Szukasz sposobu na rozwiązanie umowy o internet lub inne usługi? Dowiedz się jak wypowiedzieć umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych. Wiele osób poszukuje informacji na temat ugodowego wypowiedzenia umowy ze swoim dostawcą. Jeśli szukasz bezpiecznego rozwiązania, które uchroni Cię przed konsekwencjami przedwczesnego rozwiązania umowy, znajdziesz je w poniższym artykule. W załączeniu prezentujemy wzór wypowiedzenia umowy o internet lub telefon, który zabezpieczy Cię przed otrzymaniem kary umownej oraz umożliwi dopisanie kilu istotnych informacji, dzięki którym Twoje wypowiedzenie umowy nabierze mocy prawnej.
Jakie informacje musi zawierać wypowiedzenie umowy o świadczenie usług?
Każde rozwiązanie umowy powinno być czytelne zarówno dla abonenta jak i dostawcy świadczonych usług. Przygotowując wypowiedzenie umowy postaraj się zgromadzić podstawowe informacje, pozwalające zidentyfikować co jest przedmiotem umowy. Jeśli chcesz, aby Twoje pismo było dobrze napisane zastosuj się do poniższych wskazówek:
- przygotuj dane adresowe dostawcy usług
- przygotuj Twoje dane abonenckie
- wpisz datę oraz miejscowość
- treść nagłówka informująca o wypowiedzeniu umowy
- informacja między kim została zawarta umowa
- identyfikator usługi, której dotyczy wypowiedzenie umowy
Jakie informacje warto dodatkowo uwzględnić przy rezygnacji o świadczenie usług?
Wypowiedzenie umowy z dostawcą internetu, nie wymaga zbytniego zagłębiania się w szczegóły. W przypadku rezygnacji z umowy o telefon czy internet, wszelkie informacje dotyczące warunków wypowiedzenia umowy zawarte są w Regulaminie dostawcy. Nie ma znaczenia, czy umowa zawarta jest na czas określony lub nieokreślony. W obu przypadkach rezygnacja z usługi powinna być uwzględniona.
Jeśli Twoje wypowiedzenie umowy będzie prawidłowo napisane, możesz liczyć na to, że nabierze mocy prawnej. Rozwiązanie umowy zawartej na czas nieokreślony jest możliwe z zachowaniem pewnych warunków. W umowie z dostawcą usługi, powinien znajdować się zapis dotyczący okresu wypowiedzenia. Jeśli Twój okres wypowiedzenia umowy wynosi miesiąc oznacza to, że przed ten czas umowa nadal obowiązuje i dopiero po wygaśnięciu okresu wypowiedzenia można całkowicie zrezygnować z opłat za usługi świadczone przez naszego dostawcę.
Jeśli umowa została zawarta na czas określony, również przysługuje Ci prawo do rezygnacji z usług, nawet jeśli Twój dostawca wywiązuje się z warunków umowy. W tej sytuacji rozwiązanie umowy z dostawcą, następuje zgodnie z okresem wypowiedzenia. Należy jednak pamiętać, jeśli umowa została zawarta na warunkach promocyjnych, to Twój usługodawca może naliczyć koszty od udzielonej ulgi podczas zawarcia umowy.
Warto jednak zwrócić uwagę, że jeśli rezygnacja z usług następuje podczas trwania umowy, kara umowna jest proporcjonalnie mniejsza w stosunku do czasu korzystania z usługi. Istnieje również rozwiązanie pozwalające uniknąć dodatkowych kosztów. W przypadku złożenia wypowiedzenia umowy przed skorzystaniem z usług oraz, jeśli przedmiotem umowy nie jest urządzenie końcowe.
W ten sposób utworzona rezygnacja z usług, zabezpieczy Cię przed skutkami przedwczesnego rozwiązania umowy. Przedstawiony wzór wypowiedzenia umowy o internet może być stosowany do rezygnacji z usług np. Orange, Play, Neta, Upc, Plus itd.
Do pobrania wzór wypowiedzenia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych.
W załączeniu możesz bezpłatnie pobrać gotowy wzór wypowiedzenia umowy o internet lub telefon ze strony rankinginternetu.pl. Pliki w formacie PDF i DOC z możliwością edycji.