monitoring przez internet

Monitoring Przez Internet – Jak To Działa

Rosnąca szybkość łączy internetowych pozwala na bezpośredni podgląd obrazu rejestrowanego przez kamery służące do monitoringu w czasie rzeczywistym (w praktyce zawsze występuje pewne drobne opóźnienie, jednak zwykle nie większe niż kilka sekund). Również większość współcześnie sprzedawanych urządzeń (rejestratorów), daje możliwość przesyłu obrazu za pośrednictwem łączy internetowych.

Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby monitoring różnego typu obiektów mógł odbywać się właśnie za pośrednictwem internetu. To niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki któremu obraz z kamer możemy odbierać za pomocą naszego komputera lub telefonu komórkowego.

monitoring

Monitoring przez Internet to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą zabezpieczyć swój dom – gdy wyjechały, są w pracy lub jakimkolwiek innym miejscu, zawsze mogą podglądać obraz z wnętrza domu lub z jego najbliższej okolicy (w zależności od tego, gdzie zainstalowane zostały kamery). Systemy monitoringu internetowego to również dobra opcja dla właścicieli pensjonatów, hoteli, ośrodków wypoczynkowych itp. Dzięki kamerom umiejscowionym na zewnątrz tych obiektów lub w ich wnętrzu, potencjalni goście mogą zobaczyć jak wygląda ośrodek lub jego bezpośrednia okolica, za pośrednictwem zwykłej strony internetowej.

Monitoring Przez Internet – Jak To Działa W Praktyce

Jak To Działa W Praktyce? Bardzo Prosto!

Rejestrator wystarczy podłączyć do internetu (potrzebne będzie nam w miarę wydajne łącze internetowe). Obraz możemy odbierać na dowolnym rodzaju komputera, z poziomu praktycznie każdej przeglądarki internetowej – potrzebna będzie instalacja specjalnego dodatku (wybór konkretnej wtyczki zależy od rodzaju przeglądarki, z jakiej korzystamy).

Następnie wystarczy w pasku adresu przeglądarki internetowej wpisać adres IP rejestratora, z jakiego chcemy uzyskać obraz i gotowe. Monitoring może być również prowadzony za pośrednictwem zwykłych smartfonów. Wystarczy w miarę szybki bezprzewodowy internet oraz specjalna aplikacja do odtwarzania obrazu – takie aplikacje są często dołączone do samych rejestratorów cyfrowych na płycie CD, ale równie dobrze można je ściągnąć bezpośrednio z internetu.

Dla odbioru obrazu z kamer monitoringu potrzeba będzie jeszcze właściwa konfiguracja samego rejestratora oraz przeglądarki internetowej. W pierwszym przypadku chodzi o odpowiednie przekierowani portów – informacje na ten temat znajdziemy w instrukcji każdego rejestratora. Takie informacje można znaleźć również w sieci. W drugim przypadku chodzi o instalację określonych wtyczek, które pozwalają oglądać obraz z kamer z poziomu przeglądarki. 

Oceń post

4 komentarze

  1. Przydałaby mi sie taka możliwość kontrolowania obrazu z kamer poprzez internet. czesto podróżuję więc miałby oko na swoją firmę i to co się w niej dzieje. Wydaje się, że nie jest to takie trudne. moze spróbuje

  2. W dzisiejszych czasach technologia poszła tak na przód, że nie ma się co dziwić, że monitoring jest już nawet przez internet. Jednak czy to tak na prawdę jest potrzebne? Czy ja wiem, można by było na ten temat polemizować i to bardzo długo, ale Ci co chcą niech to wykorzystują. Niech wykorzystują najnowsze technologie.

  3. Dużo ostatnio mówi się o wykorzystywaniu kamer w komputerze do podglądania ludzi. Raczej należy się przed tym bronić niż wykorzystywać do kontrolowania pracowników. W takim celu najlepiej założyć autoryzowane kamery przemysłowe.

  4. Fajna kamerka, ciekawy pomysł. Ogolnie najlepszym sposobem na złodzieja jest dobry sąsiad ale nie zawsze takiego dobrego sasiada sie ma. Ogolnie idealnych zabezpieczen nie ma, ale to nie znaczy że trzeba złodziejowi ułatwiac włamanie. Ja w swoim domu zainwestowałem w dobre drzwi i okna antywłamaniowe, a gdy wyjezdzam na dłużej to zostawiam w domu włączoną fotopułapkę, takie urzadzenia można kupic w sklepach ze sprzetem detektywistycznym, np w Spy-center.

Zostaw komentarz