pralka Bosch WLG24261PL

Ranking Pralek Automatycznych – Najlepsze pralki

Poszukiwania najlepszej pralki nie są tak proste, jak mogłoby się wydawać. Nasz ranking pralek przedstawia podział na pralki automatyczne, pralki ładowane od góry czy też pralki z suszarką. Urządzenia te, mimo standardowej, podstawowej funkcji prania mogą posiadać również szereg dodatkowych udogodnień. W naszym rankingu pralek wyróżniliśmy modele pralek Bosch, Samsung oraz Beko. Aby nie dopuścić do sytuacji, w której nie wiesz, na jaką pralkę się zdecydować, przygotowaliśmy ranking pralek automatycznych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym zestawieniem najlepszych pralek!

W poniższym artykule dowiesz się:

 • Jaka jest najlepsza pralka?
 • Jaką pralkę wybrać?
 • Jaka jest najlepsza pralka ładowana od góry?
 • Jakie są najmniej awaryjne pralki?

Wybierając najlepszą pralkę, zwróć szczególną uwagę na elementy takie, jak:

 • wsad – aby był dopasowany do stawianych przez Ciebie wymagań,
 • klasa energetyczna urządzenia (więcej informacji tutaj),
 • zastosowane programy prania,
 • zużycie wody przy pełnym praniu i w ujęciu rocznym,
 • maksymalną liczbę obrotów.
 • dodatkowe funkcje pralki

Aktualny ranking pralek – jaka jest najlepsza pralka?


Pralka automatyczna – Bosch WLG24261PL

pralka Bosch WLG24261PL

Moc tego sprzętu to zawrotne 2300W, średnica drzwi to aż 30 cm, a klasa energetyczna A+++. Parametry te jasno świadczą o tym, że pralka arki Bosch jest jedną z najlepszych pralek na rynku. Całości dopełnia system VarioPerfect, dzięki któremu dostosujesz parametry prania nie tylko do ubrań, ale również własnych preferencji. Ciuchy mogą zostać wyprane wyjątkowo szybko, lub bardzo oszczędnie pod względem zużytej energii, wody i detergentu.

Pralka automatyczna Bosch – dlaczego jest najlepsza? 

To urządzenie posiada wiele przydatnych funkcji, które zadecydowały o jej pozycji w naszym rankingu pralek. Przede wszystkim jej środowisko funkcjonowania idealnie optymalizuje ilość piany znajdującą się w pralce, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że nasze ubrania będą całe w proszku lub w płynie zaraz po wyciągnięciu z pralki.

Innym argumentem, dlaczego pralka Bosch jest najlepsza to posiadanie funkcji EcoPerfekt, która pozwala na wydłużenie czasu prania ubrań przy jednoczesnej optymalizacji zużycia energii elektrycznej. Ostatnim przykładem przemawiającym, dlaczego to urządzenie otwiera nasz ranking pralek automatycznych jest posiadanie  funkcji prania koszul. Pozwala to na optymalizację czasu wirowania ubrań, co chroni je przed nadmiernym pognieceniem.

Przeciętna cena ok. 1250 zł.

Zobacz gdzie najtaniej


Pralka automatyczna – Samsung WF70F5E0W2W

najlepsza pralka Samsung WF70F5E0W2W

Koncern Samsung specjalizuje się nie tylko w produkcji smartfonów, czy innych urządzeń elektronicznych, ale również sprzętu AGD, w tym pralek. Przedstawiony w naszym rankingu pralek model, wyposażony jest w technologię Eco Bubble. Dzięki niej wrzucone do pralki ubrania jeszcze przed rozpoczęciem prania właściwego są dokładnie czyszczone. Odbywa się to przy użyciu aktywnej piany powstającej z użytego detergentu, powietrza i wody. Piana ta wnika w strukturę ubrań i powoduje samoczynne odstawanie zabrudzeń.

