Blender w domu – przyjaciel czy zbędny dodatek?

Lubimy mieć w kuchni pomocników, jednak nie zawsze dokonujemy dobrych wyborów. Blender ręczny jest raczej dodatkiem w kuchni, niż podstawowym urządzeniem. Nie można powiedzieć, że to niezbędny maszyna w kuchni. Z pewnością, każda gotująca osoba jest w stanie poradzić sobie bez tego poręcznego przyjaciela. Nie zapominajmy jednak o tym, że w zasadzie wszystko można zrobić samodzielnie, bez pomocy urządzeń do tego stworzonych, ale to z pewnością nie zaoszczędzi naszego czasu.
Przyjrzyjmy się zaletom blendera ręcznego, odkryjmy jego niezawodną moc i pozytywny wpływ na szybkość przygotowywanych potraw.

Blender – mały i poręczny pomocnik

To poręczne urządzenie, które zmieści się do każdej, nawet najmniejszej szuflady pod kuchennym blatem. Główną końcówką w blenderze ręcznym jest końcówka miksująca. Z jej pomocą jesteś w stanie rozdrobnić gotowane i blanszowane warzywa i przygotować pyszną zupę krem. Nasadki w blenderze mogą być wykonane ze stali i z plastiku. Wybierając stal, masz pewność, że Twój sprzęt nie będzie narażony na odkształcenia, podczas rozdrabniania twardszych warzyw czy owoców. Metalowe nasadki, są też łatwiejsze w czyszczeniu. Coraz częściej można znaleźć w sklepach, ręczne blendery z dołączonymi do nich dodatkowymi nasadkami, które spełniają różne funkcje. Możesz kupić blender z końcówką do spieniania mleka, ubijania czy rozdrabniania, ale oczywiście w żadnym zestawie nie zabraknie pojemnika, w którym możesz wszystko dokładnie zmieszać. Najlepsze propozycje wśród blenderów kielichowych znajdziesz w: (https://www.neo24.pl/maleagd/dokuchni/blendery-kielichowe.html).

Jaki powinien być blender?

Blender ręczny poradzi sobie z różnymi zadanymi przez Ciebie zadaniami. Najlepiej rozglądać się za takim urządzeniem, które będzie wyróżniało się dość dużą mocą. Silnik w tego typu urządzeniach jest bardzo istotny, gdyż to on odpowiada za intensywność pracy. Najlepiej szukać sprzętu o mocy ok 700 W. Pozwoli to na wysoką wydajność i dłuższą pracę urządzenia. W większości modeli, możesz zmieniać tryb pracy na mocniejszy – zwany turbo, który jest przystosowany do szybkiego i dokładnego rozdrobnienia jedzenia, ale należy pamiętać, że nie można nadużywać tego trybu. Jest to rozwiązanie „na chwilę”, które obciąża silnik blendera i może doprowadzić do jego przegrzania. Chcąc zmienić prędkość pracy noży w nasadce, wystarczy nastawić wybrane parametry, które zwykle reguluje się na poziomie rączki blendera. Kupująć, zestaw z różnymi nasadkami, mamy możliwość wykorzystać urządzenie do wielu zadań. Końcówka przeznaczona do ubijania, doskonale sprawdzi się podczas mieszania ciasta na naleśniki. Z dużym powodzeniem poradzi sobie przy łączeniu składników w cieście na muffiny i ubije pianę do ciasta.

Wydaje się, że blender nie jest kolejną ładną zabawką, którą musimy mieć w domu. To urządzenie, spełniające wiele funkcji i nie ogranicza nasz swoim dużym gabarytem. Z powodzeniem w krótkim czasie, przygotujesz szybką potrawę, nie będąc zmuszonym do rozkładania dużego sprzętu. Wyciągając wnioski z analizy użyteczności blendera – stwierdzamy, że to doskonały kompan w pracach kuchennych.

Oceń post

Zostaw komentarz