najlepsza komedia

Uśmiejesz się, czyli najlepsze komedie w dziejach kina


Wszyscy lubimy się śmiać. Nawet, jeśli nie należysz do fanów gatunku filmowego, jakim są komedie, to z pewnością masz jakieś ulubione, których wspomnienie przywołuje Ci uśmiech na twarzy.

Przedstawiam Ci listę TOP 10 – najlepsze komedie, które przez widzów i krytyków zostały uznane za najzabawniejsze.

Czy leci z nami pilot? (1980)

Czy leci z nami pilot

Ted Striker jest byłym pilotem wojskowy. Po przeżytym koszmarze wojny boi się latać. Niedawno rozstał się też ze swoją dziewczyną Elaine, co dodatkowo podłamało go psychicznie. Wsiada jednak na pokład samolotu pasażerskiego, na którym Elaine jest stewardessą, by przekonać ją do powrotu. Podczas lotu załoga lotu ulega zatruciu i Ted jest jedyną nadzieją pasażerów na bezpieczne lądowanie. Musi jednak pokonać swój strach przed lataniem.

 

 

Pół żartem pół serio (1959)

Pół żartem pół serio

Kultowa komedia z niezapomnianymi rolami Merlin Monroe, Jacka Lemmona i Tony’ego Curtisa. Bezrobotni muzycy Jerry i Joe przypadkowo stają się świadkami porachunków mafijnych. Ścigani przez bezwzględnych morderców postanawiają przywdziać damskie ciuszki i dołączyć do żeńskiej grupy muzycznej. Jej wokalistka urocza Sugar rozkochuje w sobie obu.

 

 

Głupi i głupszy (1994)

Najlepsze-Komedie-Głupi i głupszy

Jeff Daniels i Jim Currey w szalonej komedii o dwóch nie do końca rozgarniętych przyjaciołach, którzy wyruszają w podróż przez Stany Zjednoczone, żeby zwrócić walizkę kobiecie, która zauroczyła jednego z nich. Nie wiedzą jednak, że po piętach depczą im przestępcy, dla których ta walizka była przeznaczona. Nie wiedzą też co jest w środku. Najlepsze komedie śmieją się z głupoty, wynosząc ją do poziomu epickiego.

 

Monty Python i Święty Graal (1975)

Monty Python i Święty Graal

Potężna dawka angielskiego humoru. Król Artur i jego dzielni rycerze wyruszają na poszukiwania Świętego Graala. Po drodze napotykają niezwykłe osobliwości, popadają w tarapaty i przeżywają liczne, absurdalne przygody.

 

Szajbus (1979)

W tytułowej roli uznany amerykański komik Steve Martin. Komedia przedstawia życiowe wzloty i upadki Navina Johnsona. W dzieciństwie zostaje adoptowany przez biedną rodzinę czarnoskórych chłopów. Jednak dzięki swej pomysłowości opracowuje serię wynalazków, co przynosi mu fortunę. Splot niezwykłych okoliczności sprawia jednak, że traci pieniądze, zakochuje się i cudem unika serii zamachów na swoje życie.

 

 

Gliniarz z Beverly Hills (1984)

Gliniarz z Beverly Hills

Błyskotliwy policjant z Detroit Axel Foley preferujący niekonwencjonalne sposoby walki z przestępcami wyrusza do słonecznego Beverly Hills. Tam na własną rękę rozpoczyna śledztwo w sprawie zabójstwa swojego przyjaciela. Zaprzyjaźnia się też z dwoma poczciwymi policjantami, którzy mu pomagają. Doskonała komedia sensacyjna, pełna zwrotów akcji z Eddym Murphy w roli głównej.

 

 

Życie biurowe (1999)

 

Komedia w zabawny sposób przedstawiająca monotonne życie pracowników biurowych korporacji lat 90-tych. Jeden z nich, młody programista Peter Gibbons, nie mogąc znieść codziennej rutyny, popada w depresję. Udaje się ze swoim problemem do terapeuty, który wprowadza go w hipnozę. Pod jej wpływem Peter całkowicie zmienia swoje podejście do życia i pracy. Wraz z kilkoma sfrustrowanymi kolegami postanawia zemścić się na pracodawcy.

Pogromcy Duchów (1984)

Pogromcy Duchów

Komedia ze szczyptą horroru. Trzech doktorów parapsychologii po utracie funduszy na prowadzenie badań postanawia założyć firmę usługową „Ghostbusters”. Wykorzystując wiedzę zdobytą na Uniwersytecie, oczyszczają Nowy Jork z niebezpiecznych zjawisk paranormalnych. Na drodze staje im wysoki urzędnik magistratu, który zamyka ich firmę. Tymczasem nad miastem wisi wielkie niebezpieczeństwo ze strony potężnych sił nieczystych. I tylko Pogromcy Duchów są zdolni mu zapobiec.

 

 

Blues Brothers (1980)

Blues Brothers

Szalona komedia dobrze doprawiona doskonałą muzyką. Jake po wyjściu z więzienia postanawia reaktywować swój zespół. Wraz z bratem Elwoodem chcą w ten sposób zebrać fundusze na uratowanie sierocińca, w którym się wychowali. W tym filmie zdecydowanie króluje blues. Swój udział wzięły w nim takie gwiazdy tego gatunku jak: James Brown, Ray Charles, czy Aretha Franklin.

 

 

Dzień świstaka (1993)

najlepsze-komedie-dzien-swistaka

Jedna z najlepszych komedii romantycznych w historii kina z Billem Murray’em i Andy MacDowell. Phil jest prezenterem pogody o niezbyt pogodnym usposobieniu, który marzy o karierze. Tymczasem zostaje wysłany z ekipą telewizyjną na amerykańską prowincję, gdzie ma nadać relację z Dnia Świstaka. Od początku nic nie układa się po jego myśli. W końcu uznaje, że był to najgorszy dzień w jego życiu. Następnego ranka po przebudzeniu orientuje się, że utknął w czasie i musi przeżywać go na nowo.


Jak wiele gustów, tak wiele zestawień najlepszych komedii. Każdy ma przecież nieco inne poczucie humoru.

Śmiało możesz więc powiedzieć, że najlepsze komedie to te, które podobały Ci się najbardziej.

 

 

 

 

Oceń post

Zostaw komentarz