firmy-z-dala-od-biurka

Prowadzenie Firmy Z Dala od Własnego Biurka

Podczas urlopu siłą rzeczy należałoby dać sobie spokój z prowadzeniem interesów, niestety nie zawsze jest to możliwe. Co zrobić, jeśli marzy nam się wyjazd na drugi koniec świata, a firma sama nie chce się jakoś poprowadzić?

Choć może nie wszystko będzie na początku tak proste i oczywiste jak wtedy, gdy pracujemy przy własnym biurku, to i po drugiej stronie świata można sobie poradzić.

Oczywiście remedium będzie stanowić w głównej mierze Internet i narzędzia w nim zgromadzone.


Świat Rzeczywisty Kontra Wirtualny

Świat Rzeczywisty Kontra Wirtualny

Warto zacząć od łącznika między światem rzeczywistym a Internetem. Trzeba pamiętać, że urzędy, nasi klienci i współpracujące firmy wciąż lubią np. dokumenty na papierze i przesyłane tradycyjną pocztą pod fizyczny adres. Co wtedy? Dobrym rozwiązaniem może okazać się zarejestrowanie firmy w wirtualnym biurze. Nie dość, że dostaniemy fizyczny adres w atrakcyjnej lokalizacji, to jeszcze zyskamy dostęp do wachlarza przydatnych usług.

Kiedy my będziemy wylegiwać się z komputerem lub tabletem na Copacabanie, ktoś w naszym biurze zajmie się korespondencją – jej odbiorem i wysłaniem, zaopiekuje się faxem, a także zeskanuje niezbędne dokumenty i prześle nam je mailem. Z przesyłaniem dokumentów w drugą stronę możemy poradzić sobie za pomocą tzw. drukarki internetowej – wystarczy, że załadujemy plik na odpowiedni portal, a zostanie on wydrukowany i wysłany w formie papierowej pod wskazany adres.

Po tym, jak prowadzenie firmy zrewolucjonizowała powszechna już bankowość elektroniczna, w tym samym kierunku zmierza księgowość internetowa. To nic innego jak portale oferujące zestaw narzędzi, dzięki którym za darmo wykonamy sami niezbędną księgowość niedużej firmy.

Dzięki temu zaoszczędzimy czas, ale także pieniądze, które w innym wypadku musielibyśmy wydać na księgową. Ponadto takie narzędzia są w pełni mobilne, a zatem mamy dostęp do księgowości firmy przez 24 godziny na dobę, także w weekendy, niedziele i święta. Dodatkowym atutem jest fakt, że wiele z tych portali umożliwia także składanie deklaracji podatkowych przez Internet.

Co Warto Wiedzieć o Swoich Klientach

Co Warto Wiedzieć o Swoich Klientach

Warto także pamiętać o klientach. Im podczas naszej nieobecności może pomóc system rezerwacji on-line. Narzędzie to przyda się wtedy, gdy nasza działalność polega na wykonywaniu pracy u klienta lub na umawianiu się z nim w takim bądź innym celu. Jeśli nie chcemy nosić ze sobą wszędzie terminarza i odbierać telefonów o każdej porze, udostępnijmy system rezerwacji on-line.

Dzięki niemu klienci będą mogli sami zapisać się na wizytę w dogodnym dla siebie i nas, a jednocześnie dostępnym terminie. Możemy też skorzystać z dodatkowych usług oferowanych przez tego typu serwisy – mogą np. za nas i w naszym imieniu wysyłać klientom powiadomienia e-mailem czy SMS-em.

Powyższe propozycje to oczywiście zaledwie garstka rozwiązań, jakie oferuje Internet.

Za każdym razem, kiedy stajemy przed konkretną potrzebą, możemy spodziewać się, że w Sieci znajduje się już narzędzie, które pomoże nam ów problem rozwiązać.

Choć niektóre z nich mogą być płatne, czasem warto w nie zainwestować, by móc przez chwilę prowadzić firmę w Sandomierzu prosto z chińskiej restauracji lub leżaka na Lazurowym Wybrzeżu. 

Tadeusz Bisewski
Mala-Firma.pl – wszystko o zakładaniu firmy!


Oceń post

Zostaw komentarz