konfiguracja norton

Jak Skonfigurować Kontrolę Rodzicielską W Programie Norton 360

Bez wątpienia nazwa firmy Symantec kojarzy się każdemu kto choć trochę interesuje się losem swojego komputera i dba o jego bezpieczeństwo oraz ochronę przed wszelkiego rodzaju zagrożeniami z sieci.

Norton 360 to jeden z kilku produktów tej firmy. Warto przyjrzeć się bliżej niektórym funkcjom tego bardzo praktycznego narzędzia.

Z pewnością kojarzą nam się również takie produkty jak Norton Commander czy Norton Ghost. Jednak Norton 360 to najnowsza wersja oprogramowania firmy Symantec. Dodatkowo został on rozbudowany o funkcjonalność, posiada bardzo czytelny interfejs oraz jest prosty w obsłudze, z którą poradzi sobie tak naprawdę każdy.

Program oprócz tego, że zapewnia nam ochronę podstawową przy przeglądaniu stron internetowych czy poczty email to chroni nas także przed kradzieżą danych czy pozwala na robienie bezpiecznych zakupów. Dodatkowo dzięki dużej konkurencji możemy nabyć go w atrakcyjnej cenie, np. w sklepie omegasoft.pl.

Proces Konfiguracji W Programie Norton 360

norton 360

Norton 360 jest także wyposażony w dodatkowy moduł ochrony rodzicielskiej dzięki której możemy zapewnić także bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników sieci. Konfiguracja tego modułu nie wymaga dużo czasu i poradzi sobie z nią każdy rodzic. Pierwszym krokiem po instalacji programu jest jego uruchomienie. Gdy otworzy nam się okno główne korzystamy z opcji ustawienia i tutaj wyświetla nam się kolejne okno ze szczegółowymi ustawieniami. Jednak w przypadku konfiguracji kontroli rodzicielskiej interesuje nas jedynie opcja Kontrola rodzicielska i kontrola prywatności.

Po wybraniu tej opcji w następnym oknie należy aktywować przycisk obok kontroli rodzicielskiej. Po wykonaniu tej czynności pojawia nam się możliwość konfiguracji w którą to właśnie należy wejść. Tutaj pojawia nam się możliwość ustalenia hasła, które powinno być znane tylko nam. Wybrane hasło należy następnie raz jeszcze  potwierdzić ina koniec zatwierdzić przyciskiem ok.

Po tej czynności pojawia nam się okno o nazwie lista użytkowników funkcji Kontrola rodzicielska, gdzie mamy możliwość zmiany podstawowych ustawień. Wobec czego obok grupy dziecko należy zmienić ustawienie domyślne na optymalne dla nas, do wyboru mamy kilka opcji. Po dokonaniu wyboru należy zapisać zmiany a następnie wejść w opcje zarządzanie grupami użytkowników. W oknie które nam się otworzy wybieramy grupę dziecko i tutaj możemy dokonać zmian ograniczeń.

Jednak aby mieć pewność, że nasze dziecko może bezpiecznie przeglądać strony internetowe warto zaznaczyć wszystkie kategorie witryn internetowych, co uchroni przed niechcianymi informacjami. W tym miejscu mamy możliwość także ustanowienia wyjątków od stron blokowanych, jednak to już jest kwestia indywidualna i można ją dowolnie zmieniać. Wybór oczywiście należy zatwierdzić. Na koniec możemy zamknąć okno oraz potwierdzić przyciskiem gotowe.

panel norton

W tych kilku prostych krokach mamy poprawnie skonfigurowaną funkcje ochrony rodzicielskiej, co zapewni bezpieczne korzystanie z komputera nawet najmłodszym.

Norton 360 nie przysparza również kłopotów systemowych, nie obciąża ani nie spowalnia komputera podczas codziennego korzystania. Dodatkowo mamy także pewność, że ważne informacje, pliki czy wszelkiego rodzaju dane które posiadamy na komputerze będą zupełnie bezpieczne. 

Oceń post

5 komentarzy

  1. Zgadzam się z innymi, że jest to przede wszystkim pożyteczna opcja, jaką daje nam Norton i rzeczywiście są sytuacje, że trzeba z niej skorzystać. Co do samego wpisu daje możliwość szybkiej konfiguracji, szczególnie dla osób, które wcześniej się tym nie zajmowały i nadal mogą być określane w tym zakresie jako typowi laicy.

  2. Przydatny wpis, który pozwala rzeczywiście wyciągnąć możliwości jakie daje nam Norton na światło dzienne. Oczywiście przydatna opcja, szczególnie w przypadku rodziców, którzy mają dorastające dzieci, nad którymi kwestia kontroli jest szczególnie trudna, dlatego trzeba chwytać się różnych rozwiązań, które pozostają do dyspozycji, a ochrona rodzicielska w Nortonie to taka właśnie forma.

  3. Ogólnie nie przebadam za Nortonem, właśnie dlatego, że poszczególne opcje trudno wyciągnąć na światło dzienne. Dlatego wielki plus za ten wpis, gdyż ktoś w końcu wyjaśnił prosto jak skorzystać z tak pożytecznej opcji jak kontrola rodzicielska w Nortonie, nieco ukrytej.

  4. Rewelacyjny program do kontrolowania dziecka jakie strony internetowe przegląda. Bo w dzsiejszych trzeba uważać co dziecko robi….

Zostaw komentarz