Premium Mobile – Czy to najtańsza oferta na abonament „Bez Limitu” ?

Premium Mobile to nowy gracz na rodzimym rynku telefonii komórkowej. Nastawiony jest w głównej mierze na klientów biznesowych, ale i osoby prywatne również mogą korzystać z jego oferty. Wysoka jakość bez limitów w atrakcyjnej cenie – takie są deklaracje. A jak to wygląda w rzeczywistości?

Premium Mobile zadebiutował na rynku na początku 2016 r. Jest operatorem wirtualnym – nie posiada własnej infrastruktury. Funkcjonuje w ramach sieci Plus szczycącej się bardzo dobrym zasięgiem oraz szybkością LTE. Na początku proponował jedynie 2 taryfy dla firm w opcji zarówno z telefonem, jak i bez – Biznes No Limit 12 oraz Biznes No Limit 24. Aktualnie usługi świadczone przez Premium Mobile są poszerzone o wiele innych wariantów, niemniej warto wiedzieć, jak wypadają one na tle tego, co prezentują pozostali operatorzy. My wzięliśmy pod lupę Plusa, Play, T-Mobile i Orange.

W Premium Mobile za 19,90 zł miesięcznie dostajemy:

  • rozmowy i SMS-y NO LIMIT do wszystkich sieci,
  • 5 GB internetu,
  • minuty na numery stacjonarne za 29 gr/min.,
  • MMS-y za 29 gr/MMS.

Premium Mobile posiada także inne nieco droższe pakiety:

oferta premium mobile

Brzmi całkiem kusząco, lecz powyższe informacje należy odnieść do danych o najniższych abonamentach z telefonem dla klientów indywidualnych w wymienionych powyżej sieciach. W Plusie przyjdzie nam za niego zapłacić 29,99 zł/mies. Możemy liczyć na nielimitowane rozmowy do innych sieci oraz 2 GB internetu. Opłaty za SMS-y i MMS-y wynoszą odpowiednio 20 gr i 40 gr.

Decydując się na abonament w ramach Formuły Solo w Play, wydamy 30 zł/mies. Podobnie jak w Plusie otrzymamy 2 GB internetu, zaś za każdy SMS i MMS naliczona zostanie opłata w wysokości 19 gr. Oczywiście SMS-y do Play – podobnie jak i minuty – nie są obłożone limitami. Minuty do pozostałych sieci i na numery stacjonarne też są nielimitowane.

W T-Mobile jeżeli chcemy płacić stosunkowo niewiele, musimy zdecydować się na najtańszy abonament bez telefonu – 39,95 zł/mies. (z telefonem – o 20 zł drożej). Rozmowy na numery komórkowe i stacjonarne są bez limitów, a SMS-y i MMS-y kosztują 20 gr. Do tego mamy 5 GB internetu.

W Orange nie wygląda to już tak różowo. Najtańszy abonament kosztuje 29,99 zł/mies., ale nielimitowane rozmowy dostępne są jedynie w ramach tejże sieci. Co się tyczy pozostałych, to do wyboru mamy 200 min. lub 200 SMS-ów. Z internetem też – powiedzmy to sobie szczerze – jest „lekka” wtopa, bo 1,9 GB mamy jedynie przez pierwsze 3 miesiące, a później jest to zaledwie 0,5 GB/mies.

Czy zatem Premium Mobile to naprawdę najtańsza oferta? Wygląda na TAK – o ile ktoś rozgląda się za czymś w ekonomicznym segmencie.

Przetestowałem i zdecydowałem się na przeniesienie trzech numerów do Premium Mobile. Nie ma problemów z Internetem, połączeniami czy SMS’ami. Kwoty na fakturach są takie same jak w ofercie Premium Mobile (bez ukrytych opłat). Można śmiało powiedzieć, że to najlepsza dostępna opcja abonamentu „bez limitu” na rynku. 

 

 

Oceń post

Zostaw komentarz