Jak zrobić stronę internetową w 10 minut? Zakładamy stronę internetową

Obecność w internecie to obecnie „must have” każdej marki i firmy, niezależnie od wielkości, popularności czy lokalizacji. Bardzo często wydaje się, że stworzenie i prowadzenie profesjonalnej strony internetowej jest nie tylko bardzo kosztowne, lecz także wymaga posiadania szerokiej wiedzy informatycznej.

Na szczęście sytuacja wygląda inaczej i zarówno koszty, jak i samo prowadzenie firmowej witryny nie są aż tak przerażające. Wykorzystując odpowiednie narzędzia, każdy jest w stanie samodzielnie prowadzić stronę, która przyciągnie wiele osób oraz nie pochłonie dużego budżetu.

Poradnik został opracowany przez stronę jakzrobicstrone24.pl – Wejdź na stronę i sprawdź pełny poradnik krok po kroku jak założyć stronę w 10 minut.

Najważniejszy krok: wybór domeny

Jedną z najbardziej istotnych decyzji w tworzeniu strony internetowej jest wybór domeny. Warto zastanowić, się jaka końcówka będzie najbardziej odpowiednia np.: .pl, .com.pl, .com, .eu. Aby podjąć właściwą decyzję, warto pomyśleć o zasięgu firmy. Jeśli zajmujemy się handlem zagranicznym, najbardziej odpowiednie będą końcówki .com czy .eu. Jednak dla firm regionalnych, zdecydowanie lepiej sprawdzą się domeny regionalne. Z wyborem danej domeny związany jest również jej koszt, który zazwyczaj waha się od 40 do 120 zł za rok.

strona-internetowa

Hosting. Co to jest i do czego służy?

Żadna strona internetowa nie może funkcjonować bez hostingu. Mówiąc najprościej, jest to miejsce na serwerze, na którym umieszczamy wpisy, zdjęcia, filmy itp. Aby wybrać odpowiedni hosting, warto przemyśleć profil strony oraz związane z nim usługi dodatkowe.
Przemyśl dokładnie tą decyzję i wybierz firmę hostingową, która gwarantuje:

  • Niezawodność – strona zawsze się wyświetli
  • Szybkość – serwis zawsze się szybko ładuje, bez zbędnych problemów
  • Intuicyjność – musimy być w stanie sami wszystko zrobić
  • Atrakcyjną cenę – hosting jest płatny, ale wiele firm oferuje doskonałą usługę w bardzo niskiej cenie

Odpowiednie pozycjonowanie – klucz do sukcesu

Wybrałeś domenę, hosting, masz już pierwsze informacje na stronie, więc teoretycznie wszystko działa. Warto jednak zwrócić uwagę na zainteresowanie stroną oraz odpowiednie pozycjonowanie. Wykorzystaj narzędzie Google Analytics, aby obserwować aktywność na twojej stronie oraz zadbaj o właściwe pozycjonowanie, dzięki czemu twoja strona będzie najchętniej odwiedzanym serwisem.

Powodzenia!

5/5 - (2 votes)

Zostaw komentarz