Rewolucyjny sejf tożsamości w Norton 360

W dzisiejszych czasach prawie każdy posiada wiele urządzeń za pomocą których łączy się z internetem i na których przechowuje poufne dane logowania. Utrata takich danych często może okazać się bardzo niebezpieczna.

Dlatego warto rozważyć dostępne na rynku opcje które pozwolą nam zabezpieczyć dostęp do naszych cennych danych. Jedną z nich jest sejf tożsamości w programie Norton 360.

Rożne Urządzenia – Różne Działanie

 norton

 

Norton 360 firmy Symantec powstał z myślą nie tylko o użytkownikach komputerów stacjonarnych, ale także doskonale sprawdza się na urządzeniach mobilnych, bez wyjątku czy jest to nasz smartfon, tablet, laptop czy komputer PC.

Oczywiście każde z tych urządzeń potrzebuje zupełnie innej ochrony, ponieważ na komputerach wykonujemy o wiele więcej rzeczy i na o wiele większą skalę to właśnie na tych urządzeniach Norton 360 oferuje zabezpieczenie przed zagrożeniami internetowymi, natomiast na smartfonach ważniejsza jest z kolei ochrona przed utratą danych osobowych, czy bezpieczeństwo wiadomości prywatnych.

Oczywiście program sprawdza się idealnie na każdym urządzeniu i możemy go także odpowiednio skonfigurować do naszych potrzeb. Kolejną duża zaletą jest szeroka dostępność antywirusa Norton 360 w sklepach internetowych.

Konfiguracja Sejfu Tożsamości

panel norton

Aby mieć pewność bezpiecznego korzystania z sieci warto odpowiednio skonfigurować sejf tożsamości, co możemy zrobić tak naprawdę w kilku krokach. Dodatkowo pomoże nam w tym bezpieczny i przejrzysty interfejs. Do konfiguracji ustawień sejfu tożsamości potrzebny jest nam oczywiście zainstalowany program Norton 360.

W oknie głównym należy wybrać opcje ochrona tożsamości, a następnie opcje zarządzaj ochroną tożsamości. W tym miejscu pojawia nam się możliwość wyboru następnej opcji jaką jest sejf tożsamości. Jeśli nie jest ona aktywna należy ją przełączyć przyciskiem tak aby była ona włączona. Następnym krokiem jest opcja konfiguracji dostępna tuż obok.

Tutaj pojawia nam się kilka opcji, które możemy skonfigurować. Pierwszą z nich jest konfiguracja sejfu tożsamości, która umożliwia bezpieczne przechowywanie danych do logowania, adresu, haseł czy numerów kart kredytowych.

Po wybraniu tej opcji mamy możliwość utworzenia hasła, jednak tutaj ważne jest to aby hasło było znany tylko nam i abyśmy go nie zapomnieli, ponieważ nie będzie możliwości odzyskania hasła ze względów bezpieczeństwa. Ważne aby hasło było także odpowiednio silne.

Plusem programu Norton 360 jest to, że nie musimy ręcznie wprowadzać danych, ponieważ tak naprawdę wystarczy jedynie to, że przeglądając czy logując się na danej stronie program automatycznie pyta czy ma zapamiętać dane. Jednak jeśli program wykryje, że witryna jest fałszywa oczywiście nie pozwoli na wypełnienie danych.

Kolejną opcją jest karta tożsamości, gdzie sejf może przechowywać informacje którymi użytkownik posługuje się przy wypełnianiu różnego rodzaju kwestionariuszy. Tutaj możemy skonfigurować także dane dotyczące naszej karty kredytowej.

Mamy także opcje przenieś online dane sejfu tożsamości co wymaga zalogowania do konta Norton Account. Operacja ta jest możliwa jednorazowo. Po jej dokonaniu możemy mieć dostęp do danych online z wielu komputerów za pomocą odpowiedniej strony i oczywiście po zalogowaniu.

Dostępność Sejfu Online W Norton 360

Sejf online jest to nowa opcja dostępna jedynie w programie Norton 360. Konfiguracji sejfu tożsamości możemy jednak dokonać tylko w przypadku kiedy funkcja ta nie została jeszcze skonfigurowana lub dane sejfu tożsamości zostały przywrócone. Poprawnie skonfigurowany sejf tożsamości zapewnia bezpieczeństwo naszych najbardziej prywatnych danych.

Oceń post

Zostaw komentarz