Jak wybrać meble do biura?

Wrzesień 2, 2016
1045 Views

Dobrze urządzone biuro powinno być wyposażone w odpowiednie meble, które zapewnią pracownikom właściwy komfort pracy. Meble biurowe powinny być funkcjonalne, spełniać określone przez przepisy BHP normy, a do tego pięknie wyglądać. Jak wybrać odpowiednie? Zapraszamy do lektury artykułu.

Biuro powinno zachęcać do pracy i ułatwiać jej wykonywanie. Jest to miejsce, w którym pracownicy spędzają większą część dnia, dlatego dobrze byłoby aby  było wygodne, funkcjonalne i estetyczne. Należy przy tym pamiętać, że musi również spełniać określone w ustawie o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy Normy. W tym artykule podpowiemy, jak wybrać biurko, fotel biurowy, regały i komody do biura.

BIURKO – PULPIT DO PRACY

Rolę biurka w domu czy mieszkaniu może pełnić stolik, podstawka pod laptopa, a nawet ława. W biurze jest to jednak niedopuszczalne. Przepisy BHP określają, że biurko dla pojedynczego pracownika powinno mieć minimum 80cm szerokości i 160cm długości, a powierzchnia blatu musi wystarczyć do umieszczenia na nim monitora, klawiatury, myszy i podstawy na dokumenty. W zależności od preferencji można wybrać biurko pojedyncze, jednoosobowe lub duże, rozbudowane, łączące w sobie powierzchnie dla kilku stanowisk (rozwiązanie to jest często spotykane w pojedynczych pokojach biurowych, zajmowanych przez pracowników współpracujących w ramach jednego działu). Biurko może być minimalistyczne i składać się z nóg i blatu, jednak w praktyce lepiej sprawdza się takie z dodatkowym miejscem do przechowywania jak to:

biurko-standard-na-komputer-laptop-dab-sonoma

REGAŁY I KOMODY DO BIURA

Na wyposażeniu biura powinny znaleźć się też regały i komody do biura – są to najlepsze meble do przechowywania i dzielenia przestrzeni biurowej. Najlepsze komody do biura to te minimalistyczne, nowoczesne i pojemne, a regały proste i stabilne. Meble biurowe do przechowywania powinny być dopasowane wzorniczo do pozostałego wyposażenia biura. Bogaty wybór produktów takich jak regały i komody do biura można znaleźć na stronie http://www.topeshop.pl/pl/c/komody/5

Przeczytaj:  Tak Bardzo Chcę Tu Pracować, Czyli Jak Napisać List Motywacyjny.

FOTEL BIUROWY

W biurze powinny znajdować się krzesła biurowe zgodne z przepisami BHP –stabilne, na kółkach i z możliwością regulacji oparcia i podłokietników. Każde krzesło obrotowe spełniające te wymagania to fotel biurowy. Jego wybór dobrze jest skonsultować bezpośrednio z pracownikiem, który będzie go używał. Każdy bowiem ma inne preferencje odnośnie materiału wykończenia, kształtu siedziska czy oparcia bądź podłokietników. Może okazać się, że ten sam fotel biurowy jednemu z pracowników służy, a innemu szkodzi (np. często zdarza się, że fotel pokryty materiałem skóropodobnym powoduje u niektórych osób dyskomfort związany z nadmierną potliwością) . Fotel biurowy powinien nie tylko odpowiadać pracownikowi, ale również pasować do wnętrza. Warto zdecydować się na fotel o uniwersalnym designie, taki jak ten:

fotel-biurowy-qzy-2208b

 

Warto kupić wszystkie meble biurowe (regały, komody do biura, biurko, fotel biurowy) u jednego producenta. Jest to szansa na skompletowanie zestawu w podobnej stylistyce i o uzupełniających się funkcjach. Zapraszamy do sklepu meblowego, w którym można skompletować wyposażenie do całego biura w niskich cenach w sklepie Topeshop.pl

 

Jak wybrać meble do biura?
Oceń post

Zbyt często zastanawiający się nad każdym słowem, które napisze. Aktywny sportowiec, głównie uprawiający jogging oraz piłkę nożną. Typowy introwertyk, mateista na swój sposób, geek komputerowy, idealista, pasjonujący się w dziedzinie świadomego rozwoju.Wyznaje oraz uwielbia ideologie słynnego Konfucjusza.

1 Comments

  1. Wydaje mi się, że każdy porządny pracodawca dbający o swoich pracowników powinien zawrócić uwagę na ich komfort pracy. Miałem ostatnio okazję, aby zająć się wymianą mebli do biura w firmie, gdzie pracuję. Nie było to najłatwiejsze zadanie, ponieważ pomieszczenia te mają dość niefortunny układ. Udało mi się znaleźć na szczęście nawiązać współprace z firmą Lotar1, która wykonała dla nas meble na wymiar.

Napisz komentarz

Przeczytaj poprzedni wpis:
monitoring przez internet
Monitoring Przez Internet – Jak To Działa

Rosnąca szybkość łączy internetowych pozwala na bezpośredni podgląd obrazu rejestrowanego przez kamery służące do monitoringu w czasie rzeczywistym (w praktyce...

Zamknij