Praca w trasie? Z dobrym laptopem nic strasznego!

Pracownik mobilny potrzebuje odpowiedniego wyposażenia. Gdy deadline zbliża się wielkimi krokami, wszyscy w firmie pracują na pełnych obrotach i mobilizują swoje siły, by wykorzystać każdą minutę na realizację powierzonych zadań. Nic dziwnego, że specjaliści często zabierają swoje obowiązki do domów, na urlop lub w podróż – zwłaszcza jeśli są przedstawicielami handlowymi i trasa to część ich pracy.

Czym kierować się podczas wyboru laptopa dla osób pracujących w podróży? Przyjrzyjmy się ofercie Gigam.pl i spróbujmy dopasować model spełniający oczekiwania osób wymagających.

14 cali, czy więcej?

Komputery mobilne o wielkości 15,6 cala to pomyłka – nawet jeśli najczęściej podróżujesz autem jako pasażer i musisz obsługiwać zlecenia na kolanach.

Prawdopodobnie nie będziecie w stanie wychylić monitora do odpowiedniego kąta – zwłaszcza, gdy Waszym środkiem transportu jest pociąg bez komfortowego stolika w przedziale biznesowym lub autobus. 13-calowy model może być dobrym wyborem dla analityków i osób, które w dużej mierze pracują za pomocą myszki. Pisanie tekstów specjalistycznych i sprzedażowych może być zbyt uciążliwe przez niewielkie klawisze. Wtedy lepiej wybrać 14-calowy produkt. Różnica teoretycznie niewielka, lecz w praktyce odczuwalna.

W przypadku 13 cali warto sięgnąć po Dell Inspiron 7386. Posiada on:

 • procesor i5-8265U
 • 8 GB pamięci RAM DDR4,
 • 256 GB SSD,
 • dotykowy ekran.

W ofercie 14-calowych laptopów, na próżno szukać dotykowego ekranu, dlatego lepiej postawić na mocne parametry techniczne, np. Dell Latitude 3490. Wyposażony został on w:

 • 16 GB pamięci RAM DDR4,
 • Kensington Lock konektor,
 • procesor i5-8250U,
 • 512 GB SSD.

Można określić go mianem wydajnego komputera mobilnego dla wymagających podróżników.

Wysoka jakość torby to komfort transportu

Kupowanie budżetowej torby kończy się stosunkowo dużym dyskomfortem lub nawet uszkodzeniem komputera. Gdy pasek przymocowany jest za pomocą plastikowych klamr, wystarczy niefortunne ułożenie się paska, by jedna z nich odpięła się od torby. W efekcie laptop ląduje na ziemi, co grozi uszkodzeniem twardego dysku, pęknięciem matrycy, obudowy lub awarią innych podzespołów. Jest to uszkodzenie mechaniczne, więc gwarancja go nie obejmuje.

Podróżując ze sprzętem, torba jest Waszym najlepszym przyjacielem. Powinna być wygodna, wodoodporna i wykonana w sposób porządny z najlepszych materiałów. Wybierając renomowanych producentów, warto dopłacić kilka procent więcej, ponieważ jest to inwestycja na wiele sezonów.

Dlaczego warto zainwestować w dotykowy ekran?

Kiedy wyboista droga nie pozwala używać standardowej myszki, czasem lepiej zmienić swój laptop w tablet. Dużo łatwiej i szybciej wykonasz większość prac związanych z przygotowaniem materiałów dla klienta.

Modele z dotykowym ekranem, np. Dell XPS 13 (9365) to w większości przypadków komputery 13-calowe. Mimo niewielkich rozmiarów mogą być wyposażone w naprawdę świetne podzespoły. W tym wypadku użytkownik otrzymuje:

 • 8 GB pamięci RAM DDR3,
 • procesor i5-8200Y,
 • 256 GB SSD,
 • Kensington Lock konektor.

Dodatkowym atutem jest fakt, że łatwiej przedstawisz kontrahentom zdjęcia, filmy i ofertę. Widząc profesjonalne narzędzia i przygotowanie do rozmowy, będą wiedzieć, że są w rękach prawdziwego fachowca.

Oceń post

Zostaw komentarz