Czy warto jeszcze kupować telefony komórkowe?

Smartfony, czyli telefony z dotykowym ekranem i możliwościami niewielkich rozmiarów komputera, na trwałe wpisały się w już w świat telefonii bezprzewodowej. Mimo stałego rozwoju technologicznego, klasyczne telefony komórkowe nadal cieszą się nieoczekiwaną popularnością. Użytkownicy zmęczeni ciągłą obecnością w sieci, wybierając się na wypoczynek lub poświęcając się pracy nadal sięgają po klasyczne komórki. W ten sposób ograniczają korzystanie z zasobów sieci do minimum, a jednocześnie pozostają w kontakcie z najbliższymi. Co jeszcze powoduje, że w sklepach z artykułami RTV nadal możemy znaleźć telefony komórkowe?

Praktyczne cechy klasycznej komórki, których nie posiada smartfon

Młodsi czytelnicy, którzy, jak to się mówi, „urodzili się ze smartfonem w dłoni”, mogą w końcu nie wiedzieć, co to jest „komórka”. Dlatego przypomniamy, czym charakteryzuje się klasyczny telefon komórkowy.

Ograniczone możliwości w zakresie korzystania z internetu

Część aparatów telefonicznych posiada możliwości korzystania z internetu, jednak w porównaniu ze smartfonami jest ona bardzo ograniczona. Chociaż może to brzmieć jak wada, to użytkownicy zgodnie przyznają, że dzięki temu przestają odczuwać przymus stałego podłączenia do sieci. Uczucie to jest szczególnie istotne podczas wakacji, kiedy chcemy przede wszystkim odpocząć, a nie aktualizować profile społecznościowe.

Klawiatura z przyciskami

Klawiatura dotykowa jest oczywiście wygodna i zazwyczaj bardziej intuicyjna, niż klawiatura przyciskowa. Jeśli jednak nie jesteśmy przyzwyczajeni do dotykowego ekranu lub szukamy telefonu dla osoby starszej, która nie musi chcieć uczyć się obsługi nowej technologii, lepszym wyborem jest klawiatura z przyciskami. Przyciski są mniej reaktywne, dlatego osobom nieprzyzwyczajonym do tego rodzaju obsługi, łatwiej będzie zapanować nad tym, co dzieje się z telefonem.

Niewielki rozmiar

Duży rozmiar smartfona jest wynikiem umieszczania w nim wygodnego wyświetlacza, który umożliwia użytkownikom wygodne przeglądanie internetu, oglądanie filmów czy granie w gry. Niestety, duży ekran nie tylko łatwo ulega uszkodzeniom, ale również jest bardzo niewygodny w transporcie. Klasyczny telefon komórkowy bez problemu zmieścisz w kieszeni, a nawet w najmniejszej torebce.

Wytrzymała bateria

Kolejnym mankamentem, wynikającym z dużych możliwości technologicznych smartfona, jest szybko rozładowująca się bateria. Akumulatory są oczywiście wytrzymałe, ale jednoczesne używanie kilku wymagających aplikacji bardzo szybko ja wyczerpuje. Używając klasycznej komórki nie musisz się niepokoić o stan baterii, jeśli wyjdziesz z domu na całe popołudnie bez ładowarki i zapasowego akumulatora. Telefon komórkowy możesz ładować raz na kilka dni, a nadal pozostanie niezawodny.

Odporność na zniszczenie

Wyobraź sobie, że Twój smartfon spada na twardą posadzkę. Sięgasz po niego drżącą dłonią i, w zależności do efektu, oddychasz z ulgą lub zaczynasz w panice szukać serwisu, w którym wymienisz zniszczony ekran. Uszkodzenie tego wrażliwego elementu może zresztą nastąpić nawet bez nieszczęśliwego wypadku – nawet ziarnka piasku są w stanie porysować ekran. Telefony komórkowe nie są co prawda niezniszczalne, ale ryzyko tak poważnego uszkodzenia jest znacznie mniejsze.

Zobacz klasyczne telefony komórkowe w ofercie Neo24.

4/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz