Akcesoria do telefonu dla biegacza

Czasy kiedy do uprawiania sportu wystarczało posiadanie wygodnych butów i dresów, dawno już za nami. Obecnie sport, zwłaszcza taki jak bieganie, to styl życia. Lubimy dokumentować swoje wyniki na portalach społecznościowych, a nawet zwyczajnie gromadzimy dane dla własnej analizy, lub przedstawienia trenerowi personalnemu. Aby mieć łączność ze światem i dostęp do niezbędnej technologii korzystamy podczas biegania z telefonu, który łączy w sobie wszystkie potrzebne dla nas funkcje. Sam telefon to jednak nie wszystko. Warto wiedzieć w jakie gadżety i zainwestować jeśli chcemy korzystać z pełni z jego funkcjonalności, podczas aktywności fizycznych. Poniżej lista akcesoriów dla biegacza, na przykładzie telefonu Motorola Moto E5 Plus.

Zabezpieczenie to podstawa

Nawet najlepsze i najtrwalsze telefony powinniśmy odpowiednio ochronić przed ewentualnym uszkodzeniem, zwłaszcza jeśli zamierzamy z nimi biegać, lub uprawiać inne sporty. Sprzęt wówczas wyjątkowo narażony jest na możliwość upadku i zniszczenia. Podstawą w każdym telefonie będzie montaż szkła hartowanego na ekran telefonu. Dostępne do zakupu w internetowym sklepie IziGSM już od kilkunastu złotych, może ochronić nas przed drogą wymianą wyświetlacza. Jeżeli dodatkowo chcemy zabezpieczyć telefon warto wyposażyć się w etui do telefonu, w formie pokrowca. Do wyboru mamy pokrowce z futerału, gumowe, żelowe lub silikonowe. Zapewniają one dodatkową ochronę w razie upadków, a także chronią obudowę telefonu przed zarysowaniem. Najpopularniejszym rozwiązaniem do modelu Motorola Moto E5 Plus jest etui z klapką Smart Magnet Book z oferty sklepu IziGSM.

Telefon w opasce na ręce

Coraz większą popularnością cieszą się obecnie SmartWatche – eleganckie bransoletki na ręce, łączące w sobie funkcje zegarka, telefonu oraz czytnika aktywności fizycznej. Wbudowane krokomierz i pulsometr są doskonałym dodatkiem do uprawiania sportu. W optymalny sposób możemy śledzić tempo i wyniki swojej aktywności, oceniać wysokość pulsu czy ilość spalonych kalorii. Dodatkowo możliwość łączności z telefonem zwalnia nas z konieczności jego użytkowania bezpośrednio w ręce. To dobra opcja dla osób, które boją się o uszkodzenie sprzętu, lub po prostu charakter ich sportu nie pozwala na bieganie z telefonem. W zależności od wybranego modelu smartwach’em możemy kontrolować jakość naszego snu, dokonywać pomiaru ciśnienia lub nawet robić zdjęcia. Ceny smartwatchy do modelu Motorola Moto E5 Plus zaczynają się już od 129 zł – patrz SmartWatch SmartBand wodoodporna opaska sportowa w IziGSM.

Bieganie z muzyką w tle

Nic nie sprawia większej przyjemności niż bieganie w rytm muzyki. Pozwala to na większe skupienie podczas aktywności fizycznej, dopasowanie do rytmu, a także oderwanie od atakującego nas zmęczenia. Zanim jednak włączymy aplikację z ulubioną muzyką zastanówmy się nad odpowiednimi słuchawkami. Na rynku dostęp słuchawek do telefonu jest szeroki, jednak nie każde będą odpowiednie do użytkowania w ruchu. Wybierając słuchawki do biegania warto skorzystać z oferty słuchawek sportowych – zakładanych i zaczepianych za ucho, co gwarantuje ich solidne umiejscowienie. Prawdziwym hitem nadchodzących jesiennych i zimowych chłodnych dni są słuchawki wbudowane do czapki. Pozwala to cieszyć się z ulubionej muzyki w każdej pogodzie i jednocześnie zapewniają komfort ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Podsumowanie  

Jak widać przygotowując się do aktywności fizycznej warto pomyśleć nie tylko o wygodnym ubraniu, ale także odpowiednim wyposażeniu multimedialnym i zabezpieczeniu sprzętu. Zwłaszcza jeśli nie chcemy rezygnować z dokumentowania naszych osiągów, ani tracić kontaktu z bliskimi podczas długich biegów, czy spacerów. Zakupiony sprzęt natomiast przyda się podczas różnych aktywności fizycznych i będzie długofalową inwestycją.

Oceń post

Zostaw komentarz