Głośnik Bluetooth czy Wi-Fi – który z nich wybrać?

Ostatnimi czasy rynek oferuje nam szeroką gamę mobilnych głośników do wyboru. Możemy przebierać wśród rozmaitego wzornictwa, najróżniejszych konstrukcji oraz technologii. Który głośnik okaże się lepszym rozwiązaniem podczas małych i dużych letnich podróży, a który sprawdzi się przede wszystkim w domowym zaciszu?

W jakich sytuacjach sprawdzi się głośnik Wi-Fi?

Głośniki wykorzystujące transmisję audio poprzez bezprzewodową sieć domową należą do zdecydowanie najdroższej grupy mobilnych urządzeń audio. Nie są one odporne na uszkodzenia mechaniczne ani na zalania i zwykle wymagają one zasilania z sieci. Takie właściwości całkowicie dyskwalifikują je jako mobilne głośniki na pozamiejskie wycieczki, na kempingi, pod namiot, czy wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do sieci, a głośnik narażony jest na uszkodzenie.

Głośniki Wi-Fi zapewniają jednak bardzo wysoką jakość dźwięku (jak na kompaktowe głośniki) i mogą być łączone z kilkoma urządzeniami audio, co pozwala konfigurować domowy system audio. Dzięki głośnikom Wi-Fi możliwe jest bezproblemowe streamowanie muzyki ze Spotify, Tidala, czy Apple Music, a także z każdego domowego urządzenia mobilnego, które jest połączone z siecią. Głośniki Wi-Fi doskonale sprawdzają się jako mobilny, niewielki system audio do doraźnych zastosowań – np. do słuchania muzyki w kuchni podczas gotowania, w sypialni, czy w pokoju dziennym podczas sprzątania.

W jakich sytuacjach sprawdzi się głośnik Bluetooth?

Ten rodzaj głośników to prawdziwie mobilne źródło dobrej jakości muzyki. Łączą się one ze smartfonami, tabletami, czy laptopami poprzez moduł Bluetooth, zwykle posiadają wzmocnioną konstrukcję, która chroni je przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz spełnia wysokie normy IP. Profesjonalne i najpotężniejsze głośniki Bluetooth obecne na rynku są w stanie generować 90 dB dźwięk emitowany pod kątem 360 stopni.

Kompaktowe gabaryty, wzmocniona konstrukcja oraz długi czas pracy na jednym cyklu ładowania sprawiają, że mobilne głośniki Bluetooth to doskonałe rozwiązanie dla bardziej aktywnych, którzy poszukują dobrej jakości źródła dźwięku podczas wycieczek, uprawiania sportów, kempingów, czy wyjazdów nad wodę. Niektóre konstrukcje mobilnych głośników są wodoodporne, a przez to sprawdzą się do słuchania muzyki pod prysznicem, czy na imprezach basenowych. Dobry głośnik Bluetooth to perfekcyjny wakacyjny towarzysz, który sprawdzi się nie tylko do słuchania muzyki poza, ale i w domu. Najlepsze głośniki Bluetooth są w stanie pracować nieprzerwanie przez 20 godzin, co sprawia, że sprawdzą się nawet podczas kilkudniowych wypadów.

Co poza mobilnymi głośnikami?

Obecnie rynek sprzętu grającego oferuje o wiele więcej ciekawych niewielkich urządzeń, które pozwalają cieszyć uszy dobrej jakości muzyką bez wydawania na nie małej fortuny. Oferty sklepów nie kończą się wyłącznie na głośnikach Bluetooth oraz Wi-Fi, a coraz częściej na rynku możemy spotkać się z ciekawą alternatywą w postaci mini-wież, niewielkich zestawów HiFi, czy tanich soundbarów.

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz