji, jakie oferuje HP OfficeJet Pro 9023, jest możliwe z aplikacji na komputerze lub smartfonie, a także za pomocą czytelnego menu na wyświetlaczu drukarki. 

Skanowanie 

Urządzenie oferuje skanowanie arkusza papieru z dwóch stron jednocześnie, co z pewnością ułatwia i przyspiesza pracę. Mamy do wyboru różne możliwości zapisu plików. Skany możemy umieścić na komputerze, pamięci USB (np. pendrive), w chmurze bądź przesłać od razu jako wiadomość mailową. Arkusze do skanowania wkładamy do podajnika, a skaner samodzielnie wykryje kolejne, gdyż mamy do czynienia z podajnikiem automatycznym do 35 arkuszy. W ustawieniach skanowania można wybrać rozmiar i rozdzielczość pliku. Istnieje także możliwość nazwania naszych skanowanych dokumentów. Podczas skanowania można korzystać z funkcji Smart Task. Za jednym dotknięciem skanujemy wówczas arkusze ułożone w podajniku, po wcześniejszym zdefiniowaniu odpowiednich kroków. Pozwala to na wyeliminowanie powtarzalnej obsługi. Producent postarał się, by praca ze skanerem była niemal bezobsługowa i to nam się bardzo podoba. Kolorystyka skanowanych przez nas zdjęć została zachowana, a tekst skanowanych dokumentów tekstowych jest czytelny, zachowuje głęboką czerń, zatem takie efekty są dla nas satysfakcjonujące. Dodatkowo można skorzystać z funkcji poprawy jakości HP Copy Fix. W trakcie skanowania mamy podgląd efektów. 

Drukowanie

HP OfficeJet Pro 9023 ma sprawdzać się w druku wysokonakładowym i tak rzeczywiście jest. Umożliwia to dwustronne drukowanie, co zapewnia funkcja Duplex. W efekcie wydruki dwustronne otrzymujemy szybko. W ten sposób oszczędzamy papier i to rozwiązanie niewątpliwie wpływa na ekologię. W drukarce znajdują się dwie kasety na papier. Jedna z nich pomieści 250 arkuszy papieru formatu A4, druga zaś papier fotograficzny różnego formatu czy koperty. Na uwagę zasługuje dostęp zdalny do drukarki z urządzeń mobilnych. Aplikacja zainstalowana na smartfonie umożliwia nam wydrukowanie dokumentów zapisanych na tym urządzeniu, będąc poza biurem. Możemy to zlecić nawet będąc poza zasięgiem biurowej sieci WIFI. Z ciekawych funkcjonalności warto wymienić także możliwość drukowania kalendarza, kratki lub pięciolinii na papierze (papieru milimetrowego) za sprawą szablonów drukarki. Z kalendarza w Google możemy wydrukować sobie naszą zaplanowaną listę spotkań.

Artykuły eksploatacyjne

Do urządzenia dołączono instrukcję wymiany tuszów w formie infografiki, dzięki czemu nawet osoba mało wprawiona w obsługę techniczną sprzętu powinna bez najmniejszego kłopotu poradzić sobie z tą czynnością. Co więcej, w oprogramowaniu drukarki znajdują filmy instruktażowe, także w zakresie wymiany pojemników. W tym celu z dotykowego menu należy wybrać symbol znaku zapytania, a następnie film z prezentacją, jak krok po kroku wymienić pojemnik z tuszem w urządzeniu. Jest to przydatne dla osób, które zgubią papierową instrukcję lub osób obsługujących sprzęt bez dostępu do jego dokumentacji, np. dla nowego pracownika biura.  Dla drukarki HP OfficeJet 9023 zalecanymi kartridżami są te o symbolach 3JA30AE (wkład czarny), 3JA27AE (wkład błękitny), 3AJ28AE (wkład purpurowy), 3AJ29AE (wkład żółty), które stanowią zestaw oryginalnych wysoko wydajnych wkładów atramentowych HP 963XL oraz standardowe pojemności tuszy o symbolach 3JA26AE (wkład czarny), 3JA23AE (wkład błękitny), 3JA24AE (wkład purpurowy), 3JA25AE (wkład żółty). Dokumenty drukowane za ich pomocą są odporne na blaknięcie, rozmazywanie, a także wodę! Aplikacja HP Smart poinformuje o tym, kiedy atrament będzie się kończył oraz ułatwi jego zakup. Drukarka umożliwia drukowanie nawet 50% tańsze w przeliczeniu na jedną stronę niż koszty druku przy użyciu drukarek laserowych. 

Faksowanie

Podłączając to urządzenie do linii faksowej, można przesłać faks, zaplanować jego przesłanie na później bądź dokonać jego wydruku. W menu możemy skonfigurować funkcję faksowania oraz korzystać z książki telefonicznej. Z tej funkcjonalności skorzysta zapewne niekażdy, ale trzeba przyznać, że bywa przydatna w biurach ze stacjonarną linią telefoniczną.

Podsumowanie testu HP OfficeJet Pro 9023

Biurowe urządzenie wielofunkcyjne HP OfficeJet Pro 9023 adresowane do wymagających użytkowników zostało przemyślane i zaprojektowane tak, by jego obsługa była maksymalnie prosta i szybka. Wyświetlacz dobrze reaguje na dotyk, a co najważniejsze jego obsługa jest intuicyjna. Z urządzenia można korzystać za pomocą smartfona. Nowa propozycja od HP sprawdzi się zwłaszcza wśród użytkowników ceniących sobie obsługę z pozycji komputera oraz urządzeń mobilnych. Umożliwia szybki dostęp do dokumentów, tych skanowanych oraz tych drukowanych. Funkcja skanowania i drukowania dwóch stron jednocześnie zwiększa funkcjonalność tego urządzenia. W tym podsumowaniu warto jeszcze wspomnieć o funkcji samo naprawy sieci WIFI, dzięki której urządzenie nigdy nie straci łączności. 

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz