Czym jest eCommerce? Jaką platformę do eCommerce wybrać?

W obecnych czasach, coraz więcej rzeczy kupujemy przez internet – zarówno na portalach aukcyjnych jak i w specjalnych sklepach internetowych. Tak jest nam po prostu wygodniej. Nie musimy wychodzić z domu, wystarczy kilka kliknięć, a paczka wędruje do nas lada moment, za pośrednictwem kuriera. Czym jest eCommerce? Kiedy warto zdecydować się na eCommerce i jaką platformę wybrać?

Czym jest eCommerce?

ECommerce to nic innego jak handel, który obejmuje sprzedaż oraz kupno produktów i usług za pośrednictwem sieci internetowej. ECommerce często dla przedsiębiorców jest dodatkowym kanałem dystrybucji, ponieważ daje im możliwość znacznego powiększenia zysków oraz pozwala poszerzyć ofertę również na inne rynki.

Podstawowymi gałęziami eCommerce są B2B czyli Business to Business – handel towarem lub usługami pomiędzy firmami oraz B2C czyli Business to Client – handel pomiędzy przedsiębiorcą, a konsumentem. 

ECommerce, ze względu na rozwój technologiczny, jest bardzo przyszłościową branżą, dlatego warto jest się zainteresować tym obszarem, zwłaszcza jeżeli prowadzimy już biznes polegający na handlu bezpośrednim. Jeżeli chcemy spróbować swoich sił w branży eCommerce, warto zdecydować się w jaki sposób będziemy prowadzić nasz biznes – np. czy skorzystamy z portali aukcyjnych, grup zakupowych, a może stworzymy własny sklep internetowy? Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, jednak my chcielibyśmy skupić się na ostatnim z nich – sklepie stawianym na platformie eCommerce.

Własny sklep internetowy w branży eCommerce – jaką platformę wybrać?

Gdy zdecydujemy się na stworzenie swojego sklepu internetowego eCommerce, przychodzi czas na wybór platformy. Czym kierować się przy wyborze? Którą z nich wybrać?

Do wyboru mamy takie typy platform eCommerce jak: 

  • Platformy SaaS (Software as a Service) – to najtańsze rozwiązanie, zawierające gotowy zestaw integracji i funkcji. Platformy te są dość łatwe w obsłudze, co pozwala nam na prowadzenie sklepu, bez pomocy programisty. Platformy Saas są wciąż rozwijane i stale aktualizowane. Ich minusem jest jednak fakt, że nie można dostosować ich do indywidualnych potrzeb, bo są “pisane pod wszystkich”. 
  • Platformy Open Source – to platformy działające na zasadzie otwartej licencji, umożliwiające nam na modyfikacje we własnym zakresie. Do tego typu platform zaliczają się popularne WooCommerce, PrestaShop czy Magento. Pomoc programistów przy tego typu platformach jest nieoceniona! Zwłaszcza, ze ilość wtyczek, modułów i  rozszerzeń może przyprawić nas o zawroty głowy!
  • Platformy dedykowane – tworzone od podstaw, specjalnie pod indywidualne potrzeby Twojego sklepu internetowego. Mają największe możliwości modyfikacji. To rozwiązanie dla osób, posiadających spore wymagania i potrzebujących zaawansowanych rozwiązań.

Wybór platformy eCommerce powinien być dobrze przemyślany, ponieważ jest to decyzja na dłuższy czas. Zbudowanie swojego sklepu internetowego nie jest łatwym zadaniem. Warto więc powierzyć je doświadczonym specjalistom. Sprawdź ofertę Software House’u Develtio: https://greenparrot.pl/software-house/uslugi/ecommerce/.

Oceń post

Zostaw komentarz