marzenia

Marzenia i cele – Kilka Pomocnych Rad, Jak Realizować cele i marzenia.

Jeśli wydaje Ci się, że Twoje marzenia i cele są niemożliwe do spełnienia, to mocno się mylisz. Każdy cel da się zrealizować, pomimo przeszkód, które wydają Ci się nie do przejścia. No, może za wyjątkiem takich, których nie da się fizycznie pokonać (ale kto wie, może za kilka lat…).

Gdy już wiesz, czego pragniesz, zaplanuj realizację swojego pragnienia, a następnie, krok po kroku wytrwale za nim podążaj. Przed Tobą kilka rad, które mogą okazać się pomocne w osiągnięciu tego, o czym marzysz.

 

Uwierz W Swoje Cele & Marzenia

Uwierz W Swoje Cele

Czasem może Ci się wydawać, że innym ludziom, bardziej majętnym, z lepszymi koneksjami łatwiej zrealizować marzenia. To, na co Ty musisz pracować wiele lat, oni dostają od tak po prostu. Pamiętaj jednak, że to, co może wydawać Ci się mało prawdopodobne do osiągnięcia dla Ciebie, mimo wszystko jest możliwe.

Nie przejmuj się, że musisz w realizację swojego marzenia włożyć więcej pracy. Uwierz w nie. Uwierz, że to, co sobie zamarzysz jest osiągalne. Przekuj swoje marzenie w głębokie pragnienie i przekonanie, że potrafisz je zrealizować. To nie oznacza, że musisz uwierzyć, że będzie łatwo i szybko albo, że będzie wyglądało dokładnie tak, jak sobie wyobrażasz.

Po prostu musisz uwierzyć, że to jest możliwe do osiągnięcia przez Ciebie, że potrafisz, jesteś w stanie. Krótko mówiąc, aby spełnić swoje marzenie, musisz uwierzyć w siebie. Czy Twoim marzeniem jest kariera? Sprawdź 7 porad, aby otrzymać wymarzoną posadę!

Sporządź Plan Działania

Sporządź Plan Działania

Każdy marzyciel, który osiągnął sukces w realizacji swoich marzeń był jednocześnie człowiekiem czynu. Aby jednak podejmować kroki, które doprowadzą Cię prosto do Twojego celu, musisz mieć opracowany plan działania. Na początek sprecyzuj swoje marzenie i zapisz je w dzienniku, zeszycie, w telefonie albo na komputerze (np. przy pomocy Evernote).

Następnie zapisz w punktach jakie działania doprowadzą Cię do realizacji marzenia. W ten sposób przekształcisz swoje pragnienie w realny cel, czyli coś osiągalnego dla Ciebie. Sprawę ułatwi Ci jeszcze bardziej podzielenie jednego dużego celu na mniejsze, które możesz osiągać w krótszym czasie.

Przykład: chcesz wybudować dom, jednak budowa domu kosztuje, więc najpierw wyznacz sobie sumę, jaką musisz zdobyć, żeby było Cię stać i wyznacz sobie czas na realizację tego zadania, następnie kupno działki, itd.

Otaczaj Się Motywującymi Ludźmi

Otaczaj Się Motywującymi Ludźmi

Całymi garściami czerp wiedzę i motywację od ludzi, którzy Cię wspierają, wierzą w Ciebie, dopingują Cię. To może być ktoś, kto osiągnął, to co ty, kto chce to osiągnąć albo po prostu uważa, że Twoje marzenie jest fajne.

Unikaj natomiast tych, którzy Cię zniechęcają, roztaczając przed Tobą ponurą wizję cierpień, które czekają Cię po drodze do celu, sfrustrowani, że sami nie potrafią zrealizować swoich marzeń. Dziel swój entuzjazm z ludźmi, którzy Cię wspierają, chwal się każdym kolejnym osiągnięciem, które przybliża Cię do celu. Bierz także przykład z osób, które przed Tobą spełniły swoje marzenia. Niech ich historie Cię inspirują – Oto lista inspirujących ludzi.

[sociallocker] Poświęciłem sporą ilość własnego czasu, aby dostarczyć Ci wartościowej, unikalnej informacji rozwiązującej dany problem.
W związku z tym proszę jedynie o udostępnienie mojej ciężkiej pracy Twoim znajomym.
Pozwoli mi to utrzymać serwer, który generuje z roku na rok coraz to większe koszty.
Dziękuje serdecznie z góry, WW.[/sociallocker]

Małymi Krokami Podążaj Do Celu

Nadszedł czas na działania. Koniec z odkładaniem pierwszego kroku na jutro. Przestań robić sobie wymówki. Po prostu zacznij działać. Podążaj obraną drogą małymi krokami. Nawet jeśli nie będą imponujące, to każda kolejna strona powieści, którą pragniesz napisać, każde kolejne opanowane słówko języka, którego chcesz się nauczyć, to krok do przodu. A ponieważ łatwo było je wykonać, zmotywują Cię do zrobienia kolejnego.

Dokonuj Właściwych Wyborów

Dokonuj Właściwych Wyborów

Wiele z tego, co osiągamy, zależy od dokonanych przez nas wyborów. Oczywiście nie wszystko, niektóre rzeczy są od Ciebie niezależne. Nie oznacza to jednak, że jeden dobry wybór sprawi, że nagle cała reszta pójdzie jak z płatka. Chodzi o to, że często nie zdajesz sobie sprawy, jak dużo od Ciebie zależy i jak duża moc drzemie w działaniu.

Po pierwsze uczyń ze swojego marzenia priorytet i włóż w niego swój wysiłek, czas, pieniądze, poświęcenie. To pierwszy wybór, jakiego musisz dokonać. Ten wybór to też rezygnacja z rzeczy, które pozostają w konflikcie z Twoim marzeniem albo odłożenie ich na dalszy plan.

Otwórz Się Na Różne Możliwości

Nie ulegaj pokusie sztywnego trzymania się planu. Korzystaj ze wszystkich nadarzających się okazji, które mogą ostatecznie doprowadzić Cię do realizacji marzenia, nawet jeśli nieco różniącego się od pierwotnego. Załóżmy, że pragniesz pisać, co ma Ci przynieść sławę i pieniądze.

Twoje marzenie może spełnić się na różne sposoby. Może napiszesz bestseler, a może będziesz pisać genialne artykuły do poczytnej gazety. Pamiętaj, że żadne marzenie nie jest lepsze od innego i przygotuj się na to, że Twoje pragnienia mogą się zmieniać. Często trudno zrezygnować z czegoś, w co włożyło się dużo wysiłku, ale pogódź się z tym, że Twoje priorytety mogą się zmienić. Może znajdziesz szczęście i satysfakcję w czym innym.

Może się też okazać, że za niektóre marzenia trzeba będzie zapłacić zbyt wysoką cenę i trzeba będzie z nich zrezygnować. Nie staram się bynajmniej Cię zniechęcić. Chodzi o to, że czasem lepiej zrezygnować z jednego marzenia, które w danym momencie może być nieosiągalne, żeby móc zrealizować inne.

 

Jakie są Twoje marzenia? Czy wierzysz, że jesteś w stanie je zrealizować? Jaki mały krok możesz już dziś podjąć, by zacząć je spełniać albo by kontynuować jego spełnianie?

Oceń post

Zostaw komentarz