Na wyróżnienie zasługuje również design pralki Samsung. Nasz ranking pralek ze względu na funkcjonalność jaką jest design, plasuje ją na drugiej pozycji w zestawieniu. Jej bryła została zaokrąglona w najbardziej widocznych miejscach, co sprawia, że urządzenie współgra ze sprzętem w każdej łazience. Innowacją jest system Smart Check. Jego zadaniem jest automatyczne diagnozowanie błędów i wyświetlanie skutecznego rozwiązania na ekranie sparowanego z pralką smartfona.

Dlaczego powinieneś wybrać pralkę Samsung?

Jeżeli jesteś zaawansowanym użytkownikiem smartfona, nie przejdziesz obojętnie obok tej funkcjonalności. Technologia pralki Samsung pozwala zaoszczędzić czas na dzwonienie po mechanika i ręczne naprawy urządzenia. Ranking pralek docenia możliwości techniczne pralki Samsung, ponieważ pod tym względem przoduje wśród innych marek, zaoszczędzając czas swojego użytkownika. Pod tym względem jest to najlepsza pralka dla nowoczesnych osób, które chcą dbać o swój sprzęt i wolą zaoszczędzić swój czas poprzez samodzielne zdiagnozowanie wcześnie powstałej usterki.

Przeciętna cena ok. 1200 zł.

  Zobacz gdzie najtaniej


Pralka automatyczna – Beko WMB 51022 PL PTY

 ranking pralek Beko WMB 51022 PL PTY

Firma Beko już nie raz udowodniła, że jej specjalnością są właśnie najlepsze pralki. W gamie swoich produktów posiada urządzenie, które idealnie spisze się w każdej kuchni, bez względu na to, czy jest wykorzystywana przez wielodzietną rodzinę, czy studenta alergika. Ranking pralek uplasował urządzenie marki Bosch na trzeciej pozycji. Mowa o opisywanym przez nas modelu WBM 5102 PL PTY. Pralka ta jest klasą samą w sobie. Pozwala na wybranie jednego z aż 15 programów piorących, jest wyjątkowo energooszczędna, a maksymalny wsad może ważyć nawet 5 kg.

Przeciętna cena ok. 800 zł.

Zobacz gdzie najtaniej


Pralka automatyczna – Beko WKB 51032 PL PTY

 ranking pralek 2017 Beko WKB 51032 PL PTY

Pralka ta jest zmodyfikowaną wersją urządzenia zajmującego poprzednie miejsce w naszym rankingu najlepszych pralek. Podstawowe parametry urządzenie nie uległy zmianie. Nadal masz możliwość wsadu o masie 5 kg i oszczędzasz energię elektryczną, ale producent znacznie zmodyfikował gamę programów. Po wybraniu programu o nazwie Extra Short, Twoje ubrania zostaną wyprane w zawrotne 14 minut. A jeśli pranie wykonujesz codziennie, ale nie chcesz marnować na nie swojego cennego czasu, wybierz program Daily Xpress. Przy jego pomocy ubrania będą czyste już po 28 minutach. Wyczyszczenie ciuchów zabrudzonych sierścią lub błotem również nie stanowi problemu. Więc jeśli nie chcesz marnować swojego czasu na szukanie najlepszej pralki, sprawdź nasz ranking pralek i porównaj wybrane modele.

Przeciętna cena ok. 900 zł.

Zobacz gdzie najtaniej


Pralka automatyczna – Bosch WLT24440PL
najlepsza pralka 2017 Bosch WLT24440PL

Ten model najlepszej pralki firmy Bosch jest zdecydowanie najdroższy w naszym rankingu pralek. Warto jednak zdecydować się na zakup tego urządzenia, ponieważ zastosowano w nim wyjątkowo inteligentne oprogramowanie, które idealnie współgra z zastosowanym układem elektronicznym. Wyjątkowe są również możliwości samej pralki, ponieważ pozwala ona na wsad o masie aż 6,5kg, wykorzystuje jedynie 40l wody przy pełnym bębnie, a przy tym jest energooszczędna. Jest to piątek urządzenie wyróżnione przez nasz ranking pralek. Jeśli nadal zastawiasz się na tym, jaką pralkę wybrać – zapraszamy do zapoznania się z poniższym przewodnikiem.

