Jak wybrać meble do biura?

Dobrze urządzone biuro powinno być wyposażone w odpowiednie meble, które zapewnią pracownikom właściwy komfort pracy. Meble biurowe powinny być funkcjonalne, spełniać określone przez przepisy BHP normy, a do tego pięknie wyglądać. Jak wybrać odpowiednie? Zapraszamy do lektury artykułu.

Biuro powinno zachęcać do pracy i ułatwiać jej wykonywanie. Jest to miejsce, w którym pracownicy spędzają większą część dnia, dlatego dobrze byłoby aby  było wygodne, funkcjonalne i estetyczne. Należy przy tym pamiętać, że musi również spełniać określone w ustawie o Bezpieczeństwie i Higienie Pracy Normy. W tym artykule podpowiemy, jak wybrać biurko, fotel biurowy, regały i komody do biura.

BIURKO – PULPIT DO PRACY

Rolę biurka w domu czy mieszkaniu może pełnić stolik, podstawka pod laptopa, a nawet ława. W biurze jest to jednak niedopuszczalne. Przepisy BHP określają, że biurko dla pojedynczego pracownika powinno mieć minimum 80cm szerokości i 160cm długości, a powierzchnia blatu musi wystarczyć do umieszczenia na nim monitora, klawiatury, myszy i podstawy na dokumenty. W zależności od preferencji można wybrać biurko pojedyncze, jednoosobowe lub duże, rozbudowane, łączące w sobie powierzchnie dla kilku stanowisk (rozwiązanie to jest często spotykane w pojedynczych pokojach biurowych, zajmowanych przez pracowników współpracujących w ramach jednego działu). Biurko może być minimalistyczne i składać się z nóg i blatu, jednak w praktyce lepiej sprawdza się takie z dodatkowym miejscem do przechowywania jak to:

biurko-standard-na-komputer-laptop-dab-sonoma

REGAŁY I KOMODY DO BIURA

Na wyposażeniu biura powinny znaleźć się też regały i komody do biura – są to najlepsze meble do przechowywania i dzielenia przestrzeni biurowej. Najlepsze komody do biura to te minimalistyczne, nowoczesne i pojemne, a regały proste i stabilne. Meble biurowe do przechowywania powinny być dopasowane wzorniczo do pozostałego wyposażenia biura. Bogaty wybór produktów takich jak regały i komody do biura można znaleźć na stronie http://www.topeshop.pl/pl/c/komody/5

FOTEL BIUROWY

W biurze powinny znajdować się krzesła biurowe zgodne z przepisami BHP –stabilne, na kółkach i z możliwością regulacji oparcia i podłokietników. Każde krzesło obrotowe spełniające te wymagania to fotel biurowy. Jego wybór dobrze jest skonsultować bezpośrednio z pracownikiem, który będzie go używał. Każdy bowiem ma inne preferencje odnośnie materiału wykończenia, kształtu siedziska czy oparcia bądź podłokietników. Może okazać się, że ten sam fotel biurowy jednemu z pracowników służy, a innemu szkodzi (np. często zdarza się, że fotel pokryty materiałem skóropodobnym powoduje u niektórych osób dyskomfort związany z nadmierną potliwością) . Fotel biurowy powinien nie tylko odpowiadać pracownikowi, ale również pasować do wnętrza. Warto zdecydować się na fotel o uniwersalnym designie, taki jak ten:

fotel-biurowy-qzy-2208b

 

Warto kupić wszystkie meble biurowe (regały, komody do biura, biurko, fotel biurowy) u jednego producenta. Jest to szansa na skompletowanie zestawu w podobnej stylistyce i o uzupełniających się funkcjach. Zapraszamy do sklepu meblowego, w którym można skompletować wyposażenie do całego biura w niskich cenach w sklepie Topeshop.pl

 

5/5 - (1 vote)

Jeden komentarz

  1. Wydaje mi się, że każdy porządny pracodawca dbający o swoich pracowników powinien zawrócić uwagę na ich komfort pracy. Miałem ostatnio okazję, aby zająć się wymianą mebli do biura w firmie, gdzie pracuję. Nie było to najłatwiejsze zadanie, ponieważ pomieszczenia te mają dość niefortunny układ. Udało mi się znaleźć na szczęście nawiązać współprace z firmą Lotar1, która wykonała dla nas meble na wymiar.

Zostaw komentarz