Najnowsze Informacje
jaki telewizor

Jaki telewizor kupić? Najlepsze telewizory – Ranking TOP5

Sierpień 3, 2017
451 Views

Telewizor – dla wielu nie tylko urządzenie, a nawet podstawowy mebel znajdujący się w domu. To wokół telewizora często toczy się rodzinne życie. Podczas oglądania telewizji spożywane są posiłki, przeprowadzane rozmowy, a nawet często relaksujemy się oglądając swój ulubiony program. Biorąc pod uwagę właśnie nasze narodowe przyzwyczajenia, postanowiliśmy stworzyć ranking najlepszych telewizorów 2017. Zapraszamy do jego lektury, a być może wybierzesz telewizor dla siebie!

Cechy najlepszego telewizora:

  • Ekran prezentujący szczegółowy obraz.
  • Przekątna dostosowana do wymagań i pokoju.
  • Energooszczędność.
  • Smart TV wtedy, kiedy będzie użytkowane.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze telewizora?

1. Jaki ekran?

Odpowiednie wybranie telewizora pod względem parametrów ekranu jest niezwykle ważne. To podstawowy element każdego odbiornika, dlatego powinien być dobrany w taki sposób, aby użytkowanie go byłą czystą przyjemnością.

Obecnie większość nowoczesnych telewizorów wyposażona jest w matryce wyświetlające obraz w rozdzielczości FullHD. Taki też sprzęt z czystym sumieniem polecamy. Przy szczegółowości tego typu obraz będzie należycie ostry, zobaczysz wszystkie szczegóły filmu bądź gry, a co za tym idzie – inwestycja nie pójdzie na marne.

2. Przekątna w telewizorze

Z doborem odpowiedniej przekątnej ekranu wciąż wiele osób ma niestety problem. Po ustawieniu telewizora w pokoju najczęściej okazuje się, że jest on zbyt mały lub zbyt duży. Aby temu zapobiec dobrze jest dokonać dokładnych pomiarów pokoju, a także wcześniej przygotować miejsce pod telewizor. Dzięki temu porównując wymiary, łatwo wywnioskujesz, czy dane urządzenie będzie odpowiednie do Twojego pokoju.

Ogólnie zalecamy, aby kupować telewizor o proporcjonalnej wielkości przekątnej względem pokoju. Oznacza to, że do małego pokoju kupujemy mniejszy telewizor, a do większego, analogicznie większy.

3. Czy najlepszy telewizor jest energooszczędny?

Najlepszy telewizor, który ustawisz w swoim pokoju, powinien charakteryzować się zużyciem energii na akceptowalnym przez Ciebie poziomie. Jeśli jesteś gotowy na to, aby Twoje rachunki za prąd delikatnie wzrosły, możesz dokonać zakupu sprzętu, który potrzebuje znacznie więcej energii. W przeciwnym przypadku zalecamy wybór telewizora o klasie energetycznej A++ lub wyższej.

Przeczytaj:  Ranking pralek 2017 – wybieramy najlepsze pralki - Porównanie.

4. Kiedy warto zainteresować się Smart TV?

Smart TV, czyli dodatkowa usługa pozwalająca na korzystanie z Internetu i aplikacji w ramach oprogramowania dostarczanego wraz z telewizorem nie jest potrzebna wtedy, gdy jedynym zadaniem urządzenia będzie odbiór sygnału telewizyjnego. Wtedy kupno telewizora Smart TV to tylko zbędny wydatek.

Z kolei, gdy masz możliwość podłączenia telewizora do Internetu i wiesz, że dostarczane przez producenta aplikacje Cię interesują – kup najlepszy telewizor Smart TV. Z powodzeniem wykorzystasz wiele jego możliwości i nie będziesz mieć świadomości, że dokonałeś nietrafionego zakupu.

Ranking telewizorów w 2017 roku:

Prezentujemy TOP5 telewizorów w różnych przedziałach cenowych m.in: Telewizor 32 cale, Telewizor do 1500 zł, Najlepszy telewizor 4K, Telewizor 50 cali oraz najlepszy telewizor z funkcją Smart TV.


