Co do grania? Pecet a konsola – porównanie

Prawdziwy fan świata wirtualnego, miłośnik nowinek technologicznych, a także zapalony gracz na pewno rozumie doskonale, jak duży dylemat wiąże się z inwestycją w sprzęt hi-tech. Kiedy przychodzi chęć szerzenia swojej pasji do gier komputerowych, nie wiadomo, na co postawić – czy zagospodarować zaoszczędzone środki pieniężne w klasyczny PC, czy może przerzucić się na popularną obecnie konsolę? My złotego środka nie mamy, ale z pewnością jesteśmy w stanie wyszczególnić kilka kwestii podstawowych związanych z oboma kategoriami urządzeń i zrobimy to w pełni obiektywnie.

Wygoda, ale wydatek

Jeżeli dysponujesz standardowym PC – nawet najlepszej klasy jak te dostępne na stronie Net-s.pl, niestety musisz w swój sprzęt inwestować regularnie. Wraz z biegiem czasu posiadany model będzie stawał się powoli przeżytkiem, nawet gdy jeszcze parę miesięcy temu sporo za niego zapłaciłeś. W związku z tym, niesamowicie ważne okazuje się bezustanne dbanie o modernizację peceta, a przez to rozumie się wymianę konkretnych podzespołów, aby całość sprzętu działała szybko, sprawnie, bez zawieszeń i awarii. Z jednej strony wydaje się to mało opłacalne, bo wydajemy sporo na komputer, który po stosunkowo niedługim okresie użytkowania znowu będzie wymagał znaczącego nakładu finansowego. Z drugiej jednak w przypadku inwestycji w niemożliwą d rozbudowywania konsolę do gier, płacimy raz, ale gdy stanie się ona technologicznym reliktem przeszłości, trzeba będzie po prostu zakupić nowy model. W PC można dowolnie kombinować, zwiększając pamięć, wymieniając kartę graficzną, procesor itd.

Raz ale nie na stałe

Patrząc na ofertę sklepu internetowego Net-s.pl, można dostrzec, iż konsol do gier jest cała masa i odznaczają się one wielorakimi parametrami technicznymi. Produkty Xbox czy Sony dominują od lat, przyciągając konsumentów w rozmaitych grupach wiekowych, udowadniając, że zarówno pasja grania w świecie wirtualnym, jak i sam fenomen wynalazku konsoli jest ponadczasowy i uniwersalny dla każdego użytkownika bez wyjątku. Liczba lat na koncie nie ma tu najmniejszego znaczenia. Po konsole równie chętnie sięgają dzieciaki, co i młodzież, a często nawet i dorośli. Są to nowoczesne urządzenia, jakie cechuje komfort i prostota obsługi. Ponadto płacimy za nie określoną kwotę i więcej w nie nijak nie inwestujemy, jak ma to miejsce chociażby w przypadku omówionych powyżej pecetów. Producenci konsol z reguły ograniczają możliwości nabywających ich wyroby wyłącznie do opcji ewentualnej wymiany dysku twardego. I ponownie, jak to wspomnieliśmy wcześniej – dla niektórych to plus, bo nie tracą dodatkowych środków, dla innych natomiast minus, gdyż uznają inwestycję w tej kategorii sprzęt za nie przyszłościową. Owszem można cieszyć się szeregiem rozmaitych innowacyjnych gier, bez konieczności spłukiwania się do suchej nitki na nowe podzespoły, ale dla wielu zapalonych „gadżetomanów” to rozwiązanie chwilowe, a brak sposobności ciągłego rozbudowywania urządzenia utożsamiany jest przez nich z wyłączną stratą pieniędzy. Jak zatem widać nie ma jednej konkretnej odpowiedzi, na co postawić, bowiem ta decyzja powinna być podjęta indywidualnie, w oparciu o własne zapotrzebowanie, upodobania i preferencje, a bogato zaopatrzone sklepy typu Net-s.pl jak najbardziej okażą się w tym pomocne, pozwalając na sprawne porównanie obu grup produktowych.

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz