drone-1245980_960_720-ranking-5

Ranking dronów

Wraz z rozwojem technologii mamy co raz więcej styczności z urządzeniami latającymi takimi jak quadrocoptery. Najlepsze drony, potrafią być wykorzystywane przez wojsko do przeprowadzania misji zwiadowczych. W rankingu dronów znajdziecie specjalistyczne urządzenia, ale też drony do użytku amatorskiego. Obecnie drony znajdują swoje zastosowanie podczas imprez masowych, sportowych, czy wydarzeń kulturalnych. Ich głównym zadaniem jest nagranie wysokiej jakości materiałów wideo, czy zrobienie zdjęć z perspektywy lotu ptaka. Bez względu na zastosowanie, warto wybrać najlepszego drona. Zastanawiasz się jaki dron kupić? Sprawdź nasz ranking dronów i podejmij właściwą decyzję.

Jaki dron kupić i na co zwrócić uwagę kupując najlepszego drona?

  • Zastosowanie: dron może być wykorzystywany do celów rekreacyjnych lub komercyjnych. Wybierając urządzenie, zastanów się, w jakim celu będzie Ci służyć.
  • Czas pracy: jeżeli będzie krótki, może nie być wystarczający do planowanych zadań. Dłuższy czas pracy oznacza również dłuższe późniejsze ładowanie baterii.
  • Akcesoria dodatkowe.
  • Jakość wykonania.
  • Łatwość sterowania i akcesoria dołączone do zestawu.

Ranking dronów – najlepsze drony 2017

1

Dron Phantom 4 Pro DJI

Wysoką cenę drona Phantom 4 bezwzględnie rekompensuje jakość jego wykonania, a także ogromne możliwości. Na pokładzie urządzenia producent zainstalował wysokiej klasy kamerę, dzięki której możliwe jest bezproblemowe nagrywanie filmów w standardzie 4K. Ponadto ze sterowaniem najlepszym dronem Phantom 4 poradzi sobie nawet początkujący pilot.

Najtańsze oferty w sieci

2

Dron DJI Mavic Pro Combo

Mimo iż Mavic jest nieco słabiej wyposażony w porównaniu do Phantoma, nadal warto się nim zainteresować. Dron ten został wyposażony w bardzo dokładny i inteligentny układ elektroniczny, dzięki któremu wszystkie sygnały wysyłane z poziomu aplikacji zainstalowanej na smartfonie lub kontrolera odczytywane są we właściwy sposób. Eliminuje to niemal do minimum niechciane ruchy, które są najczęstszym powodem kolizji. Ponadto producent jako akcesorium dodatkowe oferuje nowoczesnego gimbala pozwalającego nie tylko na montaż kamery GoPro, ale również jej stabilizację podczas pracy.

Najtańsze oferty w sieci

DJI Phantom 3 Standard

3

Dron DJI Phantom 3

Starszy brat Phantoma 4. Oferuje mniej funkcji, jednak idealnie nadaje się na początek przygody z dronami. Wyposażony w 4 oddzielnie śmigła zapewnia świetną stabilizację urządzenia nawet podczas ekstremalnego lotu. Ponadto, jeżeli pilot nie czuje się na siłach, aby sterować dronem, możliwe jest przełączenie go w dopracowany tryb automatyczny. W ten sposób bez najmniejszego wysiłku powstaną wysokiej jakości ujęcia. Maksymalny standard wideo oferowany przez najlepszego drona Phantom 3 to 1080p.

Najtańsze oferty w sieci

4

Dron Hubsan H501C X4

Jedno z najtańszych urządzeń w naszym rankingu dronów. Obecnie jego cena oscyluje wokół 1500 zł. Dron ten fabrycznie wyposażony jest w wysokiej jakości kamerę w standardzie FullHD. W zestawie znajdziemy również pilota przeznaczonego nie tylko do sterowania sprzętem, ale oferującego również funkcję podglądu obrazu z kamery. Dzięki temu nie jesteśmy zobligowani do kupna dodatkowych urządzeń lub wykorzystywania naszego smartfona do „patrzenia oczami” drona.

Minusem Hubsana H501C X4 jest bateria. Niewielka pojemność ogniwa pozwala na jedynie 20 minut zabawy, dlatego niezbędne będzie dokupienie dodatkowych baterii.

Najtańsze oferty w sieci

5

Dron OVERMAX X Bee Drone 8.0 Kamera 4K

Jedyny dron wyścigowy w naszym zestawieniu. Jako, że został stworzony z myślą właśnie o wyścigach, jego podstawową cechą jest odporna na uszkodzenia konstrukcja. Dron jest w stanie przetrwać nawet bardzo silne uderzenia, co pozwala na użytkowanie go przez bardzo długi czas. Ponadto właściwość ta sprawia, że jest idealny dla osób początkujących, którym zdarzają się częste spotkania z przeszkodami

Najtańsze oferty w sieci

Podsumowanie rankingu dronów 2017

Najlepsze drony w naszym rankingu to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych, jednak decydując się na taki wydatek możemy liczyć na sprzęt naprawdę wysokiej jakości. Znajdują one swoje zastosowanie w wielu dziedzinach, dlatego wybór faworyta rankingu powinien być dostosowany do indywidualnych potrzeb. Wśród najlepszych dronów na szczególną uwagę zasługuje Dron DJI Mavic Pro Combo.

Dlaczego? Ponieważ jest on bardzo prosty w obsłudze, sprawdza się zarówno dla amatora jak i do profesjonalnego użytku. Oprócz tego posiada dobre recenzje i jest odpowiedzią na modne obecne drony kompaktowe. Mimo, że w rankingu dronów zajmuje co prawda drugie miejsce, to jest bardzo poręczny, można go schować w kieszeni kurtki lub przypiąć do paska spodni. Poza tym, jego maksymalna prędkość to aż 65 km/h!

 

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz