Kultowe kinowe dzieła, jako gry Lego

Trudne początki Lego gry z Harry Potterem w roli głównej

Mawia się, że początki są trudne, co faktycznie sprawdziło się w przypadku pierwszego licencjonowanego tytułu na potrzeby Lego gry. Chodzi o Lego Creator: Harry Potter. O ile wcześniej koncern miał już udane próby wykorzystywania znanych filmowych opowieści w swoich klockach, o tyle w przypadku gier mały czarodziej był pierwszym, który pojawił się w formie animowanej. Niestety przyjęcie nie było najlepsze. Jednak nie powinno to dziwić, ponieważ sami gracze oceniali produkcję jako dość prostą, infantylną, a do tego sama grafika pozostawia wiele do życzenia. Po tej nieudanej próbie marka wstrzymała się z kolejnymi grami na licencji aż na trzy lata.

Lego gry Star Wars, czyli powrót dobrej passy

Kolejnym dziełem, w którym wykorzystano filmową opowieść, była seria ze Star Wars zapoczątkowana w 2005 roku, czyli właśnie wtedy, gdy do kin wchodziła Zemsta Sithów, trzeci epizod Gwiezdnych Wojen. Lego doskonale wykorzystało koniunkturę, ale trzeba też powiedzieć, że dobrze wywiązało się z zadania. Pierwsza część tej kultowej serii została bardzo dobrze przyjęta. Nie tracąc rozpędu, już rok później wyszła kolejna część – Lego Star Wars II: The Original Trilogy. Produkcja została równie dobrze oceniona, jak pierwsza. Natomiast w kolejnym roku wyszła The Complete Saga. Z kolei w 2011 premierę miała The Clone Wars, a w 2016 najnowsza, czyli Przebudzenie Mocy, którą oparto na siódmej już części tego kultowego filmu.

Nowa historia Batmana

Pośród wielu dostępnych tytułów gier, które wypuściła firma Lego, nie mogło zabraknąć Batmana. Co ciekawe, zamiast powielać istniejącą historię, postanowiono stworzyć jej własną wersję, co było ryzykownym, jednak na szczęście udanym posunięciem. Można było wcielać się w postać nie tylko samego Batmana, lecz także Jokera, czy Pingwina, co bardzo przypadło graczom do gustu. W latach 2012 oraz 2014 wyszła kolejno druga i trzecia odsłona perypetii człowieka nietoperza.

Indiana Jones i jego przygody

Lego doskonale wykorzystuje popularność znanych kinowych produkcji, tworząc na bieżąco nowe tytuły dla graczy. Nic więc dziwnego, że lubiany Indiana Jones również pojawił się w dorobku marki. Wydano dwie części, a mianowicie The Original Adventures oraz The Adventures Continues. Pierwsza obejmowała trzy części popularnej historii, natomiast w drugiej dodano wątki z najnowszego dzieła Stevena Spielberga, czyli z Królestwa Kryształowej Czaszki.

Wymienione powyżej przykłady nie są wszystkimi produkcjami, które opierały się na znanych kinowych dziełach, ponieważ było ich znacznie więcej. Trzeba też powiedzieć, że stale wychodzą nowe tytuły, które także wykorzystują aktualną modę na znanych bohaterów. Lego dobrze wie, jak wykorzystać taki potencjał i przekuć go w sukces.

Artykuł zewnętrzny

4.7/5 - (3 votes)

Zostaw komentarz