Jak Szybko Zasnąć 10 Innowacyjnych Metod Na Sen

Jak Szybko Zasnąć? 10 Innowacyjnych Metod Na Sen

Czas płynie nieubłaganie, a Ty nie możesz zmrużyć oka.

Wiercisz się i denerwujesz, że jutro będziesz czuć się i wyglądać jak zombie.

Każdy miewa takie dni, kiedy po prostu, z nieznanych nikomu powodów i mimo szczerych chęci przywołania snu, on uparcie nie nadchodzi.

Sprawdź, co możesz w takiej sytuacji zrobić.

Wstań

To może brzmi trochę paradoksalnie, ale jeśli nie możesz zasnąć, zamiast kręcić się w łóżku i męczyć, lepiej wstań.

 


 

A gdy już wstaniesz, zrób coś, co jednocześnie Cię zmęczy, ale będzie relaksujące. Znam przypadek osoby, która w takich sytuacjach gotuje i to jej pomaga. Ty możesz posłuchać muzyki. Odradzam ciężkie brzmienia. Niech to będzie raczej muzyka spokojna i wyciszająca. Możesz też poczytać, ale unikaj zapalania w tym celu jasno żarzącego się światła.

Zamiast czytać, lepiej posłuchać audiobooka. Absolutnie nie włączaj telewizora ani komputera. Promienie wysyłane przez ekran spowodują, że Twój organizm się rozbudzi. Stosuj techniki relaksacyjne, np. jogę albo medytację. Połóż się do łóżka dopiero, gdy poczujesz senność. Najlepiej wtedy, gdy zaczną Ci się zamykać oczy lub nie będziesz w stanie opanować ziewania. Proponuję w drugiej zakładce, otworzyć publikację, która również nawiązuje do tematyki ściśle powiązanej z prawidłowym wypoczynkiem w nocy, czyli – Wspaniały Sen Osiągnij Stan Idealny

Odetnij Się Od Hałasów, Które Nie Dają Ci Spać

Odetnij się od hałasów, które nie dają Ci spać

Powodem Twoich kłopotów z zaśnięciem mogą być uciążliwe odgłosy. Jeśli mieszkasz w mieście, pewnie z przyzwyczajenia ignorujesz ruch uliczny za oknem. Są jednak hałasy, które słyszysz w nocy na tyle rzadko, że potrafią skutecznie utrudnić Ci zaśnięcie. Jedyne co możesz w takiej sytuacji zrobić to wyeliminować je albo odseparować się od nich. Jeśli to dźwięki dobiegające z zewnątrz, zamknij okna. Jeśli źródło leży u sąsiadów, zwróć im na to uwagę. Zagłusz nieprzyjemne, uciążliwe dźwięki, włączając kojącą muzykę.

Jak Szybko Zasnąć? Wyrzuć Z Głowy Problemy

Na Twoje kłopoty z zaśnięciem może mieć wpływ stres wywołany problemami dnia codziennego. Gdy się położysz, przychodzi chwila wyciszenia i zaczynasz intensywnie rozmyślać nad tym, co poszło nie tak, co może pójść nie tak i jak sobie z tym poradzić. Musisz wyrzucić z siebie wszystkie tego typu myśli. Nad swoimi problemami zastanawiaj się zanim położysz się do łóżka. Weź kartkę papieru albo notes, zapisz wszystkie rozterki, które Cię trapią, rozpisz sobie możliwości ich rozwiązania. Kiedy skończysz, zamknij notes, złóż kartkę i schowaj. Powiedz sobie, że od tej chwili wszystkie problemy są tam zapisane, a nie kłębią się w Twojej głowie. Wrócisz do nich jutro. Dziś pora wypocząć.

Zaparz Sobie Rumianek

PARZENIE RUMIANKU

Na pytanie jak szybko zasnąć odpowiedzią może być popularne zioło. Obok wielu innych cennych zastosowań, rumianek ma działanie uspokajające. Jeśli więc powodem Twoich problemów ze snem mogą być nerwy, zaparz sobie herbatkę z rumianku i wypij przed pójściem spać.

Jak Szybko Zasnąć?Weź Ciepły Prysznic Albo Kąpiel

Jednym ze sposobów na szybkie zaśnięcie jest wzięcie ciepłego prysznica albo kąpieli przed położeniem się do łóżka. Ciepła woda Cię lekko rozgrzeje. A gdy wejdziesz do chłodniejszej sypialni, a później pod nienagrzaną jeszcze kołdrę, temperatura Twojego ciała zacznie się powoli obniżać. To sprawi, że poczujesz zmęczenie i senność. Będzie to spowodowane spowolnieniem funkcji życiowych. Uspokoi się i wyrówna bicie serca i oddech. Organizm naturalnie przygotuje się do przejścia w stan odpoczynku.

[sociallocker] Poświęciłem sporą ilość własnego czasu, aby dostarczyć Ci wartościowej, unikalnej informacji rozwiązującej dany problem.
W związku z tym proszę jedynie o udostępnienie mojej ciężkiej pracy Twoim znajomym.
Pozwoli mi to utrzymać serwer, który generuje z roku na rok coraz to większe koszty.
Dziękuje serdecznie z góry, WW.[/sociallocker]
Wykonaj Kilka Prostych Ćwiczeń Na Nogi

Wprawdzie nie powinno się ćwiczyć tuż przed snem, ale wykonanie kilku ćwiczeń na nogi może pomóc w zaśnięciu. W jaki sposób? Otóż krew, mówiąc obrazowo „spłynie” do nóg, a „odpłynie” z głowy. Ciśnienie się obniży, więc łatwiej będzie Ci się wyciszyć, a w konsekwencji zasnąć. Proponuję zrobić kilka przysiadów albo usiąść na krześle i naprzemiennie zginać i prostować kolana.

Wypróbuj Stare, Dobre Liczenie Owiec

liczenie owiec

To może wydawać się zabawne, ale liczenie owiec albo innych, dowolnie wybranych przedmiotów może skutecznie pomóc Ci w przeniesieniu się do krainy snów. Skupienie się na liczeniu pozwala umysłowi się oczyścić i uspokoić, co zwiększa prawdopodobieństwo zaśnięcia. Wypróbuj ten sposób na sobie, bo nie na każdego on działa.

Kontrolowanie oddechu ma wywołać podobne skutki, jak liczenie owiec. Skup się na każdym wdechu i wydechu. Niech Twój oddech będzie głęboki i spokojny. Zaangażuj do tego przeponę. Myśl tylko i wyłącznie o oddychaniu. Proponuje przeczytać dla relaksu, publikację nawiązującą do ważnego tematu jakim jest – Szanowanie Czasu Wolnego

Jak Szybko Zasnąć? Odizoluj Się Od Wszelkich Źródeł Światła

Być może powodem, dla którego nie możesz zasnąć jest to, że w Twojej sypialni jest zbyt jasno. Zasuń szczelnie zasłony albo żaluzje w oknach. Możesz też założyć sobie na oczy maskę, taką rodem z amerykańskich filmów.

Nie stresuj się tym, że nie możesz zasnąć. Najgorsze co możesz zrobić w chwili, gdy sen nie przychodzi, to denerwować się z tego powodu. Skutkiem stresu będzie pobudzenie, co tym bardziej utrudni Ci zaśnięcie. Jeśli żadna z poprzednich metod nie pomogła, połóż się w wygodnej pozycji i zrelaksuj. Zastosuj jedną z metod medytacji, wyrównaj oddech, pomyśl o czymś przyjemnym. Twoje ciało, pomimo braku snu, w pewnym stopniu odpocznie. A po jakimś czasie powinien zmorzyć Cię sen.

Gdy nie możesz zasnąć, zrelaksuj się i pomóż swojemu organizmowi się wyciszyć.

Teraz już wiesz, jak szybko zasnąć, więc bezsenność powinna przestać Cię dręczyć.

Oceń post

Jeden komentarz

Zostaw komentarz