Najlepszy telewizor 32 cale – Samsung UE32J5200

 

Opisywany przez nas telewizor idealnie sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach, gdzie zbyt duży odbiornik nie będzie zwyczajnie pasował. Sprzęt ten, oprócz wspomnianej przekątnej, charakteryzuje również dobra klasa energetyczna, obecność technologii Smart TV, a także rozdzielczość FullHD. Ponadto ekran podświetlany jest przy użyciu diod LED, co gwarantuje nie tylko niskie zużycie energii, ale również bardzo dobre odwzorowanie barw i kontrast na wysokim poziomie.

Cena: około 1000 zł.


Telewizor do 1500 zł – Samsung UE40J5100 AWXBT

Do kwoty nieprzekraczającej 1500 zł ponownie polecamy produkt Samsunga z tą różnicą, że w tym przypadku przekątna telewizora wynosi 40 cali. Model ten jest nie tylko większy, ale także znacznie lepiej wyposażony. Co prawda nie posiada technologii Smart TV, jednak funkcje, jakie oferuje, przypadną do gustu wielbicielom krystalicznie czystego obrazu i brzmienia. Za wyświetlanie odpowiada ekran FullHD podświetlany diodami LED, a głos wydobywa się z dwóch głośników stereo wspieranych wieloma technologiami poprawiającymi wrażenia audio.

Przeczytaj:  Ranking pralek 2017 – wybieramy najlepsze pralki - Porównanie.

Cena: około 1500 zł


LG 49UH603V – topowy telewizor 4K

 najlepszy telewizor LG 49UH603V

Jeśli rozdzielczość FullHD jest dla Ciebie niewystarczająca – postaw na 4K. Niewątpliwym liderem w kwestii produkcji telewizorów korzystających z tej technologii jest LG ze swoim produktem 49UH603V. Już na wstępie każdy odniesie wrażenie, że konstrukcja ta nie powstała przez przypadek. Przekątna 49 cali, podświetlenie diodami LED i właśnie 4K sprawiają, że niemal zawsze będziesz mógł oglądać należycie ostry obraz. Ponadto dzięki oprogramowaniu WebOS 3.0 skorzystasz ze swoich ulubionych aplikacji.

Cena: około 2000 zł.


Najlepszy telewizor 50 cali – Samsung UE50KU6000

 Samsung UE50KU6000 telewizor 50 cali

Model ten skierowany jest do użytkowników, którzy za punkt honoru stawiają sobie posiadanie najwyższej jakości telewizora. Na uwagę zasługuje nie tylko przekątna, ale również wiele, innych możliwości, jakie posiada ten sprzęt. Na pierwszym miejscu warto zaznaczyć, że ekran nie tylko pozwala osiągnąć rozdzielczość 4K, ale jest podświetlany diodami LED. Dodatkowo telewizor został wyposażony w wiele technologii optymalizujących jakość obrazu. Urządzenie to wyróżnia obecność 3 złącz USB i możliwość nagrywania obrazu na dysk zewnętrzny.

Cena: 2400 zł.


Samsung UE49K6300AWXXH topowy ze Smart TV

 smart TV Samsung UE49K6300AWXXH

Przyszedł czas na podsumowanie naszego rankingu najlepszych telewizorów. Zestawienie zamykamy najlepszym telewizorem Smart TV – Samsungiem UE49K6300AWXXH. Model ten ma ekran o przekątnej 49 cali zdolny wyświetlać obraz w rozdzielczości FullHD w wielu, różnorodnych formatach. Opcja ta jest niezwykle istotna w tym przypadku, ponieważ opisywany przez nas telewizor Samsunga ma aż 3 złącza USB. Nie zabrakło również miejsca dla technologii Bluetooth, Dolby Digital Plus, czy Wi-Fi Direct.

Cena: około 2500 zł.

Artykuł poświęcony tematyce:

  • jaki telewizor kupić?
  • ranking telewizorów
  • najlepsze telewizory
  • najlepszy telewizor

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
O czym warto wiedzieć zanim założysz własnego bloga?

Blogosfera rośnie w siłę. Mogłoby się wydawać, że już od jakiegoś czasu jest na tyle „zadomowiona” przez kolejne tysiące blogów,...

Zamknij