najlepsze karta graficzna amd xfx radeon rx 480

Ranking kart graficznych – TOP5 najlepszych kart graficznych.

W tym artykule przedstawimy aktualny ranking najlepszych kart graficznych. Mamy szczerą nadzieję, że uda nam się rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące wyboru najlepszej karty graficznej dostosowanej pod Twoje wymagania. Artykuł został opracowany w oparciu o dane dostępne na stronie https://najlepszyranking.pl/ranking-karty-graficzne.  Ponadto dowiesz się, która karta jest najdroższa a która najtańsza. Wartymi uwagi są również możliwości poszczególnych urządzeń. Zapraszamy do przeanalizowania naszego rankingu kart.

Ranking kart graficznych – najlepsze karty graficzne.

1

MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5 – najlepsza karta graficzna.

Zestawienie rozpoczynamy jedną z najwydajniejszych i najlepszych kart graficznych dostępnych na rynku. Skonstruowana została w pełni od podstaw, aby oferować użytkownikom nie tylko wcześniej wspomnianą maksymalną wydajność, ale również funkcjonalność. Na uwagę zasługuje fakt, że karta ta jest znacznie większa w porównaniu do wersji referencyjnej, dlatego planując jej zakup, trzeba liczyć się z prezentowanymi gabarytami.

Przebudowaniu uległ również układ chłodzenia. W tym modelu tworzą go aż trzy, zaawansowane technologicznie wentylatory, które wspierane są przez wyjątkowy radiator. Dlaczego wyjątkowy? Został on zaprojektowany specjalnie do tej karty, dlatego idealnie licuje się z całą konstrukcją. Ciekawym aspektem jest fakt, że mimo iż przy niewielkim wykorzystaniu układ chłodzenia przechodzi w tryb pasywny, temperatury pozostają na rekordowo niskim poziomie.

Najtańsze oferty w sieci

2

ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB DDR5 – karta graficzna do gier.

Kolejna podrasowana karta w naszym rankingu kart graficznych. Oparta na architekturze Pascal przeznaczona jest do zadań specjalnych, czyli obsługi najnowszych gier, czy wielowątkowego wykorzystania procesora graficznego. GTX 1050 Ti cechuje się również energooszczędnością. Wiele testów redakcyjnych wykazało, że pobór energii testowego zestawu w stanie spoczynku plasuje się na poziomie 70 W. Analogiczne zestawy pod maksymalnym obciążeniem pobierają około 130 W. Wyniki te w pełni satysfakcjonują.

Oszczędność jednak nie przeszkadza temu, aby opisywana karta graficzna do gier, była bardzo wydajna i pozwalała na naprawdę wiele. Wydajność urządzenia jest wysoka, co pozwala na cieszenie się maksymalną rozdzielczością i wysoką płynnością podczas rozgrywki w nawet bardzo wymagające produkcje.

Najtańsze oferty w sieci

3

Karta graficzna MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8GB

MSI jest szczególnie znaną firmą wśród wielbicieli zarówno gier komputerowych, jak i overlockingu. GTX 1070 podobnie, jak poprzednia najlepsza karta graficzna w naszym zestawieniu bazuje na architekturze Pascal. Ponadto karta ta jest delikatnie wydajniejsza w porównaniu do GTX 1050. Mimo to GTX 1070 skutecznie radzi sobie z pokonywaniem dotychczas znanych układów.

Karta MSI chłodzona jest wydajnym układem chłodzenia TwinFrozr. Ponadto zaimplementowana została technologia Zero Fan, która zapewnia idealną ciszę w obudowie w momencie umiarkowanego wykorzystania. Wtedy wentylatory pozostają wyłączone.

Najtańsze oferty w sieci

Cena karty graficznej MSI GeForce GTX 1070 Gaming X 8GB nieznacznie przewyższa 2000 zł.

 


4

Karta graficzna Nvidia GeForce GTX 1080 Founders Edition – awangardowa moc

GTX 1080 Founders Edition jest jednocześnie najmocniejsza, najdroższa i najbardziej stylowa. To w pełni referencyjna, karta graficzna skierowana do osób, które cenią sobie nie tylko wydajność, ale również stylizację karty graficznej. Zatem urządzenie to polecamy osobom, które są prawdziwymi pasjonatami informatyki i dbają  o każdy szczegół swojego komputera PC.

Układ elektroniczny zastosowany w karcie kraficznej Nvidia GTX 1080 Founders Edition pozwala na pracę w najwyższych oferowanych rozdzielczościach sięgających nawet 7680 x 4320 pikseli. Nawet przy tak wysokich parametrach, płynność pracy jest zachowana i plasuje się na poziomie 60 Hz. Przy takich możliwościach pobór energii na poziomie 180 W jest bardzo dobrym wynikiem.

Najtańsze oferty w sieci

Cena: ok. 3300 zł


5

Karta graficzna AMD – XFX Radeon RX 480

Karta graficzna wyprodukowana została przez bezpośrednią konkurencję Nvidii – AMD. Radeon RX 480 jest kartą tanią, jednak zaspokoi potrzeby przeciętnego użytkownika. Karta graficzna AMD to piąte miejsce w rankingu kart graficznych. Możliwości karty pozwalają na korzystanie z niej w rozdzielczościach takich, jak FullHD, czy UltraHD. Główną zaletą Radeona RX 480 jest cena, która plasuje się na poziomie 1200 zł, ale niewiele osób decyduje się na zakup . Dzieje się tak dlatego, że karta graficzna GTX 1060 oferuje wyższą wydajność, przy niewiele wyższej cenie. Mimo wszystko my rekomendujemy tę kartę.

Najtańsze oferty w sieci

Cena: 1200 zł.

Podsumowanie rankingu kart graficznych

Koszt najlepszej karty graficznej to wydatek rzędu 3000 zł. W naszym zestawieniu porównaliśmy karty graficzne do gier oraz do laptopów. W większości nasz ranking kart graficznych składał się z kart graficznych GeForce. Według recenzji, najlepszych kart przeznaczonych dla wymagających użytkowników. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem najlepszej karty graficznej, wybierz kartę GeForce. Już do 800 zł możesz kupić dobrą kartę graficzną do gier.

5/5 - (1 vote)

Zostaw komentarz