Kariera Marzeń – 7 Porad, Jak Zdobyć Wymarzoną Pracę

Marzy Ci się praca, w której będziesz robić to, co sprawia Ci przyjemność, a na dodatek dostaniesz za to wynagrodzenie? Myślisz, że to nieosiągalne?

Przecież, aby dostać satysfakcjonującą posadę, trzeba mieć ogromne szczęście!

Może wystarczy trochę temu szczęściu pomóc? Poznaj kilka porad, jak skutecznie starać się o wymarzoną pracę. Spraw, aby Twoja wyśniona kariera stała się rzeczywistością.

 


 

Wizualizuj Marzenia, Działaj I Myśl Pozytywnie

Wizualizuj Marzenia Działaj I Myśl Pozytywnie

Na początek pomyśl o pracy, którą chcesz wykonywać. Pieniądze nie mają znaczenia. Po prostu wyobraź sobie siebie w idealnej dla Ciebie pracy. Wyobraź sobie też, jak będzie się rozwijała Twoja kariera.

Często wizualizuj sobie jak wygląda Twoje miejsce pracy, jakie masz zadania, jak dużo radości sprawia Ci ich wykonywanie. A następnie zacznij je wykonywać w wolnym czasie. Sprawdzisz, czy naprawdę jest to praca dla Ciebie.

Pragniesz projektować wnętrza? Zacznij to robić dla swoich przyjaciół. Możesz też zgłosić się jako wolontariusz albo stażysta do pracy, która Cię interesuje. A przede wszystkim myśl pozytywnie. Powtarzaj sobie, że gdzieś tam czeka na Ciebie wymarzona praca i właśnie Ty ją dostaniesz.

Urozmaić Swoje CV

jak-napisać-cv-

Założę się, że doskonale wiesz jakie informacje należy zawrzeć w CV. Ale czy wiesz, co zrobić, aby zostały one zauważone i żeby ich treść faktycznie przekonała pracodawcę, że to właśnie Ciebie warto zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną?

Zawrzyj w swoim CV informacje, które naprawdę mogą zainteresować pracodawcę. Unikaj wyliczania doświadczeń nie związanych z posadą, na którą aplikujesz. Nic złego w tym, aby mieć kilka wersji CV albo nawet tworzyć nowe za każdym razem, kiedy starasz się o kolejną pracę.

Napisz także coś na temat umiejętności miękkich, na przykład ukończonego kursu negocjacji oraz o swoich zainteresowaniach. Może są zbieżne z zainteresowaniami pracodawcy i będzie miał o co zagadnąć na rozmowie kwalifikacyjnej. Zaprezentuj swoje mocne strony, np. umiejętność zarządzania czasem. Niech Twoje CV się czymś wyróżnia. Do tekstu dodaj jakieś ciekawe elementy graficzne i wyróżnienia tekstu. Szukając odpowiedzi na powyższe pytanie, polecam gorąco publikację na temat tego – Jak Napisać CV

Stwórz Interesujący List Motywacyjny

Stwórz Interesujący List Motywacyjny

 

Źródło: pracaprzezinternet24.pl

Staraj się unikać szablonów. Porządnie przygotuj się do napisania listu do konkretnej firmy, zbierając najpierw informacje o niej i o posadzie, na jaką aplikujesz. Przekonaj pracodawcę, że interesuje Cię właśnie ta praca i dlaczego się do niej nadajesz. Stawiaj przede wszystkim na swoje doświadczenie i mocne strony, które interesują pracodawcę. Najlepiej wymień je w punktach.

Zdobądź Mentora

Osoba, która pozytywnie zmotywuje Cię do skutecznego poszukiwania pracy, a jednocześnie przekaże Ci nieco swojej wiedzy, to ktoś kogo teraz najbardziej potrzebujesz. Twoim mentorem może być Twój przyjaciel albo członek rodziny, który również poszukuje pracy albo jego kariera ułożyła się tak jak chcesz, aby ułożyła się Twoja.

