Kupujemy dobry laptop do gier – trzy elementy, na które powinien zwrócić uwagę każdy gracz

Laptopy gamingowe już dawno przestały kojarzyć się z ciężkimi i nieporęcznymi sprzętami, które z racji swoich gabarytów mogły być użytkowane tylko w domowym zaciszu. Nowoczesne komputery do gier to estetyczne i lekkie urządzenia, które możemy zabierać ze sobą nawet w podróże. Notebook taki musi jednak spełniać pewne kryteria, aby pozwolić nam na sprawną obsługę gier. Na co należy zwracać uwagę wybierając nowy laptop do gier?

Szybki procesor i wydajna karta graficzna

Procesor to serce każdego komputera. Im jest on szybszy, tym laptop pracuje płynniej, a jego użytkowanie jest bardziej komfortowe. Laptop do gier musi być więc wyposażony z procesor najnowszej generacji. Najlepiej jest wybierać komputery, które posiadają czterordzeniowe procesory o jak najwyższym taktowaniu. Aktualnie prym wiodą komponenty Intel Core i7 i to właśnie model laptopa z takim procesorem warto wybrać do obsługi laptopa gamingowego. Jednak szybki i wydajny procesor to nie wszystko. Ważnym składnikiem jego wyposażenia jest także karta graficzna. Najlepszym wyborem dla graczy będzie karta graficzna dedykowana. Nie warto natomiast inwestować w laptopy wyposażone w zintegrowaną grafikę gdyż może okazać się ona niewystarczająca do obsługi niektórych bardziej wymagających tytułów gier.

Matryca o dobrej rozdzielczości i duży ekran

Aby zapewnić sobie komfortowe granie, ekran laptopa gamingowego powinien być odpowiednio duży. Najlepiej jest więc wybierać modele o przekątnej ekranu co najmniej 15,6 cala, a najlepszym wyborem będzie 17,3 cala. Tak duży ekran zagwarantuje nam bowiem znakomite efekty wizualne oraz nie będzie męczył naszych oczu, co ma szczególne znaczenie zwłaszcza przy wielogodzinnym graniu. Jeśli planujemy korzystać z komputera także poza domem, postawmy na matową matrycę, od której nie będzie się odbijało światło. Matryca laptopa do gier powinna być także w wysokiej rozdzielczości. Wato więc zdecydować się na laptop pracujący w rozdzielczości Full HD. Dobrym pomysłem, zanim kupimy laptop, jest także odwiedzenie sklepu, w którym znajduje się wybrany przez nas model. Dzięki temu obejrzymy na żywo interesujący nas laptop oraz będziemy mieli możliwość jego przetestowania. Warto wybrać laptop do gier w Neonet.pl, gdyż sklep ten oferuje możliwość zapoznania się z dostępną ofertą w Internecie oraz obejrzenie wybranego produktu i jego odbiór w sklepie stacjonarnym.

Szybki dysk w laptopie do gier

Ważnym elementem laptopa gamingowego jest także dysk. Najlepszym wyborem dla gracza będzie inwestycja w laptop do gier wyposażony w szybki dysk SSD. Dyski te są bowiem znacznie wydajniejsze, szybsze oraz charakteryzują się niższym poborem energii. Ma to niebagatelne znaczenie w przypadku grania, gdyż gry będą ładowały się znacznie szybciej, a sama ich obsługa będzie znacznie bardziej komfortowa. Nowoczesny dysk SSD pozwoli nam skupić się wyłącznie na graniu i zapomnieć o wszelkich problemach.

Materiał partnera

Oceń post

Zostaw komentarz