Abonament na konsolę – jak zaoszczędzic

Nieważne czy posiadamy Playstation czy też konsolę Xbox, obie posiadają możliwość wykupienia specjalnego abonamentu. I mimo że rzeczone abonamenty posiadają pewne różnice to z drugiej strony są dosyć podobne do siebie.

Oba umożliwiają grę ze znajomymi z całego świata, co bez abonamentów nie jest możliwe.  Nie trzeba specjalnie się wysilać, aby wiedzieć, że działanie to ma nakłonić nie tylko nas do wykupienia odpowiedniego abonamentu, ale też przekonać nas do namawiania do tego naszych znajomych. W końcu prawie każdy z nas woli grę w gronie przyjaciół.

Jednak poza oficjalnymi sklepami Sony Playstation Store i Microsoft Xbox mamy inne możliwości. W wielu kioskach, sieci salonów Empik, Żabkach jest możliwość zakupienia zdrapek z kodami. Ich cena, niestety dla naszych portfeli, jest zbliżona, a czasami nawet wyższa niż w sklepach internetowych korporacji. W takich wypadku wiele osób zaczyna szukać innych sklepów, gdzie ceny mogą być nieco niższe.

Niestety, wiele z super ofert, czy to w sklepach internetowych czy na allegro to oszustwa. Kody mogą po prostu nie działać, bo zostały wcześniej wykorzystane, albo też mogą być na inny, niż w zawieranej umowie okres. Reklamacje w takim wypadku niewiele są w stanie nam pomóc, zaś często nieuczciwi sprzedawcy zaznaczają, że przedmiot jest „kolekcjonerski”, co po prostu oznacza,  że jest używany i nie posiada żadnej realnej wartości. Chyba, że ktoś zbiera stare zdrapki.

Inaczej ma się sprawa z oficjalnymi partnerami Sony i Microsoftu, którzy sprzedają kody w nieco niższej cenie, korzystając z możliwości ich tańszego zakupu. Liderem na rynku, jeśli chodzi o poziom usług jak i uczciwość jest serwis Doladowania.pl. Dodatkowo, tego typu serwisy często współpracują z firmami trzecimi, takimi jak MasterCard, co dla zwykłego użytkownika ma przełożenie na korzystne, sięgające 20% zniżki przy kupnie abonamentu Xbox Live Gold albo Playstation Plus do konsoli. Dlatego, jeśli zdecydujemy się na jego zakup, należy zrobić to z legalnego źródła, gdzie nie ma żadnego ryzyka, iż dostaniemy inny kod niż zamówiliśmy.

Artykuł partnera

3/5 - (2 votes)

Zostaw komentarz