Poproś taką osobę o wsparcie, podnoszenie Twojego morale, rady, przećwiczenie rozmowy kwalifikacyjnej, czy sprawdzanie CV i listu motywacyjnego.

Poznaj Starszych Pracowników

Starszych oczywiście, jeśli chodzi o stopnie kariery. Poszukaj osób, które wykonują pracę, którą Ty chcesz wykonywać albo wcześniej ją wykonywali, zanim awansowali.

Pomocny może być Facebook i inne media społecznościowe. Zwyczajnie poszukaj znajomych i znajomych znajomych, którzy pracują albo pracowali w firmach, do których chcesz aplikować. Skontaktuj się z nimi i podpytaj, na czym polega praca, o którą zabiegasz.

Może dadzą Ci jakieś wskazówki i dobre rady. Uczęszczaj też na spotkania, seminaria, czy prelekcje osób, których kariera odpowiada Twoim marzeniom. Oni też mogą być źródłem cennych rad. Poza tym dowiesz się, czy ta praca odpowiada Twoim oczekiwaniom.

Pomagaj Znajomym

Po pierwsze, rozpowiedz wśród znajomych, że poszukujesz pracy. Może ktoś słyszał o kimś, kto szuka właśnie kogoś takiego jak Ty. Po drugie, poszukując pracy przeglądasz mnóstwo ofert, a czasem uczestniczysz w rozmowach o pracę, która okazuje się nie dla Ciebie. Może jednak znasz kogoś, kto idealnie pasowałby do tej posady.

Przekaż mu informację o naborze. Nawet, jeśli jej nie wykorzysta, zapamięta, że się o niego troszczysz. A w przyszłości, gdy sam usłyszy o interesującej dla Ciebie ofercie, również Cię o tym poinformuje. Może brzmi to trochę jak interesowna przyjaźń. Ale bynajmniej nie o to chodzi. Po prostu zatroszcz się o swoich znajomych, a na pewno na tym nie stracisz.Chcesz wiedzieć jak wykorzystać czas wolny? Zajrzyj – 8 Ciekawych Sposobów Na Czas Wolny

Zrób Dobre Wrażenie

Zrób dobre wrażenie

Ile razy to już było? Na rozmowie kwalifikacyjnej trzeba zrobić dobre wrażenie. No tak, ale jak, kiedy zżera Cię stres, ręce się trzęsą, a w gardle sucho. Przed pójściem na rozmowę zrelaksuj się i naładuj pozytywną energią. Poćwicz albo pobiegaj.

Wyzwolą się endorfiny, hormony szczęścia. Dużo się uśmiechaj, już od przekroczenia progu firmy, również wtedy, gdy rozmawiasz z pracodawcą przez telefon. Ubierz się oficjalnie i elegancko. Krocz śmiałym, sprężystym krokiem, patrząc przed siebie, a nie pod nogi. Gdy witasz się z osobą rekrutującą, pewnie i stanowczo, ale nie za mocno, uściśnij jej dłoń. Poczekaj, aż pozwoli Ci usiąść i usiądź bliżej krawędzi krzesła. Wyprostuj się.

Udowodnij pracodawcy, że Twoja wiedza i doświadczenie przyda się firmie. Jeśli zostanie Ci zadane trudne pytanie, poproś o chwilę na zastanowienie. Spróbuj znaleźć jakiś wspólny temat z rekrutującym, po prostu, żeby pokazać, że dobrze się z Tobą rozmawia. Poczucie humoru też może okazać się przydatne. Oboje jesteście nieco spięci, dobrze więc rozluźnić nieco atmosferę. Przygotuj też kilka pytań do pracodawcy. Pokaż, że interesuje Cię firma, okaż entuzjazm i zaangażowanie.

Mam nadzieję, że tych kilka, w gruncie rzeczy podstawowych wskazówek, okaże się pomocna w poszukiwaniu pracy i przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej.

Pamiętaj, żeby się nie poddawać.

Wymarzona kariera jest w zasięgu Twojej ręki.

Oceń post

Zostaw komentarz