Przeciętna cena ok. 1600 zł.

Zobacz gdzie najtaniej


 

Jaką pralkę wybrać?

Podjęcie decyzji o zakupie nowej pralki, może być trudne. Należy się jednak liczyć z tym, że będzie to sprzęt na najbliższe lata. Warto zadbać o prawidłową ocenę awaryjności pralki, którą chcemy wybrać oraz to jakie funkcjonalności są dla nas najważniejsze.

Jeśli sprawdziłeś powyższy ranking pralek, możesz zapoznać się z opisem dodatkowych funkcji, które posiadają najlepsze pralki. Urządzenia znajdujące się w powyższym zestawieniu posiadają wiele przydatnych funkcji, które oprócz standardowego prania tkanin oferują również szereg innych funkcjonalności.

Pranie butów w pralce – jeśli zamierzamy wyprać buty w pralce, musimy pamiętać o wyjęciu sznurówek z butów. Do pralki nie powinno się także wkładać butów zamszowych ani skórzanych. Parametry prania butów w pralce automatycznej są dostosowywane do tworzywa sztucznego oraz tkanin.

Warto pamiętać o tym, że pranie butów w pralce, może wypłynąć ujemnie na strukturę klejonych butów. Najlepsze pralki posiadają funkcjonalności, które powinny sobie z tym radzić, jednak warto być odrobinę zachowawczym i zapoznać się z instrukcją obsługi podaną przez producenta.

Pranie koszul – funkcjonalność najlepszych pralek automatycznych pozwala na zoptymalizowanie czasu prania oraz temperatury wody dla tkanin miękkich i delikatnych. Zazwyczaj koszule powinno się prać w temperaturze około 30 stopni. Specjalna funkcja prania koszul w pralkach powstała, aby nie niszczyć ubrań praniem ręcznym koszul.

Długie płukanie – Aby jak najbardziej zniwelować zawartość detergentu w tkaninie. Najlepsze pralki posiadają program długiego płukania. Warto przy tym skorzystać z płynu do płukania, aby ograniczyć w tkaninie zawartość resztek proszku.

Opóźnienie prania – Funkcja umożliwiająca zaplanowanie uruchomienia programu piorącego z opóźnieniem nawet na wiele godzin. Poniższy ranking pralek w większości zawiera urządzenia z tą funkcjonalnością.

Najlepsza pralka automatyczna ładowana od góry.

Dodatkowy ranking pralek przygotowany przez naszą redakcję jest zestawieniem najlepszych pralek ładowanych od góry. Poniżej przedstawiamy trzy propozycje najpopularniejszych i najlepszych pralek pod względem funkcjonalności i zastosowania. Wykorzystanie pralek ładowanych od góry, znajduje swoje miejsce kiedy wymiary pomieszczenia wymagają od nas zastosowania niestandardowego wykorzystania zasobów pralki.

Najlepsze pralki ładowane od góry posiadają klasę oszczędności A++++ i w dodatku niczym nie odstają od standardowych pralek automatycznych. Zastosowana technologia jest taka sama jak w przypadku urządzeń przedstawionych przez nasz ranking pralek automatycznych.

Zapraszamy do sprawdzenia rankingu pralek ładowanych od góry.

Ranking pralek – pralka ładowana od góry.

 

1

Pralka ładowana od góry – Bosch WOT24255PL

Pralka marki Bosch, posiadająca funkcję kontrolowania ilości piany podczas prania. Urządzenie o klasie energetycznej A+++. Posiada program AntyAlergiczny oraz funkcję optymalizacji wydatkowania energii oraz zużycia wody. Urządzenie wyróżnione pierwszym miejscem przez ranking pralek.

Najtańsze oferty w sieci

2

Pralka ładowana od góry – Whirlpool TDLR 70230

Zaletą pralki Whirpool jest możliwość dostosowania programu piorącego do wielkości prania. Jedną z wielu zalet tego modelu jest wysoka efektywność prania oraz niskie zużycie energii. Natomiast poziom hałasu pralki, może być różnie odbierany w zależności od wyczulenia na dźwięk.

Najtańsze oferty w sieci

3

Pralka ładowana od góry – Electrolux EWT1266EX

Pralka automatyczna ładowana od góry marki Electrolux to urządzenie posiadające klasę oszczędności energetycznej A+++. Dodatkowo urządzenie zapewnia nam ochronę tkanin przed uszkodzeniami, posiadając atest Woolmark Blue – gwarantujący wysoki standard ochrony tkanin. Według recenzji użytkowników jest to produkt posiadający najlepszy stosunek jakości do ceny.

Najtańsze oferty w sieci

Najmniej awaryjne pralki.

Podczas zakupu pralki jedną z kluczowych kwestii jest jej bezawaryjność. Tutaj w zależności od klasy produktu, można przywołać różne marki. Co prawda określenie najmniej awaryjnej pralki, może być kwestią sporną to warto podać kilka przykładów.

Jakie więc są najmniej awaryjne pralki? 

Po zapoznaniu się z opinią Internautów oraz wykonaniu kilku zestawień, do grona najmniej awaryjnych pralek możemy zaliczyć:

Pralki Bosch – często przywoływane są ze względu na dobrą elektronikę oraz jakość paneli sterowania. Z pewnością wiodą prym pod względem stosunku jakości do ceny.

Pralki Miele zdaniem Internautów są liderem wśród najmniej awaryjnych pralek. Jest to niemiecka firma, która oferuje najwyższej klasy urządzenia. Jednak cena zakupu takiej pralki, również jest dosyć spora. Ewentualna wymiana części może nas drogo kosztować, jednak w tej cenie otrzymujemy gwarancję wieloletniego użytkowania bez awarii.

Pralki Siemens ex aequo Electrolux – urządzenia tych marek charakteryzują się solidnym wykonaniem części. Różnica pomiędzy nimi tkwi w technologii wykorzystywanej w pralkach Siemens. Dzięki zaimplementowaniu mechanizmów kontroli obrotowej bębna, urządzenie zwalnia swoje obroty, przez co zmniejsza się awaryjność pralki.

Najpopularniejsze pralki w serwisie Ceneo:


Jak wybrać pralkę video:

4.3/5 - (35 votes)

4 komentarze

 1. Cześć! Rok temu kupiłam pralkę do nowego domu ( nie będę podawała modelu) na początku wszystko spoko, wizualnie ładna, wcale nie tania, gwarancja na 2 lata i co z tego jak ciągle się psuje i jest w naprawie. Albo programy się zacinają, albo za mocno skacze…oszaleć idzie.
  Chcę ją sprzedać i kupić sobie nową. Możecie polecić mi model, który jest niezawodny?
  Bardzo liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję 🙂

  • Ooo! Mam dokładnie ten sam problem- wiecznie psująca się pralka. Wiem o czym piszesz 😀 Sama szukam w internecie pralki, która będzie w końcu dobra, miała dużo programów,a nie kosztowała kroci. Co myślicie o firmie Beko?

 2. Modelu żadnego nie polecę, natomiast moim zdaniem Beko to bardzo dobry wybór. W swojej karierze kupiłem wiele sprzętów z tej firmy i nigdy się nie zawiodłem. Służą mi i mojej rodzinie od wielu lat.

 3. Cześć ja polecam również firmę BEKO. Jeżeli chodzi o pralkę polecam model BEKO WKB 51032 PL PTY – Klasa energetyczna: A++, Prędkość: 1000 obr./min., Ładowność: 5 kg Dobry standard, nie psuje się.

Zostaw komentarz