darmowy hosting

Darmowy Hosting Zdjęć i Lista Serwisów Hostingowych

Pragniesz umieścić zdjęcia na swojej stronie, blogu, na forum, w serwisie aukcyjnym, stworzyć album lub po prostu podzielić się swoimi fotkami z bliskimi, ale nie chcesz za to płacić? A może chcesz dodać zdjęcie na facebooka, a nie wiesz jak się za to zabrać.? 

Darmowy hosting zdjęć to rozwiązanie wprost idealne dla Ciebie.

Dowiedz się, czym jest, jak z niego skorzystać, jakie są jego wady i zalety.

 

Czym Jest Hosting Zdjęć?

Hosting zdjęć to udostępnienie przez dostawcę usług internetowych miejsca na swoim serwerze na umieszczenie tam plików graficznych przez użytkownika. W tym przypadku dostawcą usług internetowych będzie firma prowadząca serwis, oferujący usługę – darmowy hosting zdjęć. Innymi słowy, aby umieścić swoje zdjęcia w sieci, nic za to nie płacąc, możesz skorzystać z oferty właśnie takiego serwisu.

Jak Działają Serwisy Do Darmowego Hostingu Zdjęć

jak działają serwisy do darmowego hostingu

Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz hasło „darmowy hosting zdjęć”, a ukaże Ci się lista serwisów, które oferują usługę umieszczania zdjęć w sieci i to za darmo.

Każdy z serwisów hostingowych posiada panel dodawania plików graficznych. W ten sposób umożliwia umieszczanie zdjęć na serwerze. W większości przypadków, wgranie zdjęcia jest bardzo łatwe i intuicyjne. Większość serwisów obsługuje najpopularniejsze formaty plików graficznych: jpg, jpeg, gif, png.

Jakie Możliwości Daje Darmowy Hosting Zdjęć?

Strony hostingowe oferują między innymi możliwość darmowego umieszczania swoich zdjęć na innych serwisach. A wygląda to w następujący sposób:

<

 • Hosting zdjęć na serwis aukcyjny – wgrywając zdjęcia, które chcesz zamieścić na swojej aukcji, możesz wybrać rozmiar miniaturki, która ukaże się użytkownikom serwisu z aukcjami. Serwis wygeneruje kod HTML, który należy skopiować i wkleić do opisu aukcji. Wygenerowany zostanie także link do miniatury z odsyłaczem do powiększonego obrazka.
 • Hosting zdjęć na forum – serwis wygeneruje BBCode do wstawienia zdjęcia na forum.
 • Hosting zdjęć na stronę www – serwis wygeneruje kod HTML do wstawienia zdjęcia na stronę internetową.

O ile niektóre z darmowych serwisów hostingu zdjęć nastawione są głównie na generowanie linków, o tyle istnieją także fotograficzne serwisy społecznościowe, które dają możliwość gromadzenia i katalogowania zdjęć poza dyskiem Twojego komputera. Dzięki temu masz dla nich więcej przestrzeni i dostęp z każdego miejsca. Wystarczy, że posiadasz urządzenie z dostępem do internetu. Wiele serwisów hostingowych umożliwia tworzenie albumów, edytowanie zdjęć i zarządzanie nimi, a także dzielenie się wgranymi obrazkami na popularnych portalach społecznościowych.

Jakie Ograniczenia Mają Darmowe Hostingi?

Jakie Ograniczenia Mają Darmowe Hostingi

Oczywiście nie może być idealnie. Darmowy hosting zdjęć obarczony jest pewnymi ograniczeniami. Będą one się różniły w zależności od serwisu, dlatego warto zapoznać się z nimi wcześniej, zanim zaczniesz na nim umieszczać swoje zdjęcia. Oto bariery, na które możesz natrafić:

 • Ograniczony rozmiar jednego dodawanego pliku (np.: 1Mb, 6Mb).
 • Ograniczona liczba plików do wgrania naraz.
 • Ograniczona liczba plików do wgrania w ogóle.
 • Miesięczny limit transferu.
 • Przechowywanie zdjęć przez ograniczony okres (np. 3 miesiące).
 • Wyświetlanie się reklam na zdjęciach.
 • Przesyłanie maili reklamowych.
 • Konieczność rejestracji w serwisie.
Darmowy Hosting Zdjęć – Jaki Serwis Wybrać?

Darmowy Hosting Zdjęć - Jaki Serwis Wybrać

Gdy już wiesz na czym polega darmowy hosting zdjęć, wybierz dla siebie serwis hostingowy, który spełni Twoje oczekiwania. Poniżej przedstawiam popularne strony, zarówno polskie jak i zagraniczne wraz z krótkim opisem możliwości, które oferują.

Fotosik.pl

To polski serwis do darmowego hostingu zdjęć, całkowicie w języku polskim. Wgranie obrazka nie wymaga rejestracji, jednak bez niej nie masz dostępu do innych funkcji oferowanych przez serwis, takich jak edycja i usuwanie zdjęć. Fotosik.pl umożliwia wgrywanie plików graficznych również z innych stron internetowych. Darmowy hosting jest ograniczony możliwością wgrania 10 zdjęć naraz, miesięcznym limitem transferu wynoszącym 1GB oraz limitem dodawanych zdjęć – do 100 plików. Fotosik.pl jest także serwisem społecznościowym, gromadzącym miłośników fotografii, oferując im między innymi możliwość dodawania ocen, komentowania zdjęć i wypowiedzi na forach tematycznych.

PhotoBucket

Jeden z najpopularniejszych darmowych serwisów służący przechowywaniu zdjęć. Umożliwia także wgrywanie plików video. Oferuje funkcje porządkowania fotografii w albumy prywatne i publiczne i łatwe linkowanie plików. Posiada także rozbudowane funkcje edytowania zdjęć. Darmowa rejestracja zapewnia 500 MB przestrzeni na pliki i 10 GB miesięcznego transferu.

[sociallocker] Poświęciłem sporą ilość własnego czasu, aby dostarczyć Ci wartościowej, unikalnej informacji rozwiązującej dany problem.
W związku z tym proszę jedynie o udostępnienie mojej ciężkiej pracy Twoim znajomym.
Pozwoli mi to utrzymać serwer, który generuje z roku na rok coraz to większe koszty.
Dziękuje serdecznie z góry, WW.[/sociallocker]

Flickr

Kolejny bardzo popularny serwis stworzony z myślą o magazynowaniu, katalogowaniu i udostępnianiu zdjęć. Flickr to także serwis społecznościowy, gdzie możesz spotkać ludzi dzielących Twoją pasję fotograficzną. Posiada szeroki wachlarz funkcji edytowania zdjęć i umożliwia dodawanie do nich tagów. Oferuje ponadto możliwość dzielenia się swoimi fotkami m.in. na Facebooku, Twitterze, czy wysyłanie ich mailem. Rejestracja w serwisie jest darmowa. Flickr może pochwalić się największą udostępnianą darmową przestrzenią – 1000GB, która może pomieścić nawet 500tys. zdjęć.

Imgur

Ta strona oferująca darmowy hosting zdjęć wyróżnia się możliwością wgrywania plików graficznych z Internetu oraz tworzenia memów, czyli dodawania opisów na zdjęcia. Serwis oferuje także możliwość komentowania i ocenienia zdjęć innych użytkowników i dodawania ich do listy ulubionych. Ponadto umożliwia tworzenie własnych albumów. Dzięki aplikacji o takiej samej nazwie, możesz mieć dostęp do zdjęć zamieszczonych na serwisie z poziomu swojego urządzenia mobilnego. Serwis udostępnia zestaw linków/kodów każdego z umieszczonych obrazków i odnośniki do dzielenia się zdjęciami na popularnych portalach społecznościowych. Darmowy hosting jest ograniczony – maksymalny rozmiar zdjęcia wynosi 1 MB, a ponadto zdjęcia są usuwane z serwera po pół roku niewyświetlania.

Pamiętaj również, że hosting jest podstawą dla profesjonalnego wizerunku Twojej firmy. 

Jak widzisz darmowy hosting zdjęć daje wiele możliwości. Możesz z nich korzystać swobodnie, a przede wszystkim zupełnie za darmo.

Oceń post

Jeden komentarz

 1. Wypróbuj nasz serwis : http://www.gambetto.de . Nie uraczysz tam limitów o których piszesz . Może nie jest to jeden z monopolistycznych hostingów zdjęć ale oferuje wszystko co potrzeba . Jego odpowiednikiem jest również na tej samej zasadzie : http://www.4img.eu który działa już od wielu lat . Obie strony oferują bezpieczne SSL oraz tworzenie prywatnych albumów plus inne funkcje .

Zostaw komentarz